Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Moderator: Trooper

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by Nyarlathotep » 11 Nov 2008, 12:43

ma, jebbes MTV.
nisu oni ni malo relevantni, pogotovo danas.

alternativa je takodje promasaj od termina.
danas podrazumeva previse mainstream govana.

indie je nekada oznacavao nezavisnu produkciju, danas je samo jos jedna polica u velikim muzickim kucama.

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by Dete epruvete » 11 Nov 2008, 13:01

kratko i jbtacno :D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by nemanjavelimirovic » 11 Nov 2008, 13:23

Alternativa je sve i svasta danas...jebiga. Mada najlakse objasniti nekom da ne sviras deep purple je da mu kazes...ma sviramo neku alternativu...hehehehe :mrgreen:

alban_
Posts: 27
Joined: 30 Oct 2008, 18:55

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by alban_ » 12 Nov 2008, 13:16

Alternativna muzika je novi pravac, znaci bandovi koji eksperimentiraju u muzici, alternativci su poseban pravac, znaci nigdje ne pripadaju, recimo nirvana su alternativa bili znaci spoj popa i punka=grunge, alternativa su i depeche mode, ne zbog tiraza , vec u zadnje vrijem oni pripadaju i funksionisu kao alternativa , na pocetku nisu bili alternativa vec elektropop band.

User avatar
kovach
Posts: 17
Joined: 23 Oct 2008, 16:34

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by kovach » 15 Nov 2008, 22:59

slazem se stobom ali kad vec spominjete mtv ja bih izdvoio mtv alternativa gde spadaju uglavnom razne sranja kao muse i...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by nemanjavelimirovic » 23 Nov 2008, 15:17

kovach wrote:slazem se stobom ali kad vec spominjete mtv ja bih izdvoio mtv alternativa gde spadaju uglavnom razne sranja kao muse i...
MUSE JE SRANJE??????????????????????
A ne ne ne decko....Ovo nemogu da odobrim...Jeste, stvar ukusa, ali i ljudi koji su zavrsili muzicku akademiju i ljudi koji slusaju bilo koji pravac muzike, svi ih barem poshtuju, ako ne i vole...hajde reci mi molim te sta je to sranje kod MUSE?
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/T9qDqKEw5pI&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/T9qDqKEw5pI&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8e3Amp4SgOY&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8e3Amp4SgOY&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

Za njih ne mogu da vezem rec SRANJE nikako...mozda ti se ne svidja muzika, ali svakako nije SRANJE...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by nemanjavelimirovic » 23 Nov 2008, 15:34

Alternativa je:
PINK FLOYD, JETHRO TULL, KING KRIMSON, KRAFTWERK, .... Da se ne nabraja sad 100 godina...U to starije vreme isto kao i danas, sve sto je drugacije, jeste alternativa u principu...u ostalom znaju svi o cemu pricamo...

Sonic Youth, PIXIES, NIRVANA, ALICE IN CHAINS, SOUNDGARDEN, MELVINS, MUDHONEY, BLACK FLAG..... i sto jos nekih bendova je takodje alternativa

QUEENS OF THE STONE AGE, MUSE, ARCTIC MONKEYS, INTERPOL, BIFFY CLYRO, FRANZ FERDINAND, BLUR, YEAH YEAH YEAHS, FOO FIGHTERS, ARCADE FIRE, FRATELLIS, PLACEBO, RADIOHEAD, KINGS OF LEON, DOGS DIE IN HOT CARS, THE STROKES, KASABIAN..... I jos mnogo njih...nemogu vose da pisem su takodje alternativa

Kod nas: SHARLO AKROBATA, EKV, OPO, BLOCK OUT, IDOLI (pocetak), VROOOM, DARKWOOD DUB, KKN, INTRUDER....i tako to (ima ih jos dosta)...alternativa.
I naravno novije: UNDER PRESSURE, AINNU, KRSH, EUFORIA, NOYZ, KPZMS, REPETITOR, PETROL, MANISENT i MENTALNOST... (takodje ima dosta bendova).i eto mojih par bendova takodje, je neka " ALTERNATIVA"

ALTERNATIVA JE POGRESAN IZRAZ NARAVNO, ALI SHVATITE DA SE TOLIKO ODOMACIO KOD NAS U JEZIKU DA VISE NE MOZES POBECI OD TOGA.... :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by Doolio » 23 Nov 2008, 19:34

pa tako i ja nekako klasifikujem jer sam navikao, mislim, tako se klasifikuje i po medijima, ali nesto mi to deluje neadekvatno

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by nenadnenad » 24 Nov 2008, 10:27

Mislim da su pojmovi odredjeni posebno od strane svakog pojedinca pa mi rasprava deluje izlisno i previse sklona nekim 'moj tata je jaci od tvog' argumentima.

Dosta pomenutih 'indie' bendova su po meni izbledeli nakon prvog\drugog albuma i nedostaje im neka ozbiljnija filozofija\principi iza muzike, iako svako ide svome.Meni je fugazi recimo dobar bend sto se tice muzike i sto se tice njihovog ponasanja, nacina na koji rade i u sta veruju,...at the drive in svojevremeno , pa i mars volta danas.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by Duane » 24 Nov 2008, 10:34

ja bi npr rekao za pink floyd i kralja crvenog da su prog rock... meni to nekako zvuci... kao progresiva neka... mada je pink floyd i bluz i jazz i rok i hevi metal... zato su majke i zato su mi nekako "prog" a isto vazi i za kralja komunista ;)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by nemanjavelimirovic » 24 Nov 2008, 23:14

nenadnenad wrote:Mislim da su pojmovi odredjeni posebno od strane svakog pojedinca pa mi rasprava deluje izlisno i previse sklona nekim 'moj tata je jaci od tvog' argumentima.

Dosta pomenutih 'indie' bendova su po meni izbledeli nakon prvog\drugog albuma i nedostaje im neka ozbiljnija filozofija\principi iza muzike, iako svako ide svome.Meni je fugazi recimo dobar bend sto se tice muzike i sto se tice njihovog ponasanja, nacina na koji rade i u sta veruju,...at the drive in svojevremeno , pa i mars volta danas.
Slazem se, mada opet i to je stvar ukusa. Bitno je razjasniti terminologiju, a sta se kome svidi, taj to i slusa....Meni su AT THE DRIVE IN sa RELATIONSHIP ON COMMAND bili simpa u nekoliko pesama, a MARS VOLTA mi sve nekako smorniji i smorniji....Stvar ukusa...Biffy Clyro je zakon!

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by nemanjavelimirovic » 24 Nov 2008, 23:16

Duane wrote:ja bi npr rekao za pink floyd i kralja crvenog da su prog rock... meni to nekako zvuci... kao progresiva neka... mada je pink floyd i bluz i jazz i rok i hevi metal... zato su majke i zato su mi nekako "prog" a isto vazi i za kralja komunista ;)
Takodje tacno, ali u prog spadaju i stvari koje nisu ni nalik floydima...tako da...j***s klasifikacije...Ali nazalost tako je... :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by Duane » 24 Nov 2008, 23:44

ma ja imam neki trip da svaki dobar benad se otrgne tih klasifikacija i onda npr na wikipediji vidite sesnaes zanrova ispod izvodjaca ;)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by AllHopeIsGone » 08 Jan 2009, 02:31

Alternativna muzika..pa " to ti je neka plavicasta masa, ma..magma, to se tako okretalo i..nestalo. Mislim da je otislo u pravcu Grocke "

Ne moguce je definisati zanrovski alternativnu muziku, narocito jer je njena definicija vremenski zavisna, tj. ono sto je nekada bila alternativa, danas nije ili uskoro nece biti.
Mozemo pricati samo alternativnim bendovima, sto bi otprilike bio svaki neponovljivi bend u istoriji popularne muzike. Ili mozmeo pricati o trenutno alternativnim bendovima.
To su bili, sto mi prvo pada na pamet: Pink Floyd, The Beatles, Nirvana, Joy Division..danas su to Bjork, Radiohead, Meshuggah i sl. :D I jos tona bendova za koje nisam cuo :mrgreen:

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: Šta tačno znači "alternativna muzika"?

Post by Ivinci » 29 Jan 2009, 14:23

e zbog svih ovih polemika sam prestao da razmisljam o zanrovima jer se vise ne zna ko tu koga keca, od sad samo ima: svidja mi se - ne svidja mi se

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest