Mišljenja - Faith No More, Mr. Bungle, Tomahawk...

Moderator: Trooper

User avatar
Inngwar
Posts: 23
Joined: 02 Feb 2007, 19:41
Location: Belgrad

Mišljenja - Faith No More, Mr. Bungle, Tomahawk...

Post by Inngwar » 02 Feb 2007, 20:20

Posto vidim da je ovaj topic alternativne muzike prilicno zapusten , mogao bih kao novi clan da zapocnem sl. temu...

Dakle misljenja o bendovima> Faith no more, Mr.bungle i Tomahawk?
i naravno Mike Patton-u...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 02 Feb 2007, 21:37

"Midlife Crisis" - ko god popljuje tu pesmu neka samo sačeka, BAŠ ona će mu se desiti (ako, naravno, poživi toliko dugo da dođe u "nel mezzo del camin di nostra vita"...) Na stranu crni humor, "Evidence" je jako ukusna pesma.

Mada bih radije slušao neke stvari Fun Lovin' Criminalsa nego neke njihove druge stvari (brrr).

(za svaki slučaj da naglasim, pričam o Faith No More i o Danteu Aligijeriju.)

User avatar
Inngwar
Posts: 23
Joined: 02 Feb 2007, 19:41
Location: Belgrad

Post by Inngwar » 03 Feb 2007, 13:47

Da, ok... "Midlife Crisis" i "Evidence" su dosta dobre stvari cak i odlicne....
Ali su poprilicno mainstream kada je u pitanju Faith no more, njihove manje poznate stvari su takodje veoma dobre i sadrzajne a cak i vrlo experimentalne...

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 03 Feb 2007, 14:17

Slusao sam par stvari od Mr.Bungle (bas ih trenutno slusam), zanimljivo jako, ima svega...to je prava alternativa x)

Meni se svidja, mada ne mogu puno da slusam...umorim se jako brzo od toliko promena i ideja :)

Toliko od mene

User avatar
Inngwar
Posts: 23
Joined: 02 Feb 2007, 19:41
Location: Belgrad

Post by Inngwar » 03 Feb 2007, 15:58

Pa da , oni su u sustini i dosta prog. a i alter...
U sustini sve zavisi od toga koji album slusas, preporucio bih svakome ko krene da ih slusa da krene od treceg (California) , najblazi je...

User avatar
Ebete cunt
Posts: 7
Joined: 02 May 2007, 20:19
Location: Split

Post by Ebete cunt » 02 May 2007, 20:27

Faith no more odličan bend ovo ostalo nisan čula.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 13 May 2007, 17:44

Mr Bungle su jedan od najzajebanijih metal bendova ikad. Nikada pre, niti posle, tako nesto se nije izrodilo.

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Post by sinnerboy » 13 Dec 2007, 11:00

...imate najnoviju perverziju MR.PATONA - Peeping Tom ...a ono što je radio sa Dillinger Escape Planom (imam video snimku 8) ) je vrhunac boleštine...

StaggUser
Posts: 63
Joined: 21 Jan 2008, 12:48

Re: Faith no more , Mr.bungle , Tomahawk...

Post by StaggUser » 21 Jan 2008, 15:44

Faith No More, jedan od najboljih bendova, barem po meni. Albumi koje gotivim: Angel Dust i Album Of The Year.
A Mike Patton je kralj nevidjeni :) Od Mr. Bunglea imam gomilu stvari, ali sam slushao samo jedan album i odushevio se.
Slushao sam i Tomahawk i Peeping Tom, sve bolje do boljeg. Jeste slushali Mike Patton Solo Album? Jako bolesno i jako dobro :)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Faith no more , Mr.bungle , Tomahawk...

Post by Nyarlathotep » 23 Jan 2008, 03:08

kad vec o solo Pattonu, vrhunac je MALDOROR (Rocket, brale, reci za ime, a?), projekat koji je Mike Patton uradio sa Merzbow-om (pravo ime Masami Akita), pionirom japanskog free noise-a i bolesne improvizacije. obojica su legende, geniji i neverovatni inovatori u muzici.

naravno, slusao sam skoro sve sto je covek snimio. kao klinac se zaljubio u FNM, sve im je dobro (i ono pre njegovog dolaska). onda sam skontao Mr Bungle pred kraj puberteta i promenio koncept shvatanja tvrdje gitarske muzike kroz nepojmljivu cinematicnost njihovog progresivnog zvuka, i mesanjem kancona, sansona, folk, elektricne muzike, dzeza, fri dzeza, grinda, funka... neponovljivo. Peeping Tom je OK zajebancija, kvalitetno, fenomenalno, ali ipak dovoljno komercijalno da se mogu zgrnuti pare, i nastaviti sa teskim blestinama. Fantomas su OK, ali uvek su mi bili u senci Mr Bungla. Patton ima i jednu stvar sa Dub Trio-m, fenomenalnim prog/punk/metal/dub bendom iz NYC. jedan od poslednjih prjekata je i MOONCHILD sa velikim guruom chika Zornom, Trevorom Dunnom (Mr Bungle - bass) i legendom Joey Baronom (Naked City).

Mika Patton je danas definitivno institucija. covek iza sebe, sem planetarnog fenomena zvanog FNM, ima osnivanje i jednog od najoriginalnijih bendova ikad, Mr Bungle, peva/o u sjajnim bendovima Tomahawk, Fantomas, a ima i na tuce projekata sa najboljim avangardnim dzez, nojz, elektronskim i rok muzicarima danasnjice. upravo slusam neku NYC live seshku, koju je cepao sa John Zornom, Trevorom Dunnom, Dave Lombardom i Billom Laswellom... chudo!

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Faith no more , Mr.bungle , Tomahawk...

Post by Nyarlathotep » 23 Jan 2008, 03:14

sto se tice Dillingera, imam onaj DVD gde cepaju sa njim live u sutdiju, i sviraju cak obradu Justina Timberlakea. priceless!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Faith no more , Mr.bungle , Tomahawk...

Post by Rocket Roll » 23 Jan 2008, 13:20

Nyarlathotep wrote:...vrhunac je MALDOROR (Rocket, brale, reci za ime, a?)
Kažem za ime! Kulturni ljudi. Da se opkladimo, ti i ja, da samo nas dvojica na MFu znamo odakle potiče to ime (a da ne moramo da ga progooglamo)?

Eh, živele zemlje u kojima muzičari polažu na obrazovanost veću od povremenog čitanja Tolkina.

StaggUser
Posts: 63
Joined: 21 Jan 2008, 12:48

Re: Faith no more , Mr.bungle , Tomahawk...

Post by StaggUser » 23 Jan 2008, 16:18

Chuo sam i za Merzbow, slushao sam par pesama, i jako mi se svidja sav taj noise :) Takodje sam chuo i za Masonnu, Japanac, bolesnik shto se tiche noisea i improvizacije, pogledajte na Youtubeu. Mike Patton je stvarno sjajan, bash tju ovih dana da preslusham sve shto imam od njega, uvek mogu da slusham njegove stvari :) A Mr. Bungle je jedan od posebnijih bendova, stvarno dobre ideje imaju, svaka im chast.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Faith no more , Mr.bungle , Tomahawk...

Post by Nyarlathotep » 24 Jan 2008, 02:45

Rocket Roll wrote:
Nyarlathotep wrote:...vrhunac je MALDOROR (Rocket, brale, reci za ime, a?)
Kažem za ime! Kulturni ljudi. Da se opkladimo, ti i ja, da samo nas dvojica na MFu znamo odakle potiče to ime (a da ne moramo da ga progooglamo)?

Eh, živele zemlje u kojima muzičari polažu na obrazovanost veću od povremenog čitanja Tolkina.
''

jebiga, brate, ovde smo samo nas dvojica propali istoricari i teoreticari knjizevnosti.
a]naravno za ove ludake, jbg, ko se moze l=baviti toliko experimentalnom i ludom muzikom, a da nije Lotreamonov zakleti fan. i David Tibet , veliki fan ovog remek-dela, te Current 93 imaju par pesama inspirisanih Maldororovim pevanjima.

User avatar
sinnerboy
Posts: 148
Joined: 08 Dec 2007, 12:25
Location: neverneverland

Re: Faith no more , Mr.bungle , Tomahawk...

Post by sinnerboy » 11 Feb 2008, 12:58

Nyarlathotep wrote:sto se tice Dillingera, imam onaj DVD gde cepaju sa njim live u sutdiju, i sviraju cak obradu Justina Timberlakea. priceless!
ja imam live bootleg...počinje sa Malpractice :twisted: :twisted: :twisted:

btw. ne znam je li netko čitao intervjue dok je još bio u FNM?

u jednom je izjavio da mu nije bed imati maloljetne prostitutke (za objašnjenje poslušati "to the end of the world" sa "Real thing" :lol: ) a u drugom da na tulumima voli utrpati fekalije u fen i time zasuti alkoholizirano mnoštvo...kakav luđak...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest