Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Moderators: dejankuki, Trooper

Nelecar
Posts: 11
Joined: 23 Aug 2010, 10:26

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by Nelecar » 16 Oct 2010, 12:40

Jack Nape wrote:
Nelecar wrote: Pa u pravu si danas je dostupno sve i sve je mnogo lakše a svirka je ni blizu kao tad.......bar kod nas...a o bluesu da i ne pričamo...Šta je pravi razlog ,o tome bi moglo da se priča.
Prevrne mi se zeludac kad procitam ovako nesto.
Dobro da bar imaš nešto u stomaku kad već nemaš ....

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by Jack Nape » 16 Oct 2010, 15:33

Ja verujem da kao i tad i sad ima sjajnih muzicara kako preko tako i ovde. Nisu mozda promovisani kao ranije, ali ko hoce moze da cuje svasta nesto dobro(cak i bluz). Ne volim da cujem kad neko pljuje po tudjem radu koji najverovatnije nije ni cuo.
Druga stvar: Tvoj stav jesam napao, ali te vredjao nisam.

Nelecar
Posts: 11
Joined: 23 Aug 2010, 10:26

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by Nelecar » 17 Oct 2010, 09:02

Jack Nape wrote:Ja verujem da kao i tad i sad ima sjajnih muzicara kako preko tako i ovde. Nisu mozda promovisani kao ranije, ali ko hoce moze da cuje svasta nesto dobro(cak i bluz). Ne volim da cujem kad neko pljuje po tudjem radu koji najverovatnije nije ni cuo.
Druga stvar: Tvoj stav jesam napao, ali te vredjao nisam.
E pa tako nešto da si napisao odmah stvar bi bila u redu i ja se ne bih osećao uvredjenim.... a drugo ni ja nisam nikoga vredjao sem što sam rekao da je ranije muzika bila bolja nego sad...Ja mislim da to nije nikakvo vredjanje već moje mišljene al dobro...bitno je da se ne svadjamo i ne vredjamo...Poz.

User avatar
love_on_smack
Posts: 47
Joined: 07 Sep 2010, 23:28

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by love_on_smack » 09 Feb 2011, 10:35

Duane wrote:
LazaRocker wrote:Pa kako su najveci bluzeri naucili da sviraju bluz, Duejn? Nisam bas pod utiskom da su B.B king, SRV, Muddy Waters skoknuli na net i odgledali lekcije za bluz. Jednostavno, ako imas bluz u dusi, mozes da ga sviras(uz naravno prethodnu vezbu basic skilsa). Mislis da bi nekome posle 10 godina slusanja i sviranja death metala bilo lako da svira bluz? Ne, nikako.
brate.... oces da kazes da su oni uzeli gitaru i odsvirali svoje najbolje stvari, tada nije bilo neta, al je sigurno bilo ljudi koji su im govorili sta i kako truaut d karijer... evo npr. johnny winter je zapazio mladog stivi reja i pokazao mu par fora...

ova recenica "za bluz netreba skola" je apsurd... sta znaci skola ljudi? muzicka? a hendrix je isao u muzicku? a jel hendrix skidao sa neta lickove?
ljudi zivot je skola i nemozete biti iole dobar bluz gitarista ako nesvirate po ceo dan... za death ili blues ili jazz treba isto vezbe da bi se dostiglo neko znanje... nema tu metal je "tezi za sviranje"... to je apsurd... zasto bb king zna da svira, ok covek nesvira 200 na sat, al kako zna kad do opici vibrato ili bend ili neku foru... SVIRANJE!!! to je skola... covek ceo zivot svira gitaru, a da je razmisljao kako on ima smeka i da je on bluzer u dusi te da je batalio sviranje jer njemu to netreba kad je bluz lak... DAJTE MOLIM VAS!

nemoze se instrument poznavati nesviranjem... a ako nepoznajete svoj instrument onda nepoznajete ni bluz, death, thrash, jazz... itd..

muzika se uci ceo zivot... na sve nacine, netreba vam neka ustanova da vam doturi diplomu i kaze da ste uspesan muzicar... ok to je prednost, ali se svodi na predanost tome i posvecenost...

;)
slazem se....ali cisto da se zna,bb je u intervjuu rekao da dnevno svira EVENTUALNO pola sata...mislim da je bilo u guitaristu il tako nedje

Branko_P
Posts: 1
Joined: 27 Jun 2011, 21:12

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by Branko_P » 28 Jun 2011, 18:49

Поздрав људи. Мислим да овај пост одговара овде, да не отварам безвезе нову тему.
Елем,да ли би неко можда могао да ми препоручи неку добру књигу о теорији блуза и о блузу генерално? Доста слушам блуз и покушавам да га свирам па рекох да се мало поткујем и са "научне" стране.

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by Haralampije » 28 Jun 2011, 19:00

Ne postoje teorije,ako zelis da sviras znas sta ti je ciniti.

Image
Image
:twisted:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest