Mudvayne

Moderator: Trooper

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 15 Oct 2009, 16:17

meni je determined antipaticna jer je puno nemadvejnicka nekako. al shvatam da je u mainstreamu hit.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Mudvayne

Post by doyle777 » 09 Feb 2011, 12:36

Zasto mene nema ovde... :mrgreen:

No, Mudvayne je jedan od bendova koji je stvarno pomerio granice nu metala, ako se ono sto oni sviraju moze nazvati nu metalom, preciznije bi to bio alternative metal (mada je o veoma sirok pojam). Meni se u celom bendu najvise dja zvuk basa, tj. velika upotreba basa u njihovim pesmama. Jedan veliki RESPECT za Ryana Martiniea! A uz to i veoma specifican vokal Chada, koji je, barem po mom misljenju, odlicno iskoriscen u svakoj pesmi... Kada sam ih prvi put cuo uopste mi se nisu svideli, ali sam kao i od svakog drugog benda zadrzao njihovu diskografiju na HD-u. Nekoliko meseci kasnije Godsmack mi je dosadio, pa sam navatao da slusam malo Toola, APC-a, Deftonesa itd, a medju svim tim bendovima i Mudvayne. Od prve pesme sam shvatio koliko sam se zestoko zaebao za njih i od tada mi je cela njihova diskografija u mobilnom telefonu. :mrgreen:

Neke od pesama koje obozavam su: Death Blooms, Dull Boy, Fear, Forget To Remember, TV Radio... :metal:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 09 Feb 2011, 17:52

sad sam malo stariji, iskusniji za pol godine što bi se reklo, pa bih mogao malo objektivnije nešto prokomentarisati.

hteo ne hteo, mudvayne će mi, pored toga što nije omiljeni bend, ostati najvažniji bend koji sam slušao, jer sam od slušanja pesme Not Falling počeo slušati metal, i valjanu muziku generalno. Ryan Martinie je bog, izvalio sam da ima ekstremni uticaj na moj stil sviranja, možda zbog toga što sam slušao prva dva albuma jedno milion puta (prva dva su mi takođe daleko bolja od ovih novijih). koliko se ja sećam, pre LD50-a niko nije imao tolika muda da svira tako svestranim stilom jedan nu metal, i zaista je on 90% zaslužan za višedimenzionalni zvuk benda, bar na prva dva albuma. LD50 će ostati doveka bez premca, po meni najbolji nu metal album ikada, a The End of All Things to Come predstavlja snažnu predstavu kako bend zvuči kad je više prog-orijentisan. Lost and Found je solidan, ali su tu počeli da gube svoju jedinstvenost, i polako postali jedan od bendova koji prodaje po milion ploča godišnje. The New Game mi je slušljiv, ali bože sačuvaj u odnosu na prethodne albume. Najnoviji album je pet koraka unapred, ali i četiri unazad, jer i pored dosta inovacija, ostaje u bendu trajan uticaj koji su Chad i Greg doveli sa sobom iz Hellyeah, koji je apsolutni kontrast. Užasne solaže i plitki tekstovi su postali stvarnost. A koliko sam pročitao, izgleda da će bend da zabatali, jer je Chadu i Gregu lepo sa Vinnie Paul-om u toj usranoj supergrupi.

toliko od mene.
za sad.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Mudvayne

Post by doyle777 » 09 Feb 2011, 18:24

Stalker wrote:...Najnoviji album je pet koraka unapred, ali i četiri unazad, jer i pored dosta inovacija, ostaje u bendu trajan uticaj koji su Chad i Greg doveli sa sobom iz Hellyeah, koji je apsolutni kontrast. Užasne solaže i plitki tekstovi su postali stvarnost...
:1: Sa ovim se u potpunosti slazem, iako ima nekolicina pesama Hellyeaha koja mi se svidja, tekstovi su vecinom, kako si ti rekao, plitki, a solaze skoro pa nikakve. I steta je sto taj projekat polako unistava Mudvayne.
Stalker wrote:... A koliko sam pročitao, izgleda da će bend da zabatali, jer je Chadu i Gregu lepo sa Vinnie Paul-om u toj usranoj supergrupi..
:shock: Ne daj Boze.


Zanimljivost koju sam cuo... Chad je napustio posao na kome je zaradjivao 40000$ da bi otisao u drugi grad i oformio Mudvayne. :bow:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 09 Feb 2011, 18:51

doyle777 wrote:Zanimljivost koju sam cuo... Chad je napustio posao na kome je zaradjivao 40000$ da bi otisao u drugi grad i oformio Mudvayne. :bow:
ja vido to na vikipediji.

što se budućnosti tiče, skoro pa je definitivno, iako nije potvrđeno. msm, ako nema nikakvih vesti već 2 godine, to se ne piše na dobro. bar ću moći da dočekam RM-ov solo projekat. potvrdio mi je kad sam ga pitao na W forumu ^^ ako te interesira nešto više o njemu, skokni na stranu koju sam ja napisao. http://en.wikipedia.org/wiki/Ryan_Martinie

a evo ga i link čedovog nedavnog intervjua

http://knac.com/article.asp?ArticleID=7759

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbe ... mID=140529

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Mudvayne

Post by doyle777 » 09 Feb 2011, 19:16

Stalker wrote:
doyle777 wrote:Zanimljivost koju sam cuo... Chad je napustio posao na kome je zaradjivao 40000$ da bi otisao u drugi grad i oformio Mudvayne. :bow:
ja vido to na vikipediji.
:XD: Jes', sad sam proveriJo... :mrgreen:
Stalker wrote:bar ću moći da dočekam RM-ov solo projekat. potvrdio mi je kad sam ga pitao na W forumu ^^ ako te interesira nešto više o njemu, skokni na stranu koju sam ja napisao. http://en.wikipedia.org/wiki/Ryan_Martinie
Ryan ti je odgovorio na post... Ne mogu da verujem, ali ozbiljno. :D

Svaka cast na Wiki stranici, nisam znao da si ti pisao. :ziveli:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 09 Feb 2011, 19:18

doyle777 wrote:
Stalker wrote:
doyle777 wrote:Zanimljivost koju sam cuo... Chad je napustio posao na kome je zaradjivao 40000$ da bi otisao u drugi grad i oformio Mudvayne. :bow:
ja vido to na vikipediji.
:XD: Jes', sad sam proveriJo... :mrgreen:
Stalker wrote:bar ću moći da dočekam RM-ov solo projekat. potvrdio mi je kad sam ga pitao na W forumu ^^ ako te interesira nešto više o njemu, skokni na stranu koju sam ja napisao. http://en.wikipedia.org/wiki/Ryan_Martinie
Ryan ti je odgovorio na post... Ne mogu da verujem, ali ozbiljno. :D

Svaka cast na Wiki stranici, nisam znao da si ti pisao. :ziveli:
bio je intervju celog foruma, od 10 je zapravo odgovorio na mojih 6 :D

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Mudvayne

Post by doyle777 » 09 Feb 2011, 19:26

Stalker wrote:bio je intervju celog foruma, od 10 je zapravo odgovorio na mojih 6 :D
:lol: Postavljas veoma zanimljiva pitanja za Ryanov ukus... :mrgreen:

Fino sto izdaje solo album, jer ga smatram za jednog od najboljih metal basista, poslusacu cim izda album. :)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Mudvayne

Post by doyle777 » 25 Feb 2011, 18:23

Zanimalo me sta znaci Mudvayne i nadjoh...

Mu - Mud = Wetdirt your buried under this

Dv - Devestation = whats been done to them, therefore they like to sing about

Ay - Asylum = The protection afforded by a sanctuary a quiet place to forget these problems

Ne = I am Nothing
I am Everything

Mu.Dv.Ay.Ne.


Sto i potvrdjuje nacin na koji je Mudvayne napisano na albumu L.D.50.
Image
Mu Dv Ay Ne :metal:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 25 Feb 2011, 19:04

kul :D

ako te interesira moje gledište na njihovu nekadašnju muziku, skokni na moju recenziju :)
http://www.epinions.com/review/_2002174 ... 0924656260

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Mudvayne

Post by doyle777 » 25 Feb 2011, 19:20

E svaka cast. Lepo si ovo napisao.

Nikad nisam razumeo sto ljudi uporedjuju Mudvayne i SlipKnoT, ima slicnosti, ali veoma malo, Mudvayne je potpuno drugi koncept, alternativniji bend... Jednostavno bolji u celini. Nije da imam nesto protiv SlipKnoTa, cak sta vise, volEm ja i njih, ali mislim da ta dva benda ne bi smela tako olako da se stavljaju u isti kos.

Nisam bio upoznat sa ovim idejama koje su iznete u tekstovima, hvala na objasnjenju/znacenju istih. Stanley Kubrick :metal: - zanimljivo.

The album is about how much one can push the envelope until he reaches that limit where he pays for pushing it too hard. - lepo receno.

Svaka cast jos jednom!!! :ziveli:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Mudvayne

Post by doyle777 » 04 Mar 2011, 11:59

Upravo sam (ponovo) odslusao The New Game i Mudvayne i mogu sa sigurnoscu reci da je self-titled album nesto najgore sto su izdali, ima tu dobrih rifova, dobrih stvari (ako prvi put slusas MuDvAyNe), ali u odnosu na L.D. 50 ovo je g****. Zao mi je sto je tako, ali nijedna pesma me nije zaintrigirala, dok The New Game ima 2-3 pesme koje su dobre a ostalo je blablablabla. :roll: A najgore je sto ponekad imam trip da slusam Hellyeah, a ne Mudvayne, npr. pesma Dead Inside sa Mudvayne albuma. Tu je i dosadni pocetak sa minutom neprimerenih zvukova (valjda su utripovali da su Tool, pa sad prave Mantre) posle kojih pocinje neka... Pesma.
Jedina pesma koja MOZDA valja na celom albumu je Scream With Me (mada sam album odslusao samo 2 puta, nadam se da ce mi se poboljsati utisak o celom albumu vremenom). Sto se mene tice (trenutno :!: ) bolje da ne izdaju nista u buducnosti ako ce to biti u stilu poslednja dva albuma, barem ce mi ostati u lepom secanju po L.D.50 i The End of All Things to Come.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Mudvayne

Post by Stalker » 04 Mar 2011, 22:51

doyle777 wrote:Upravo sam (ponovo) odslusao The New Game i Mudvayne i mogu sa sigurnoscu reci da je self-titled album nesto najgore sto su izdali, ima tu dobrih rifova, dobrih stvari (ako prvi put slusas MuDvAyNe), ali u odnosu na L.D. 50 ovo je g****. Zao mi je sto je tako, ali nijedna pesma me nije zaintrigirala, dok The New Game ima 2-3 pesme koje su dobre a ostalo je blablablabla. :roll: A najgore je sto ponekad imam trip da slusam Hellyeah, a ne Mudvayne, npr. pesma Dead Inside sa Mudvayne albuma. Tu je i dosadni pocetak sa minutom neprimerenih zvukova (valjda su utripovali da su Tool, pa sad prave Mantre) posle kojih pocinje neka... Pesma.
Jedina pesma koja MOZDA valja na celom albumu je Scream With Me (mada sam album odslusao samo 2 puta, nadam se da ce mi se poboljsati utisak o celom albumu vremenom). Sto se mene tice (trenutno :!: ) bolje da ne izdaju nista u buducnosti ako ce to biti u stilu poslednja dva albuma, barem ce mi ostati u lepom secanju po L.D.50 i The End of All Things to Come.
:1: samo što ja to mislim za TNG. Sa novog ima ok pesama, ali im se i najusranija pesma nalazi na istom (all talk). out to pasture mi se sviđa zbog vajba i uvoda na bassu, tekst je mogao da bude i gori, tako da može i da prođe. scream with me je ok do solaže, posle se pesma ruši, beautiful and strange je solidna, i 1000 mile journey. i can't wait ima samo dobar uvod..

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Mudvayne

Post by doyle777 » 05 Mar 2011, 13:10

Mozda je kod mene problem sto sam TNG odslusao vise puta, a Mudvayne samo 2 puta. Tako da moj utisak nije toliko objektivan koliko bi trebalo da bude (mada subjektivnost mora da postoji u odredjenoj meri), jer ti se slusanjem nekog albuma dosta pesama nesvesno ureze u pamcenje i onda ti one nisu toliko lose koliko ustvari jesu, a sa self-titled albuma sam najvise slusao Scream With Me, pa sam zato valjda utripovao da je najbolja sa tog albuma. :?
Ipak na Novoj Igri :mrgreen: se nalazi pesma Dull Boy koju smatram za jednu od boljih Mudvayne-ovih pesama (nem' pojma zasto) i pesma dosta podseca na ranije radove Mudvayne-a (barem mene). :)

User avatar
komplikator
Posts: 69
Joined: 04 Mar 2011, 13:49
Location: Beograd

Re: Mudvayne

Post by komplikator » 01 Apr 2011, 13:01

meni je L.D.50 jedan od najboljih albuma ikada, pogotovu kad sam ga prvi put čuo.

taj geyasti koji pominjete, iskreno nisam ni slušao :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest