Deftones

Moderator: Trooper

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Deftones

Post by AllHopeIsGone » 09 Mar 2009, 17:55

Nadam se da mi niko nece zameriti sto sam ih stavio u alternativu, a ne u nu-metal ili nesto slicno. Ne mogu bas da objasnim zasto su mi omiljen bend, al' jednostavno jesu :bow: Pa ako neko hoce nesto da doda na ovu temu, rado ce biti pazljivo saslusan :)

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Deftones

Post by Z*Z*Z » 09 Mar 2009, 21:04

AllHopeIsGone wrote:Nadam se da mi niko nece zameriti sto sam ih stavio u alternativu, a ne u nu-metal ili nesto slicno. Ne mogu bas da objasnim zasto su mi omiljen bend, al' jednostavno jesu :bow: Pa ako neko hoce nesto da doda na ovu temu, rado ce biti pazljivo saslusan :)
Slazem se s konstatacijom - jedan od malobrojnih americkih mainstream sastava koji rade kvalitetan crossover - alternativa 5 + apsolutno sam odusevljen kako se sve vise okrecu svojim uticajima i uspevaju da prevazidju sve prepreke na kojima tavore ostali mnogo izvikaniji sastavi tipa Korn i slicni...

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Deftones

Post by AllHopeIsGone » 10 Mar 2009, 16:57

Z*Z*Z wrote: Slazem se s konstatacijom - jedan od malobrojnih americkih mainstream sastava koji rade kvalitetan crossover - alternativa 5 + apsolutno sam odusevljen kako se sve vise okrecu svojim uticajima i uspevaju da prevazidju sve prepreke na kojima tavore ostali mnogo izvikaniji sastavi tipa Korn i slicni...
Da, istina. Paralelu izmedju Korna i Deftones-a uvek navodim kao primer za bendove koji su poceli da rade u isto vreme, koji su pokusali i uglavnom uspevali da urade nesto drugacije, ocigledno dve talentovane skupine mladica.. i onda dok jedni sami sebi saplicu vremenom sve vise i prave sablon od muzike koja bi trebalo da bude sve samo ne to, drugi su ako ne sve bolji onda bar uvek drugacije kvalitetni, novi :) Od Deftones-a tek ocekujem najbolje, iako mi Saturday Night Wrist nije medju favoritima :)
Al' eto, desilo se sta se desilo sa Chengom i moram priznati da mi je bilo i da mi je dalje bar toliko tesko kao da se radi o osobi koju dobro znam :( Tuzno, tuzno..

User avatar
This_Life_IMN
Posts: 12
Joined: 12 Jan 2009, 22:56

Re: Deftones

Post by This_Life_IMN » 16 Mar 2009, 12:04

Ozdravice Chi, mora bre da ozdravi!!! :? Ne smeju se deftones-i raspati nikako, sta posle da slusamo?! :D Ma deftones-i su keva!!! Samo kad se setim kad sam prvi put cuo Digital Bath, Deathblow, Birthmark i sl..... pfff e to je bio nezamenjiv osecaj!!! Najjaca bre trenutno mainstreem grupa na planeti!!! 8) 8)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Deftones

Post by AllHopeIsGone » 17 Mar 2009, 19:10

Jel' se seca neko da su se Deftones-i pustali u kst-u i to petkom?:) Mislim da je bila 1996 ili '97, cuo sam Bored i kontao sam da je zenski vokal u pitanju:) Tad sam ih mislim prvi put cuo. Prvi spot koji sam video mislim da je bio 7 words, na hard'n'metal video magazinu, tada na ns plus, sada rtv2..ili mozda je bio my own summer 8) Passenger-a sam cuo 2002 prvi put i to preko telefona fixnog, pustila mi drugarica koja je bila toliko raspamecena pesmom da nije mogla da saceka da se vidimo :) Eee, to su bila vremena.. posle Passenger-a sam se zainteresovao za Tool, kao, nije los ovaj sto peva sa Morenom :lol:
Eh..da, definitvno necemo imati sta da slusamo ako se covek ne oporavi..mozda malo Radiohead-a, malo Bjork i mozda P.J. Harvey..al' bice tuzno. sigurno :(..

FoKuZ
Posts: 22
Joined: 15 Apr 2009, 15:40

Re: Deftones

Post by FoKuZ » 15 Apr 2009, 16:35

Mogu da kazem da moj bend radi prerade Deftonesa i mogu da kazem da su oni (naravno po meni) tesko sranje :D

Pevanje je ocaj, gitara je ocaj, bubnjevi su ocaj... sve mi je ocaj. To je neki nu-metal/alternativa ali je misliiiim :roll:

Volim da sviram Deftonese jer mogu bas da se uzivim i lupam sve redom, i ako pogresim u pesmi nece da se primeti hahaha :D

Eto to je moje misljenje o ovom bendu :D

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Deftones

Post by AllHopeIsGone » 16 Apr 2009, 11:39

FoKuZ wrote:Mogu da kazem da moj bend radi prerade Deftonesa i mogu da kazem da su oni (naravno po meni) tesko sranje :D

Pevanje je ocaj, gitara je ocaj, bubnjevi su ocaj... sve mi je ocaj. To je neki nu-metal/alternativa ali je misliiiim :roll:

Volim da sviram Deftonese jer mogu bas da se uzivim i lupam sve redom, i ako pogresim u pesmi nece da se primeti hahaha :D

Eto to je moje misljenje o ovom bendu :D
Carski!! :lol:

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Deftones

Post by shule » 29 May 2009, 16:49

Jao Alexa, kretenu. Znao sam da ces pisai na ovoj temi. Cuti ti, nemas ukusa, slusas Green Day. . :krstise: :D Debil. . :)

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Deftones

Post by Kristiko » 14 Oct 2009, 22:45

Iskreno, nisam ih nikada nesto posebno voleo, zapravo, smatram ih poprilicno dosadnim bendom (sto se mene tice). S druge strane, neke pesme su mi bile privukle paznju kao sto su "My Own Summer" (ima neki remix te pesme u nekoj tehno varijanti i ona mi se mnogo vise dopala od originala), "Rickets", "Elite", "Pink Maggit" i to je to. Poslednje sto mi je bilo zanimljivo neko vreme je bila stvar "Anniversary of Uninteresting Event" (ako se ne varam). To je bilo onako ok, fino.

Evo, pronasao sam tu verziju ("Mid Winter Remix").


zipe
Posts: 83
Joined: 18 Apr 2008, 17:14

Re: Deftones

Post by zipe » 18 Oct 2009, 05:36

brate, ako ti se svidja ova stvar, ne slusaj deftonese vec nadji neki drum n bass, hip hop trip pa slushaj... to ko kad bi reko, e svidja mi se dub mix neke cecine stvari... mislim, ne slusas cecu, ali gotivs dub pa eto...

User avatar
The_Art_Of_Despair
Posts: 51
Joined: 16 Nov 2009, 21:15

Re: Deftones

Post by The_Art_Of_Despair » 26 Nov 2009, 20:16

uhh, jbt kakav bend!!! Neverovatno je to kako neki alternativi bend moze 100% nekom da bude po ukusu a nekom da je skroz sranje! U svakom slucaju kome god da je sranje, razumljivo je... zbog toga sto su specificni... i zato sto furaju u skroz svom fazonu!!! Neverovatan bend!!! 8) tehnicki nista posebno, ali brate kad krenu ....uhh haos! mnogo ih volim.. vecita su mi inspiracija!!! :metal:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Deftones

Post by Boogie Woogie » 26 Nov 2009, 21:10

0:1..0:2...0:7..lupaju neke kante...
premotam na 1:12..1:32....1:50...opet neke kante..

2:34...2:55...3:12..3:40...pa sve do 4:16 lupaju kante istim, praznim, mehaničkim zvukom.. :shock:

pored kanti čuje se i neki unjkavi glas kako kao zavija nešto, al to računam nema veze sa pesmom..

Da li je ovaj video u redu?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Deftones

Post by Duane » 26 Nov 2009, 23:44

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/46izZS3qT4E&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/46izZS3qT4E&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Deftones

Post by AllHopeIsGone » 28 Nov 2009, 19:12

Duane wrote:[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/46izZS3qT4E&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/46izZS3qT4E&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
Sjajno ! ! !

A ciji je ovo spot? U svakom slucaju uklapa se :)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Deftones

Post by AllHopeIsGone » 28 Nov 2009, 19:13

The_Art_Of_Despair wrote:vecita su mi inspiracija!!! :metal:
:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest