Šta mislite o Depeche Mode?

Moderator: Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by sinisake » 09 Feb 2009, 00:21

Walking in my shoes sa albuma Songs of Faith and Devotion - to mi je ovih dana pesma za izludjivanje ukucana! :mrgreen:

Fin tekst, odlicna harma, onaj bolesni motiv na klavijaturama pred bridge, solo koji (opet) dokazuje da najbolje solaze smisle&odsviraju ljudi koji ''ne znaju da sviraju''... Uh... Kakav song!!!!!!

A sa albuma Ultra - definitivno Useless!!!!

A sa excitera FreeLove - HIMNA!!!

I jos svasta nesto...

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by The Mask AE » 09 Feb 2009, 08:28

Ok. Ne slazem se ali postujem taj stav i tu vrstu kapiranja benda.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by Kristijan » 05 Mar 2009, 08:06

Meni to nije alternativa, to je baš pop, i zato mi se sviđa :D

Osobito mi je drago što sam imao prilike da ih sve ove godine pratim u real timeu, odrastao sam uz njih, menjao se ja, menjali se oni. Jedan od retkih bendova koje pratim preko 25 godina, i nisam još uvek u fazonu da od njih nemam više šta da čujem.

User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by Mishica » 28 Apr 2009, 22:54

Planiram nekako da odem na koncert,mada sam u finansijskom skripcu, a inace najvise volim pesme Shake the disease i Everything counts. :wink:

User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by MajorTom » 08 May 2009, 14:45

DM su neverovatni. Ne mogu da se setim ni jednog drugog banda, rock, pop, metal, nema veze...kod kojih se toliko istovremeno vidi sazrevanje tokom godina bez većeg gubitka na kreativnosti (naprotiv).
Počeli su, po meni, manje više prosečno...Vince Clark ih je unazadio na prvom albumu sa svojim electro pop pesmicama, ali kasnije...Martin Gore je stvarno legendaran kompozitor. Počeli na prelazu iz '70te u '80te (mislim da je u tom periodu postojalo neko zračenje koje je pozitivno uticalo na celu planetu u muzičkom smislu) i sa svakom novom godinom i album su postajali sve bolji i bolji. Vrhunac im je bio u '90tim što je po meni prava retkost, nakon skoro dvadeset godina! Većina bandova kulminira ili odmah na početku ili max u prvih 5-6 godina.
Najbolji (možda bolje reći najzreliji) albumi su '87 Music For The Masses, '90 Violator, '93 Song Of Faith And Devotion i '97 Ultra. Posle toga se oseća blagi pad ali i dalje su prejaki u odnosu na konkurenciju. Poslednji 'Sounds of the Universe' me je prilično iznenadio, u negativnom smislu. Možda upravo zbog toga što im je singl 'Wrong' prosto fenomenalan. Kad sam ga prvi put čuo, bilo je '...ne mogu da verujem...ovo kao da su napisali kad im je bilo 25 godina, a ne preko 45!! Sjajan početak, ali ostatak albuma je, najblaže rečeno, bledunjav.
Što se svrstavanja tiče, ne bih ja njih bacio među ostale u pop korpu. Nisu to zaslužili. Pre bi ih malo izdvojio kao 'alternativni pop'....
Prema tome, najbolji moderni alter-pop-band!
Jel neko od vas poslušao Gahanov solo album 'Paper Monster' iz '03? Moćan je :music-smiley2:

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by ac10 » 14 May 2009, 23:32

OTKAZASE KONCERT!!!!!! ::ranting:: ::ranting:: ::ranting::
ubicu seee :cekic: :cekic: :cekic:
vise o tome na linku http://www.blic.rs/zabava.php?id=92563

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by muki17 » 14 May 2009, 23:43

eeeeee jbg!!! :grummel_2: :grummel_2:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by sirac-šunka » 14 May 2009, 23:47

HA-ha, ne mogu da verujem... koncert koji je reklamiran još zimus :shock: :shock: :shock:

Misim, jbg, shit happerns :(

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by The Mask AE » 15 May 2009, 12:20

Nema veze ja dobijam 8000 nazad (2x fan pit) :ziveli:

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by ac10 » 15 May 2009, 14:40

:lol2: isto...2x fanpit i 2x regular...
jos prosle godine sam narucio karte bas mi je bedak,moja keva je cekala 20 godina od kad ih je prvi put cula da dodju i sad ispalise :ma bravo:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by MetalFunk » 09 Jun 2009, 02:48

alban_ wrote:Jedan od najboljih elektropop bandova svi vremena.Bas su super svidjami se spoj elektronike i rocka
http://www.youtube.com/watch?v=LTIQvNLjhkg
extra su, svidja mi se enjoy the silence

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by Stalker » 02 Jul 2009, 23:36

iako ne preferiram previse nekaku elektroniku, za Depeche Mode mogu reci da je bend koji relativno redovno slusam. Jako su dobri, i mnoooogo sam razocaran sto su otkazali koncert ovde. Ja kupio FP kartu i ispalio se onako svetski. Ko zna da li cu uspeti sad da je zamenim za novac lol
Omiljene 3 pesme:
-Personal Jesus (zamislite, verujem u boga xD)
-Wrong
-Corrupt
nznm, imaju dosta dobrih pesama, al ovo su mi fav.

User avatar
vlada92
Posts: 87
Joined: 26 Jun 2009, 15:45
Location: Nis

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by vlada92 » 25 Jul 2009, 10:54

Njih je dosta proslavila ona pesma "enjoy the silence", pesma je stvarno super iako ja i ne volim bas ovakvu vrstu muzike, zbog ove grupe ja cu napraviti izuzetak i reci da je jedna od bas kvalitetnijih grupa danasnjice!

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by Historik » 25 Jul 2009, 11:26

Ljudi, izvinite sto cu malo da offtopic-ujem, ali mora se...Jel su vam vratili pare od karata? Meni jos nisu, bio sam pre skoro 30 dana, popunio onaj upitnik, dao im broj racuna, sve kako treba, dobio potvrdu, ali pare nikako da legnu na racun. Slali su i neke mejlove tipa "zbog Madoninog koncerta smo u frci, ne mozemo da postignemo da sve uplatimo". kakva su vasa iskustva?

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta mislite o Depeche Mode?

Post by ac10 » 25 Jul 2009, 11:52

Historik wrote:Ljudi, izvinite sto cu malo da offtopic-ujem, ali mora se...Jel su vam vratili pare od karata? Meni jos nisu, bio sam pre skoro 30 dana, popunio onaj upitnik, dao im broj racuna, sve kako treba, dobio potvrdu, ali pare nikako da legnu na racun. Slali su i neke mejlove tipa "zbog Madoninog koncerta smo u frci, ne mozemo da postignemo da sve uplatimo". kakva su vasa iskustva?
isti slucaj....vrati sam karte,popunio,dao racun....i kad god nazovem....evo sad ce,u guzvi smo itd :ma bravo:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest