Radiohead

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Re: Radiohead

Post by Mishica » 29 Apr 2009, 23:29

Meni se nesto ne svidja taj Cheese, sve su mu obrade na istu foru. :grummel_2:
Ps. Nisam mislila da je Perlova verzija dobra...prosto me je nasmejala bas zato sto zvuce tako uzasno i pijano:D ...a inace bas volim radiohead i ne nalazim se uvredjenom ovom obradom. :ziveli: vec shvatam prosto kao salu.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Radiohead

Post by frkadela » 30 Apr 2009, 14:23

Mishica wrote:Meni se nesto ne svidja taj Cheese, sve su mu obrade na istu foru. :grummel_2:
:motz4:

Da je više ljudi kao što je Cheese, svijet bi bio ljepše mjesto za život. :)

User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Re: Radiohead

Post by Mishica » 30 Apr 2009, 17:21

Ma mislim da me je cak u jednom trenu i nasmejao.. ali slusala sam i obrade Nailsa i Depeche koje je radio...ne znam, nesto me nije zaintresovao...ne znaci da necu pokusati ponovo..jer u trenutku mi stvarno dosta toga zavisi od raspolozenja. :? Ako se secam mislim da i nisam bila in d mud kad sam cula njegove verzije creep i npr closer od nailsa...tako da i ne mogu nesto najiskrenije da sudim o njemu jer je to bila moja prva impresija. :nixweiss:

User avatar
GarryPotter
Posts: 24
Joined: 07 Mar 2009, 20:10
Location: Beograd

Re: Radiohead

Post by GarryPotter » 15 May 2009, 00:18

"...arrest this man, he talks in maths
He buzzes like a fridge, hes like a detuned radio...
...arrest this girl, her hitler hairdo, is making me feel ill
And we have crashed her party...."

Deco, sto ne pravite neku muziku, samo tatrljate... ?:mrgreen:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Radiohead

Post by andrej] » 08 Jun 2009, 22:51

in an interstellar burst, i'm back to save the universe

odlican bend. ima nesto cudno u mom odnosu sa njima... oni su mi vrlo ljudski - sve mi se cini da je ono sto oni prave vrlo blisko onome sto bih sam mogao napraviti. po nacinu razvijanja teme i temama. a to ih ne cini dosadnim, naprotiv.

sto se tice mojih omiljenih albuma od njih, to bi bilo ovako:

ok computer
airbag / how am i driving ep
no surprises / running from demons ep
the bends
in rainbows
my iron lung ep
kid a

inace, meni se prvi album ne svidja ne zato sto je losh, vec zato sto mi onaj stil i tip muzike nije blizak. nije da ne volim gitarski pop (i razne druge popove), al ono mi je previse upeglano i opsta mesta.

i oni su mozda zvucno najinovativniji popularan bend u zadnjih 10ak i vise godina

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Radiohead

Post by nebojsak » 21 Jun 2009, 22:08

andrej] wrote: i oni su mozda zvucno najinovativniji popularan bend u zadnjih 10ak i vise godina
Taj rad.

Kad malo temeljnije promislim, ispadne da su mi oni jedini baš-baš bend koji se pojavio od početka devedesetih. Sve ostalo što vrlo volim je starije od toga.

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Radiohead

Post by AllHopeIsGone » 22 Jun 2009, 12:17

nebojsak wrote:
andrej] wrote: i oni su mozda zvucno najinovativniji popularan bend u zadnjih 10ak i vise godina
Taj rad.

Kad malo temeljnije promislim, ispadne da su mi oni jedini baš-baš bend koji se pojavio od početka devedesetih. Sve ostalo što vrlo volim je starije od toga.
Pa nemoj tako, a Niravana? Dobro, stvar ukusa, al' opet.. :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Radiohead

Post by nebojsak » 22 Jun 2009, 12:22

Nirvana je kraj osamdesetih.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Radiohead

Post by Funkomat » 22 Jun 2009, 12:57

Pa i Radiohead je koliko ja znam

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Radiohead

Post by nebojsak » 22 Jun 2009, 13:07

Ne mislim na datum okupljanja benda, nego na prva izdanja. Koliko se sećam, Creep je izašao krajem '92. ili početkom '93. Nekoliko meseci posle njega i Pablo Honey.

Sa druge strane, Love Buzz singl je izašao '88, pa onda Bleach '89. Meni ga je neko doturio u vidu snimka (sa druge strane je bio prvi Mudhoney LP :) ) početkom devedesete, ja odlepio i kupio vinil (koji je posle uspeo i da mi se iskrivi na suncu, pa sam ga uspaničeno tretirao brutalnim pritiskom raznih rečnika na TA peći, i uspeo da ga ispravim, na sreću. A već sam krenuo da razmatram pohađanje Brankovog mosta).

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Radiohead

Post by andrej] » 26 Jun 2009, 14:26

pa, to tako dodje: oni su zvucno najinovativniji bend josh od nirvane.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Radiohead

Post by Funkomat » 26 Jun 2009, 16:53

andrej] wrote:pa, to tako dodje: oni su zvucno najinovativniji bend josh od nirvane.
Kakva nirvana pored radioheada covece...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Radiohead

Post by Duane » 26 Jun 2009, 17:07

Funkomat wrote:
andrej] wrote:pa, to tako dodje: oni su zvucno najinovativniji bend josh od nirvane.
Kakva nirvana pored radioheada covece...
pa bas stvarno... nije nirvanin trip bio ultimativan zvuk, nego plain simple rokachina, sa ultra-zanimljivim tekstovima, harmama, riffovima, originalnim pesmicama od 4 akorda, koje jos niko nemere da provali... i naravno kurtom kog su sve zene volele, a bome i poneki muskarci :D

al moglo bi se reci, bar sto se tice zvuka barem, najinovativniji bend jos od pink floyda

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Radiohead

Post by andrej] » 27 Jun 2009, 13:11

pa, znate kako:
nirvana se jeste oslanjala na pesme. pravo je cudo sta je kurt uspevao da uradi sa par rifova. a imali su i dobre tekstove, interesantne (breed, frances, been a son, mexican seafood,...). pesme poput sappy, frances farmer will have her revenge on seattle, dive, you know you're right, bilo sta... niko to nije uspeo tako dobro da iskoristi rifove IKAD. i to mozemo nazvati inovativnoscu i u pogledu zvuka. onda, oni su se dosta razlikovali od ostatka seattle scene i po zvuku gitara (gomila fuzz pedala kod mudhoneya, mesa boogie i slicno kod aic), razlikovali su se i od svih svojih uticaja zvukom. onaj nirvanin klasicni zvuk je zasebna kategorija: niko ni pre ni posle nije onako zvucao. twin reverbi, ds-1/2 i sansamp kroz cisto pojacalo, small clone, polychorus,... oni ne zvuce ni ko melvins, ni ko pixies, ni ko mjetal iz 80ih, nista. koristili su dinamiku nevidjeno dobro, sa onim tiho/glasno prelazima (u svojim pesmama sa izrazenom pop strukturom) - dosta pre mogwaia (koji nije ni u slicnoj kategoriji muzickoj, ali se ovaj manir cesto veze za njih), svoj distorzirani ton baziraju na pedalama, kurtovi soloi su takodje zasebna zvucna kategorija... budimo realni, oni jesu bili inovativni (niko pre njih nije onako zvucao) i to sa ukusom i sigurno u nivou radioheada, e, sad, to sto je njima bilo potrebno manje da to postignu (mada pitanje je da li je) od radioheada, to je druga stvar. radiohead je zatekla specificna situacija - skoro svaki zvuk je vec neko koristio pre, dok je nirvana imala malo vise izbora i onaj njihov zvuk je bio originalan, ali dosta manje kompleksan od radioheada (jer nesto tako upecatljivo a tako jednostavno niko pre njih nije smislio), pa je radiohead morao MNOGO vishe da se pomuci da zvuci originalno i za to im je trebalo godina, a ispalo je da je radioheadov zvuk dosta kompleksniji od nirvaninog zato sto je to bio - jedini nacin da se uradi nesto novo i originalno.

totally unbiased.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Radiohead

Post by Funkomat » 27 Jun 2009, 15:33

Meni je nirvana po inovativnosti i originalnosti pored radioheada nista.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest