David Sylvian

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

David Sylvian

Post by MajorTom » 24 Aug 2009, 14:50

Baš me čudi da niko nije otvorio temu posvećenu jednom od najkreativnijih muzičara/autora sa kraja XX veka. Čovek sa (gotovo) savršenim glasom, koji stvara muziku van vremena.....iko išta da doda ili oduzme?
Image

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: David Sylvian

Post by Kristijan » 24 Aug 2009, 16:15

Mislim da njegova muzika jako teško može da se žanrovski okarakteriše, i verujem da je jedan od ozbiljnijih razloga što i njega i muzičare sličnog senzibiliteta malo ko pominje ovde na forumu upravo to što je teško odabrati forum na kome je sasvim adekvatno pisati o njegovom radu. Ja ga recimo ne bih stavio u ovaj deo foruma, mislim da se termin alternativa kad pričamo o muzici ipak nekako uže posmatra nego što bi termin izvorno mogao da se tumači, teorija i praksa nisu tu usaglašene.

Inače kad god moram da malo "razmagnetišem" glavu, obavezno slušam "Brilliant Trees". Odličan je David Sylvian.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: David Sylvian

Post by nebojsak » 24 Aug 2009, 17:03

Potpis od reči do reči. Da, takvi nikad ne postaju popularni. Nema fioke za njih.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: David Sylvian

Post by nebojsak » 25 Aug 2009, 02:12

U to ime, pocetili™ me da slušam njegov album sa Frippom iz '93. O sreće, o radosti, o nirvane.

User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

Re: David Sylvian

Post by MajorTom » 25 Aug 2009, 12:24

Ja lično pod alternativom smatram nešto što se ne može svrstati u jasnu žanrovsku podelu, mada shvatam i da ljudi imaju sasvim drugu udeju o tome. Kako god bilo, pitanje žanra mi nije dovoljan razlog da ga ignorišemo po forumima.
Ne bih se složio da Sylvian i slični njemu (ko god to bio, malo je njih) ne mogu da postanu popularni. Pre bih rekao da je popularan taman koliko on to želi. Popularnost kakvu je imao na pr. Robbie Williams i slični likovi nikom ne bi poželeo, najmanje njemu. Imao ju je sasvim dovoljno u Japan fazi i nikad mi nije delovao kao neko ko uživa u tome.
To nije ni važno, jer šta god čovek dodirne pretvori se remek delo, sam ili u kombinaciji sa drugim. Najbolje što je Sakamoto ikad stvorio, još uvek je ono što je radio sa Sylvianom. Ne pričam samo o 'Forbidden Colours', poslušajte 'Hartbeat' iz '91 ili 'World Citizen' iz '03. Čak je i po meni sasvim prosečni Cris Vrenna bljesnuo u Tweaker-ovom 'Linoleum'-u, takođe sa Sylvianom.
Sylvian se oseća kao riba u vodi u bilo kom žanru. Na stranu ambijentalna i jazz...svi izleti u rock & blues su itekako sjajni (bilo šta sa Fripp-om, 'Midnight Sun' i 'Godman' sa 'Dead Bees...'.
Takođe, ko je imao priliku da čuje njegov zadnji projekat pod 'Nine Horses' etiketom 'Money For All'/'Get The Hell Out', uverio se da David još uvek zna da napravi pesmu u manje-više pop fazonu.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: David Sylvian

Post by Nyarlathotep » 16 Sep 2009, 11:06

kakav muzicar! Sylvian je genije. i kao pojedinac i u kombinaciji sa drugim muzicarima.
ja sam neverovatno odlepio na njegove razno-razne kolaboracije sa Michael Brookom, Robertom Frippom, Brianom Enom i Jakiem Liebezeitom. neverovatne stvari. Nine Horses sa Burntom Friedmanom je takodje abnormalno dobar album.

User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

Re: David Sylvian

Post by MajorTom » 16 Sep 2009, 12:03

Šta je David napravio sa Brianom??? To mi je promaklo i mora da se čuje!! :bravo:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: David Sylvian

Post by Nyarlathotep » 16 Sep 2009, 12:32

nema nijednu pravu kolaboraciju da ja znam... ali tu se vrzmao oko Ena, ili Eno oko njega... pa sam ih zgurao zajedno u brzini.
toliko se mesaju Sakamoto, Eno, Fripp, Brook, Sylvian da sam se na sekund pogubio ko je koga tu dovatio. :?

User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

Re: David Sylvian

Post by MajorTom » 12 Nov 2009, 00:10

:kokice: :bravo: ^^



ostale delove nađite sami :wink:

User avatar
manda
Posts: 70
Joined: 01 Nov 2009, 13:34

Re: David Sylvian

Post by manda » 07 Dec 2009, 23:19

Izašao je novi album Davida Sylvian-a, evo oficijelnog linka:

http://www.manafon.com

User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

Re: David Sylvian

Post by MajorTom » 08 Dec 2009, 08:58

E ovaj mu je baš....evo da budem blag....preteran! :O.o:
Totalno 'eksperimentalan', ma šta god to značilo, preslušao sam par puta ali bojim se da ću sačekati šta šta ćemu sledeće dunuti da napravi... :grummel_2:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest