Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Moderators: dejankuki, Trooper

Locked
User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Guitar_thrill » 24 Jan 2008, 23:14

Pomislim da sam i ja bio jedan od njih do skoro :) tacnije, ja sam malo vise licio na Glenn Hughesa sa California Jamming :) Ok, shvatio sam zbog cega se ne razumemo,ja muziku vise shvatam kao izvor zadovoljstva i srece (al ovo zvuci gej),ti je vise shvatas kao nesto sto mora napredovati sa novim idejama itd....do sada je bas lepo napredovala, turbo folk je strava ideja,a i lepo uspeva kod nas,i ljude iz inostranstva vise fascinira nas turbo folk od naseg rocka,pardon,there so no such thing as nas rock :)

DV
Posts: 31
Joined: 17 Jul 2007, 01:40

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by DV » 24 Jan 2008, 23:21

Boogie Woogie wrote:šta da se radi DV, ja eto zaista vladam materijom i znam šta pričam. Svidža? Ne svidža? takav ti je život.. :P
A da.
Zaboravih.
U Srbiji se nađe i poneki skroman tip :D .

Sa tolikim poznavanjem materije i takvim shvatanjem muzike čovek bi pomislio da si uradio nešto značajno u toj istoj muzici.
Pa, jesi li?
Gde možemo čuti i prosvetliti se :) ?

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Boogie Woogie » 24 Jan 2008, 23:23

turbo folk je kod nas uspeo upravo kao što korov uspeva.
Dakle, kad ne obrađuješ i kulitivišeš zemlju.
Mi nismo ni obrađivali ni kultivisali (čast izuzecima) i tako stvorili prazan prostor za turbo epidemiju.
Umesto toga, mi smo BEŽALI u neke druge svetove, blues, r'n'r, punk..ovo ono...drugim rečima zatvarali uši (i to slušalicama sa nekim stranim zvukovima)

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Boogie Woogie » 24 Jan 2008, 23:24

možda narežem nešto ove godine pa ćeš moći da se "prosvetliš" :P
(vidiš ti kako moja ideja funkcioniše, još nisam ni snimio ništa a već imam interesenata.. :lol: )

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Guitar_thrill » 24 Jan 2008, 23:27

Zasto onda recimo nema turbo folka u Slovackoj? Koliko ja znam,tamo nema nekog gajenja etno muzike mnogo vise nego kod nas,situacija je prilicno slicna,osim sto kod njih nema turbo folka....zasto?

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Boogie Woogie » 24 Jan 2008, 23:31

moraš da razumeš da je turbo folk svojevrsna ekstaza poremećenih kulturnih vrednosti.
I ne odražava se samo u muzici.
TF je čedo krize, a kad su krize..drukčije grize.
kod Čeha i Slovaka nemamo tu situaciju.

lično, mislim da TF nastaje kao potreba da se uspostavi ili naglasi poremećen identitet (otud koketerija sa "folkom" ali i sa orijentalnim izvorima)

DV
Posts: 31
Joined: 17 Jul 2007, 01:40

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by DV » 24 Jan 2008, 23:37

Boogie Woogie wrote:možda narežem nešto ove godine pa ćeš moći da se "prosvetliš" :P
(vidiš ti kako moja ideja funkcioniše, još nisam ni snimio ništa a već imam interesenata.. :lol: )
Blago nama :rlol: .
Konačno da nam u nečemu krene.
Last edited by DV on 24 Jan 2008, 23:38, edited 1 time in total.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Guitar_thrill » 24 Jan 2008, 23:38

Da, ali malopre si rekao da se razvio jer smo svirali R'n'R itd..a nismo obradjivali zemlju :) (ne mislim bukvalno naravno) a sa tim se ne slazem,jer i Slovaci sviraju R'n'R pa im muzika nije nesto sjebana...

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Boogie Woogie » 24 Jan 2008, 23:42

i ima još nešto.
Odavno sam primetio kako su se mnogi, iz nekog fazona (da bi bili što "luđi" i interesantniji) najpre zezali sa narodnjacima (puštali ih po žurkama kad se malo popije i opusti), pa onda koketirali sve više i više..da bi na kraju celo to zezanje preraslo u način života.
Sećam se jednog lika koji mi je govorio kako ide po ibarskoj magistrali da prati "zvezde" šatora, razne pevaljke kurve i polu-kurvei da ga to dno beskrajno zabavlja..
I jednog dana, odem kod njega, kad on u vitrini 2 metra ploča - sve narodnjaci. Ostvarene, neostvarene i zveude u nastajanju..

Hoću reči, da se neki luzerski fazon poprilično ustalio i da je on (između ostalog) podrazumevao i prisvajanje luzerskih standarda vrlo niskih vrednosti.

Vremenom se to toliko odomaćilo da danas imaš more sasvim "urbanih" klinaca koji ipak, sasvim ozbiljno prate razne bubamare i čukteraše..potpuno nesvesnih onoga šta muzika treba da bude i koji se naravno rukovode samo onim "važno da se dobro zezamo", "šta fali kad to voli narod.." itd..

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Boogie Woogie » 24 Jan 2008, 23:47

Guitar_thrill wrote:Da, ali malopre si rekao da se razvio jer smo svirali R'n'R itd..a nismo obradjivali zemlju :) (ne mislim bukvalno naravno) a sa tim se ne slazem,jer i Slovaci sviraju R'n'R pa im muzika nije nesto sjebana...
Znaš kako, u pravu si i nisi.
A evo zašto.
Muzika je naravno, samo jedno od ogledala društva.
A u našem društvu decenijama postoji jedan SUKOB koji se ukratko može definisati kao sukob urbanog i ruralnog.
Sad možda malo zadiremo u sociologiju i politiku..ali, obzirom da se i to odražava na muziku onda valjda nije zgoreg da i to pomenemo.
Ovde je dakle večito na snazi sukob između građanskog i seljačkog, i kad god jedno slabi drugo jača.

Česi i Slovaci su mnogo više građansko društvo. Kod nas to nije slučaj. Kod nas taj sukob uvek traje na nekoj fifti-fifti skali.
pola građana, pola seljaka..
Evo is ada smo svedoci istog...
a muzika, ona je samo puls društva..
eto, tako ja mislim

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Guitar_thrill » 25 Jan 2008, 22:18

Da,to se kod nas odrazava a muziku,ali ja mislim da to ne vazi za R'n'R i sve podkulture R'n'R-a....mislim da je medju rockerima mnogo manje bitno da li si iz grada ili sa sela,mada sam primetio da u gradu ima vise punkera,a na selu rockera,mada ni punkeri ni rocker ne prave razliku odakle si,ili gresim?

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Boogie Woogie » 25 Jan 2008, 22:40

ja ipak mislim da su r'n'r u gradu i r'n'r u selu kao nebo i zemlja. (ako je to uopšte r'n'r..al ajde)
Kao prvo, naša sela su potpuno sjebana. To su uglavnom mesta gde posle 8 uveče, dok koračaš, čuješ samo svoje cipele .
Dakle, tišina und pomrčina.
Par kafića gde se smucaju lokalni gilipteri.neki raspali Dom kulture i to bi uglavnom bilo sve od "mesta za izlazak".

Koliko sam mogao da primetim, mladi ljudi po selima uglavnom preferiraju neke hevi metal varijante, a od domaćih čorba, azra, azra-čorba i to bi uglavnom bilo to..
E sad, da li će naredne godine (sve više interneta, sve jefitniji instrumenti isl..) promeniti nešto..ostaje da se vidi, ali do sada je to prilično tužna slika.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Guitar_thrill » 25 Jan 2008, 23:33

Ja sam sa sela, i tu kod mene jeste jadno sto se tice mesta za izlazak,mada ima jedan kafic gde se pusta rock,ali sve je to klimavo,imam srece pa sam jako blizu grada,mogu peske stici za pola sata,malo vise,zato i izlazim u gradu....e sad mogu ti reci da je razlika koju sam ja primetio,da mi sa sela sve to malo ozbiljnije shvatamo,imas manje pozera,jer u selu nije lako biti rocker i punker k'o u gradu,u selu si obelezen ceo zivot kao "drogeras" i sektas...ali sto se tice same muzike,ne znam...meni ne deluje tako,ja sviram sa ljduima iz grada,a imamo iste ukuse,a neki ni ne znaju ko je odakle,pa se svi druzimo i sviramo...a nemamo blage veze da li je neko sa sela ili iz grada...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by Guitar_thrill » 25 Jan 2008, 23:36

a sto se tice toga sta se slusa u selu ,a sta u gradu....mogu ti reci da ovi sa sela mnogo vise slusaju blues i bendova kao so su Smak,Leb i Sol...a ovi iz grada vise punk i bendove tipa EKV,Disciplina Kicme...mada je sve t relativno....naravno imas i onih koji slusaju dugme i sl. ali njih imas uvek i svugde...

navajo
Posts: 15
Joined: 27 Feb 2008, 18:26

Re: Srb Men Kent Plej Z Bluz 02?

Post by navajo » 04 Mar 2008, 17:32

Zar nije vecina blues pesama posvecena ljubavi, izgubljenoj, neuzvracenoj.....
Zar ljubav nije univerzalni osecaj....gubitak ljubavi boli...pa bili mi crni ili beli....
Zar srpski narod tokom istorije nije dovoljno patio...
Zar nismo i mi bili robovi....a i jos uvek smo....
Mozda nismo brali pamuk....ali smo okopavali tudje njive da bismo decu prehranili.....
Zar mi ne umemo da jecamo...i da patimo....
Zar moram da jecam uz harmoniku ako moja dusa jecati moze samo uz usnu harmoniku......
A uostalom mozda sam u proslom zivotu bila crna........pa sam sviram srpski blues......

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest