Radiohead

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Radiohead

Post by AllHopeIsGone » 26 Dec 2010, 21:54

dunda wrote:onako... ima puno boljih 'alternativnih' bendova na koje su se ove/prethodne/buduce generacije mogle nakaciti, ali nisu...
tesko da ih ima puno. mozda ima dosta njih koji nisu dobili zasluzenu paznju, ali tesko da ih ima mnogo boljih.

dunda
Posts: 26
Joined: 16 Sep 2010, 11:19
Location: Beograd

Re: Radiohead

Post by dunda » 26 Dec 2010, 22:00

AllHopeIsGone wrote:
dunda wrote:onako... ima puno boljih 'alternativnih' bendova na koje su se ove/prethodne/buduce generacije mogle nakaciti, ali nisu...
tesko da ih ima puno. mozda ima dosta njih koji nisu dobili zasluzenu paznju, ali tesko da ih ima mnogo boljih.
pa da... stvar ukusa, meni smeta njihov tonalitet, ali su dobre stvari, uglavnom. odlicni muzicari.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Radiohead

Post by nebojsak » 26 Dec 2010, 22:26

Pa dobro, nije da nisam razmišljao o tome. Reklo bi se da imaju onaj Floydovski momenat bogatog zvuka, na to će prosečan muzičar/svirač uvek da se nakači pre nego na Sonic Youth/Big Black zujanje. Što ne znači da su potonji gori, naprotiv. Čisto pokušavam da sagledam stvari iz ugla klasičnog gitariste :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Radiohead

Post by sinisake » 27 Dec 2010, 00:44

@sinisake Uuuuu ta je isto dobra. Nikad nisam nacisto kad tu bend ulazi nakon pocetka sa gitarom. Gitarsku deonicu sa pocetka k'o da je smislila Meshuggah a ne ubogi Rdaiohead :) Znaci vrh !
Pa nisu njima strane ritmicke igrarije, naprotivu.



:wink:
Reklo bi se da imaju onaj Floydovski momenat bogatog zvuka
Jesz ™, samo (pre)cesto imaju i bolje harme i ubedljivije melodije. Samo to ni muzicari cesto nece da cuju, jerbo, je l'... ipak su Floydi ledjende, starije kolege, i to... :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Radiohead

Post by nebojsak » 27 Dec 2010, 00:49

sinisake wrote:
Reklo bi se da imaju onaj Floydovski momenat bogatog zvuka
Jesz ™, samo (pre)cesto imaju i bolje harme i ubedljivije melodije. Samo to ni muzicari cesto nece da cuju, jerbo, je l'... ipak su Floydi ledjende, starije kolege, i to... :)
Nije mi to bila poenta, nego ono... gitarista će se pre odlučiti za nešto aranžmanski i gitarski bogato, nego za neku tamo buku.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Radiohead

Post by sinisake » 27 Dec 2010, 00:51

Ma jebes poentu, ja sam iskoristio priliku da malo pljucnem po Flojdima... :mrgreen:

A glede buke... pa to samo za kremaszte™ gitariste vazi... :mrgreen: A ne znam za te Big black, ali SY ne prave samo buku, ima i istinski cudesnijeh uklapanja dve djitre, sto siroti hard rokeri nikad nece nauciti... :lol:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Radiohead

Post by nebojsak » 27 Dec 2010, 01:11

sinisake wrote:ali SY ne prave samo buku, ima i istinski cudesnijeh uklapanja dve djitre, sto siroti hard rokeri nikad nece nauciti... :lol:
O tome i pričam, nego nisam znao da l smem tako da se otkrijem pred ljubiteljem Muse i generalno kremastim™ likom :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Radiohead

Post by sinisake » 27 Dec 2010, 01:12

Koji je taj, sunce li mu je... :?:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Radiohead

Post by AllHopeIsGone » 27 Dec 2010, 02:06

U ckm-u sam procitao da je Muse u stvari Radiohead koje moze da se slusa.

Ma mogu ovi iz (inace smesnog i interesantnog) ckm-a da mi naduvaju muda na 4 oktave.

@sinisake

al' su mi sve njihove druge ritmicke igrarije jasne, a ova je bas zamuljena nesto, al' zvuci tecno, sto je bas fora (a ne ko The Dillinger Escape Plan) :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Radiohead

Post by nebojsak » 27 Dec 2010, 02:09

Muse je Radiohead za decu.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Radiohead

Post by Bluesko » 27 Dec 2010, 02:27

Joj ljudi, call me retard, ali ja ne kapiram taj rejdiohed, nit mi leze nikako.
Ono, skinuo sam jedama OK Computer i pokusavao da slusam, al` ne ide. Ona Fake plastic trees i recimo jos 15 step su mi do jaja, ali ovo ostalo slabo mogu nesto da progunem

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Radiohead

Post by andrej] » 27 Dec 2010, 15:32

pa ne moze radiohead da se provali tako lako ako nisi iz slicne price. ja sam radiohead cuo prvi put dok sam slusao grandz i tako to, nisam jos bio toliko otvoren za zajebanije varijante - ok computer mi je bio uzasan, dosadan i komplikovan na prva 2-3 slusanja. posle, kad sam ga provalio, to je bilo cisto odusevljenje. ima takvih bendova, za koje treba ili da se istreniras ili da si cuo nesto prethodno. mislim da sam loveless od mbv cuo 15ak puta u celosti dok mi se nije svideo.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: Radiohead

Post by Wook » 27 Dec 2010, 16:12


Svaki put se najezim kad cujem ovu bas liniju.. :)

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Radiohead

Post by Bluesko » 27 Dec 2010, 22:27

andrej] wrote:pa ne moze radiohead da se provali tako lako ako nisi iz slicne price. ja sam radiohead cuo prvi put dok sam slusao grandz i tako to, nisam jos bio toliko otvoren za zajebanije varijante - ok computer mi je bio uzasan, dosadan i komplikovan na prva 2-3 slusanja. posle, kad sam ga provalio, to je bilo cisto odusevljenje. ima takvih bendova, za koje treba ili da se istreniras ili da si cuo nesto prethodno. mislim da sam loveless od mbv cuo 15ak puta u celosti dok mi se nije svideo.
Slusah i grandya i sonikjuta i pink floyda al avaj ne mogu ih nesto svarit 8)

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Radiohead

Post by andrej] » 27 Dec 2010, 22:43

veruj mi, vredi da probas. probaj ok computer da provalis. daj mu shansu i onda mu opet daj shansu. ispatice ti se. tako sam i ja sa mbv. probao sam gomilu puta, al ih nisam mogao. i onda sam samo posle nekog 10og slusanja skontao kako su genijalni. samo odjednom. kad provalis radiohead, mnogi ce ti se putevi otvoriti.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest