Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by Mr. Sick Mick » 05 Oct 2009, 13:03

UgljenisaniTocak wrote: ..Albert Collins
E, njega nisam slusao ranije. Sad cu bas da potrazim. :) Thnx!

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by supersonic » 05 Oct 2009, 13:24

Koliko ja znam - ovo je wonder-ova pjesma ...

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by million dollar baby » 05 Oct 2009, 17:05

Mr. Sick Mick wrote:Steve Ray Vaughan... Dobar je on, ali blues nije = Eric Clapton, Steve Ray Vaughan i Robert Johnson.
Sta je sa Mark Hummel, Neamaia 'Skyp' James, Leadbelly, Mississippi John Hurt, Blind Willie Johnson, Blind John Davis, Memphis Slim, Fats Waller, Louisiana Red, Little Walter, Sonny Boy Williamson, Sony Boy Williamson II, Big Walter Horton, King Biscuit Boy, Junior Wells, Buddy Guy, Pinetop Perkins, Rod Piazza, George Harmonica Smith, Bessie Smith, Koko Taylor, Arheta Franklin, Kim Willson, Big Mama Thornton, Lightning Hopkins, Muddy Waters, Howling Wolf, Charlie Musselwhite, Little Mike, John Sebastian, Big Joe Williams, Bob Margolin, John Hammond, John Lee Hooker, Hans Theesink, Keb Mo, Paul Butterfield, Blind Boy Curdup, Big Joe Turner, Brownie McGee, Charles Ford, John Lee Williamson, T-Bone Walker, Sonny Terry, Paul De Lay, Paul Orta, i mnogim drugima.

Steve Ray Vaughan nije merilo za blus. Teksaska gitara je teksaska gitara, a blues je blues.
Mr. Sick Mick wrote:Kako da zaboravim!!! Willie Dixon, B.B. King, Memphis Minnie, Joe Louis Walker, Kenny Wayne, Mike Bloomfield, Robert Cray, John Mayal, Johnny Winter, Jonny Lang, Robert Ford, Taj Mahal, Clarence 'Gatemouth' Brown, Edgar Winter, George Thorogood, Jimmy Johnson, Kenny Wayne, Sunnyland Slim, Walter Trout, Amos Milburn, Bullmose Jackson, Floyd Dixon, Ella Johnson, Fats Domino, Frank Frost, Gene Phillis, Jimmy Nelson, Jimmy Smith, Johnny Otis, Lowell Fulson, Mighty Joe Houston, Paul Williams, Tab Smith, Willis 'Gator Tail' Jackson, Tom Waits, Big Bill Broonzy, James Cotton, Sugar Blue, William Clarke, Carey Bell, J.B. Lenoir, Jerry Portnoy, Steve Guyger, Flattop Tom, Lee Oscar, Mel Melton, Johnny Dyer, Johnny Hoy. E vise stvarno ne mogu da se setim.


:bravo: :bow: :bow: svaka ti cast!!! :ziveli: de se seti svih tih imena :mrgreen:

User avatar
UgljenisaniTocak
Posts: 27
Joined: 12 Jun 2009, 14:35

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by UgljenisaniTocak » 05 Oct 2009, 20:07

Mr. Sick Mick wrote:
UgljenisaniTocak wrote: ..Albert Collins
E, njega nisam slusao ranije. Sad cu bas da potrazim. :) Thnx!
Hvala tebi kralju na svim ovim imenima ;) pogledaj,mislim da ce ti se svidjeti

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by Guitar_thrill » 05 Oct 2009, 20:24

Sick Mick, ne kontam poentu svih tih imena kao i razdvajanja teksaske gitare i bluza? :) Sta je npr. bio Albert King? Teksaska gitara ili bluz....kao i toga zasto npr. Stevie Ray Vaughan nije bluz,a Jonny Lang jeste, ili Robert Johnson kada ga vec pominjes....? :) Shvatam da neko ne voli texas blues, ali da kaze da to nije blues, nego gitara ili sta vec........ :?

User avatar
UgljenisaniTocak
Posts: 27
Joined: 12 Jun 2009, 14:35

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by UgljenisaniTocak » 05 Oct 2009, 20:28

Guitar_thrill wrote:Sick Mick, ne kontam poentu svih tih imena kao i razdvajanja teksaske gitare i bluza? :) Sta je npr. bio Albert King? Teksaska gitara ili bluz....kao i toga zasto npr. Stevie Ray Vaughan nije bluz,a Jonny Lang jeste, ili Robert Johnson kada ga vec pominjes....? :) Shvatam da neko ne voli texas blues, ali da kaze da to nije blues, nego gitara ili sta vec........ :?
moje misljenje da je to sve bluz pa i Joe Satrijani! ak mi vjerujete :)

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by muki17 » 05 Oct 2009, 20:39

moje misljenje da je to sve bluz pa i Joe Satrijani! ak mi vjerujete
moje misljenje da je on kralj,ako mi verujete :D :D

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by Guitar_thrill » 05 Oct 2009, 20:47

UgljenisaniTocak wrote:
moje misljenje da je to sve bluz pa i Joe Satrijani! ak mi vjerujete :)
pravo da ti kazem ne znam da li da ti verujem....ali hajde, verovacu da jeste, mada opet, ja sam ranije verovao da nije.... :hmm:

User avatar
UgljenisaniTocak
Posts: 27
Joined: 12 Jun 2009, 14:35

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by UgljenisaniTocak » 05 Oct 2009, 20:52

:))) koliko god to cudno nekome da vjeruje,on je u dusi bluz i jazz muzicar

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by Guitar_thrill » 05 Oct 2009, 20:54

UgljenisaniTocak wrote::))) koliko god to cudno nekome da vjeruje,on je u dusi bluz i jazz muzicar
a zezam se, ali ono ko smo mi da ocenjujemo sta je ko u dusi :) :ziveli:

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by million dollar baby » 05 Oct 2009, 21:33

Guitar_thrill wrote:Sick Mick, ne kontam poentu svih tih imena kao i razdvajanja teksaske gitare i bluza? :) Sta je npr. bio Albert King? Teksaska gitara ili bluz....kao i toga zasto npr. Stevie Ray Vaughan nije bluz,a Jonny Lang jeste, ili Robert Johnson kada ga vec pominjes....? :) Shvatam da neko ne voli texas blues, ali da kaze da to nije blues, nego gitara ili sta vec........ :?
Jeste sve to blues, ali to nije sav blues, jer ima toliko drugih muzicara koji su vise doprineli bluesu nego on, i mislim da je red da se spomenu svi oni koji bez kojih ni Stevie ne bi svirao ono sta svira. A da jeste texaska gitara... jeste. I on i Sonny Landreth i Joe Satriani ( nabrojacu samo njih) su brzi gitaristi, koji imaju fantasticnu tehniku, ali blues nije cista tehnika, blues je sve ono sto je Sick Mick nabrojao, jos mnogo njih i SRV sa njima.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by muki17 » 05 Oct 2009, 22:04

Pa Satch nije BLUZ muzicar,ali je muzicar sa BLUZ uticajem :D :D

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by million dollar baby » 05 Oct 2009, 22:07

:) pa i AcDc su muzicari sa blues uticajem, sto onda njih nema u blues odeljku?

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by million dollar baby » 05 Oct 2009, 22:12

a i mislim da ste malo vise izokrenuli ono sto je Mick rekao ...
Mr. Sick Mick je napisao:
Steve Ray Vaughan... Dobar je on, ali blues nije = Eric Clapton, Steve Ray Vaughan i Robert Johnson.
ako procitate prvu recenicu, i obratite paznju na onaj znakic u narodu poznat kao jednako (=) shvaticete da je znacenje toga " blues nije = (samo) Clapton, SRV i Johnson... tako da ovde nije pitanje ko je blues, ko nije blues ... vec da ima jos mnogo blues muzicara osim gore spomenutih, kojima su se imena izlizala koliko ih spominjete.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Nešto više o smrti Stevie Ray Vaughana?

Post by muki17 » 05 Oct 2009, 22:24

million dollar baby wrote::) pa i AcDc su muzicari sa blues uticajem, sto onda njih nema u blues odeljku?
pa zar ja to nisam rekao? :wink: kazem,covek nije klasican bluzer,ali svirka mu je bogata bluz elementima,sto ga ne cini bluzerom :) ali ga cini kraljem :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest