Blues literatura

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
davidgilmour
Posts: 80
Joined: 03 May 2008, 14:33

Blues literatura

Post by davidgilmour » 30 Apr 2010, 10:26

Treba da napishem esej na temu "Bluz u Americi u medjuratnom periodu" (20te i 30te), pa ako neko od vas zna neku strucniju literaturu (srpski ili engleski) ili dobre sajtove odakle mogu da skupljam informacije, nek mi pomogne.

Hvala

User avatar
oldfishermanblues
Mojo Priest
Posts: 113
Joined: 11 Dec 2007, 20:00
Location: Temerin

Re: Blues literatura

Post by oldfishermanblues » 30 Apr 2010, 16:36

http://www.earlyblues.com/
Nadam se da će ti biti od koristi...Na ovom sajtu se takođe nalaze eseji slične prirode...
Trenutno se i ja zanimam sličnim temama pokušavajući da napišem, ajde recimo neskromno, knjigu o istoriji bluza...Ovog posla sam se prihvatio onako hobistički i bez nekih specijalnih pretenzija....Kakav će biti krajnji ishod još uvek ne znam...možda je i nebitno...Ono što je meni lično bitno je da uživam proučavajući i ovaj segment muzičke, psihološke i kakvegod istorije...
Preporuku za knjige i druge sajtove ću ti kasnije poslati jer se nalazim usred prvomajskih priprema :D

davidgilmour
Posts: 80
Joined: 03 May 2008, 14:33

Re: Blues literatura

Post by davidgilmour » 03 May 2010, 01:30

Ok, hvala. Meni je ovo esej bitan za ispit iz istorije SAD-a u XX veku :) I mene interesuje istorija bluza, kad zavrsim faks mozda se prihvatim toga :) moze i neka kolaboracija :)

User avatar
oldfishermanblues
Mojo Priest
Posts: 113
Joined: 11 Dec 2007, 20:00
Location: Temerin

Re: Blues literatura

Post by oldfishermanblues » 03 May 2010, 23:14

Naravno da kolaboracija dolazi u obzir...pogotovo kada osnujem udruženje ljubitelja bluza na čijem statutu trenutno radim.... :D
Što se tiče tvog aktuelnog eseja i njegove svrhe oblast o kojoj pričamo je solidno pokrivena i na Vikipediji...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest