Mudvayne

Moderator: Trooper

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Mudvayne

Post by Void » 22 Aug 2012, 22:45

скролуј пар постова горе и читај....

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 22 Aug 2012, 23:25

:1:

sve je tako subjektivno...
Spoiler:
Ryan Martinie

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Mudvayne

Post by Void » 22 Aug 2012, 23:34

тај лик сања да буде једног дана ћаћа као Зендер :mrgreen:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Mudvayne

Post by doyle777 » 23 Aug 2012, 00:06

Stalker wrote:Ryan Martinie
А није да хејтујем Корн. Објективно гледано, Рајан је n пута бољи басиста од Филдија.

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Mudvayne

Post by L4t3r4lu5 » 23 Aug 2012, 00:15

doyle777 wrote: А није да хејтујем Корн. Објективно гледано, Рајан је n пута бољи басиста од Филдија.
:1:
I ja mislim. :) Nemam pravo na neke kritike ali daj, realno.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Mudvayne

Post by Void » 23 Aug 2012, 04:43

све зависи са које стране гледаш. Није да сад желим да улетим ђоном и посерем се по свакој теорији у којој се без размишљања бира Рајан, али морале би да се десе, чини ми се, знатне промене у бенду да би он дошао до изражаја. Да, веће промене и од мемљивог дабстеп албума да се гузици набије ниво.

Фазон је што би било срање да Корн покушава да звучи као Мадвејн...било би срање и да покушава да звучи и као Тул или симфонијски оркестар из Нимбурга или Скрилекс или Ђанго Рајнхарт инфлуенсд бенд. Укратко, било би срање када би покушали да звуче као било шта што није Корн.
Они су се потпуно размагнетисали када је Хед отишао и не могу да се саставе и да опет направе одличну плочу од тада и то је стрејт ап фект. Када је отишао Дејвид (који је отелотворење фабрике грува и био главна фаца бенда ол д веј) све је још више отишло покурцу и ту се видело да нема баш изгледа да се ствари поправе, на жалост.
После тих несрећних одлазака оригиналних чланова уследио је покушај прављења неке крње ол стар екипе у виду довођења Џои Џордисона на бубњеве и то је испало....пааа, не баш очекивано добро. Мало касније су покушали да се освеже прављењем метал-степ(?!) плоче са Скрилексом и осталим јувенилним херојима дабстеп музике и то је испало....па, јувенилно.

Неће нови чланови никада моћи да замене старе, по питању било чега осим по музичком образовању претпостављам. Они НЕ УМЕЈУ да створе хемију са новим људима и то увек некако закаже, тако је бар историја групе показала, после Антачаблс-а и Мирор-а све што је дошло је изузетно "безлично" и (мени, а по нету видим и гомили других људи) доста лоше. Судећи по томе, мислим да је сваки следећи одлазак старијег члана кобан и да је све бесмисленије да покушају да раде плочу са неким новим члановима под именом "Корн".

за нови пројекат са неким новим именом: Рајан.
за покушај прављења добре Корн плоче: Филди.


јбг људи, так'а је ствар код мене кад су они у питању :)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 23 Aug 2012, 13:13

ма матори, сви то подразумевамо (ако се разумем са осталима), него кажемо у генерали да је рајан бољи басиста (твој контекст "за нови пројекат" је близу овога ако се не разумемо). иако ја не знам ни једну песму Корна на памет, знам да је Филди прави басиста за тај бенд. јбг, колико год се мени и МеталФунку не свиђао тај грув који он гради, ипак је јединствен грув. ја га можда мрзим, али је заиста јединствен, и то треба поштовати јако.

за тврђи мјетал - Хиз Лизарђнесс
за КоРн - Фиелду дефинитивно

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Mudvayne

Post by L4t3r4lu5 » 23 Aug 2012, 15:14

Razumemo se.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Mudvayne

Post by Void » 23 Aug 2012, 15:25

да, ако би их обојицу ставио на папир и упоредио музичко образовање, версатилност, иновативност, прецизност итд...свакако је Рајан за Филдија и отац и матер, ту нема дискусије. Филди може да функционише само на неки свој начин и само у Корну и ту се сви слажемо :ziveli:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 23 Aug 2012, 15:35



vi kornisti imate ceo snimak sa szigeta na tjubu ako vas zanima

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 26 Sep 2012, 12:26


User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Mudvayne

Post by Void » 27 Sep 2012, 02:00

криза средњих година дрма па су узели да се шминкају као Диму Боргир.


колико је само гуштерски набилдован лик, џизус. :mrgreen:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 27 Sep 2012, 02:25

Лизарђ Мартини з гана Лизарђ Мартини.

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Mudvayne

Post by L4t3r4lu5 » 17 Oct 2012, 21:26

Moram da pitam za Selftajtld, slušam par dana intenzivno i ono, nemam mnogo zamerki, ali ono što zameram je dovoljno da ga šipne dole do TNG-a:
- Chadovi tekstovi, bili su mi majndblouving od onog Demo EP-a pa do TEOATTC, čak su mi i u L&F-u kul, sada mi je nemam pojma, nekako banalan.
- Boja gitare, nisam siguran kako je tunovao znam da je na onoj jednoj "Beyond the Pale" u Drop G (Koji k?!) ali mi svejedno zvuči zategnutije, ne znam, n'umem da se izrazim, djitra ima neki prdnjikav zvuk.
- Premalo Rajana, ne deluje mi kao da dolazi do izražaja koliko bi trebalo.
To je to, i još (ali dis džast mi) mi sranje kad Chad peva k'o jbni rednek, ono u nekim trenucima voli da rokne koje UU u BefoUUr ili tako neki fazon. ZAŠTO? ::ranting::
Mišljenja??
Spoiler:
Čitao sam prethodne komentare mada nisam video da je neko konkretno dupio o ovom albumu, sem što je doyle rekao kako mu je ubedljivo najgori. :D

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 18 Oct 2012, 02:05

Писао сам и раније о проблему новог албума и нових мадвејна уопште, и то је та стагнација у коју је бенд ушао. Између ЛД50 и ТЕОАТТЦ су имали невероватно квалитетну смену звука, али је стил остао исти. А ЛД50 је био својевремено фантастиш ну метал албум. Живели су једним стилом живота, и онда су се гитариста и певач помамили дивљем западу и винију полу, и започели потпуно други стил живота, који нажалос воле. лост енд фаунд је био добар албум али брате колико неколико песама са ТНГа сакује и боже како се 3 најгоре песме мадвејна налазе на последњем албуму. Јесте, продукција је била мало непоштена према Лизарђу, али има тај мадвејнаст грувчић и увек ће бити интересантна за свирање.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest