Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by nodi » 24 Aug 2012, 17:10

Dobro, sta se ljutis. :D Pitao sam samo. :roll:


Mene licno Stivi fascinira. Ja vezbam barem 2 sata svaki dan. Ne razumem sto je lose interesovati se za zivot, opremu, gitare (...) omiljenog muzicara.


:ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Kristijan » 24 Aug 2012, 18:07

Ма где се љутим, само изгледа да нисам искористио све смајлије које протокол налаже :mrgreen:

Веруј ти мени на реч - не треба да се интересујеш за опрему. Само свирај и буди срећан! Све ће ти се само казати једног дана :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by sinisake » 24 Aug 2012, 18:10

Kristijan wrote:Одмах да ти кажем да за то не треба да се интересујеш уопште. Ако сам добро скапирао, ти свираш. Ниси новинар, колекционар, онлајн теоретичар... Више интересовања за опрему, а посебно за митске аспекте опреме, увек резултира мањком свирања. Не треба ти то. Нећеш боље свирати ако провериш да ли нека гитара заиста има коњић од коске нарвалове ките.
:1: 000

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by pedja 81 » 24 Aug 2012, 23:36

Kristijan wrote:Одмах да ти кажем да за то не треба да се интересујеш уопште. Ако сам добро скапирао, ти свираш. Ниси новинар, колекционар, онлајн теоретичар... Више интересовања за опрему, а посебно за митске аспекте опреме, увек резултира мањком свирања. Не треба ти то. Нећеш боље свирати ако провериш да ли нека гитара заиста има коњић од коске нарвалове ките.
Izvinjavam se što se mešam ali eto...Ako tako gledas i ovaj forum je čisto gubljenje vremena.Zašto ga nebi zanimalo,eto i mene zanima a nisam ni ja onlajn teoretičar itd."Neće bolje svirati" pa neću ni ja biti bolji fudbaler(mada nisam nikakav) ako odgledam neku utakmicu lige šampiona sigurno al eto zanima me.Neće valjda da drnda gitaru ceo dan,malo će da gleda,juri zenske,pa će da pije pivo pa ono pa ovo... nije valjda zivot samo gitara od jutra do mraka :ziveli:

User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by nodi » 24 Aug 2012, 23:49

^ To sam i ja mislio. Zasto bi skodilo ako bih znao nesto (makar i triviu) o omiljenom gitaristi? :)

Mada je Kristijan uvek pomogao i ispao car, tako da... verujem :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Kristijan » 25 Aug 2012, 06:03

pedja 81 wrote:Ako tako gledas i ovaj forum je čisto gubljenje vremena
Ти каза, да се библијски изразим :) Да, за активног музичара јесте чисто губљење времена, мада је симпатичан вид разоноде за нас хобисте.

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by pedja 81 » 25 Aug 2012, 13:57

Da se vratimo na SRV-a,on je bre ljudi jedan od najvecih gitarista svih vremena,podigo je svirku Hendriksa na jos visi nivo i izgradio svoj prepoznatljiv i neponovljiv izraz na Hendriksovoj svirci,kome je to uspelo bolje od njega aj da cujem.Pogledajte malo sta kaze Eric Clapton, Jeff Beck,Bili Gibons za njega.I sad se pojave neki na ovom forumu koji bolje znaju od ove trojice sta je i ko je SRV kako je on nista posebno,pa ce isti ti da kazu Eric Clapton, Jeff Beck,Bili Gibons oni nemaju pojma znas oni nemaju neki znacaj na svetskoj sceni,i taj Hendriks i on je nista posebno...i ostala sranja.AJDE!!!!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by sinisake » 25 Aug 2012, 14:21

Jbt, dva puta odgovaram na istu hard grok provokaciju na isti nacin, ajmeee... Ostarilo se... :1: :roll:

Mixer
Posts: 95
Joined: 03 Jan 2012, 17:47
Location: Novi Sad

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Mixer » 25 Aug 2012, 15:44

pedja 81 wrote:Da se vratimo na SRV-a,on je bre ljudi jedan od najvecih gitarista svih vremena,podigo je svirku Hendriksa na jos visi nivo i izgradio svoj prepoznatljiv i neponovljiv izraz na Hendriksovoj svirci,kome je to uspelo bolje od njega aj da cujem.Pogledajte malo sta kaze Eric Clapton, Jeff Beck,Bili Gibons za njega.I sad se pojave neki na ovom forumu koji bolje znaju od ove trojice sta je i ko je SRV kako je on nista posebno,pa ce isti ti da kazu Eric Clapton, Jeff Beck,Bili Gibons oni nemaju pojma znas oni nemaju neki znacaj na svetskoj sceni,i taj Hendriks i on je nista posebno...i ostala sranja.AJDE!!!!
Ček još malo,javiće se oni što znaju,imaju pojma,ubijaju.....

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by guv'nor » 25 Aug 2012, 16:03

Na Teletini:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Gagi » 27 Aug 2012, 15:38

Bog da mu dušu prosti na današnji dan.


Image
Image
Image

[youtube]-2KCYWBgU4Y&feature=share[/youtube]

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Dersu Uzala » 27 Aug 2012, 19:19

Mixer wrote:
pedja 81 wrote:Da se vratimo na SRV-a,on je bre ljudi jedan od najvecih gitarista svih vremena,podigo je svirku Hendriksa na jos visi nivo i izgradio svoj prepoznatljiv i neponovljiv izraz na Hendriksovoj svirci,kome je to uspelo bolje od njega aj da cujem.Pogledajte malo sta kaze Eric Clapton, Jeff Beck,Bili Gibons za njega.I sad se pojave neki na ovom forumu koji bolje znaju od ove trojice sta je i ko je SRV kako je on nista posebno,pa ce isti ti da kazu Eric Clapton, Jeff Beck,Bili Gibons oni nemaju pojma znas oni nemaju neki znacaj na svetskoj sceni,i taj Hendriks i on je nista posebno...i ostala sranja.AJDE!!!!
Ček još malo,javiće se oni što znaju,imaju pojma,ubijaju.....
Tri nevidjena smaraca, koji trba da ostanu u 60-tim odakle i jesu. Now sod off.

:mrgreen:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Boogie Woogie » 27 Aug 2012, 19:32

ja bih voleo da može da se nagađa koju bi gitaru danas stivi svirao
da li bi menjao šta od pojačala, pedala..
da li bi bljuz otišo u kozmos il u misisipi river da gi izedu smudjovi.

nekako je (sad nešto razmišljam) moj lični ukus baš pogođen neprisustvom stivija.

zadao je kriterijum i sad niko nešto novo i tako originalno. iz duše da iznedri

slušam ovog malog, bonamasu..ali nije to to.

sećam se momenta kada sam slušao "svetlost ponoćne lampe" i prvi put čuo zvuk pesme koja se zove "texas flood"
od tog dana sam znao da moram da čujem taj zvuk opet i opet

od tog dana svako pojačalo, svaka gitara podležu tom kriterijumu

eto kako mi je hebo kevu, stivi tojes', laka mu zemlja..

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Dersu Uzala » 27 Aug 2012, 19:44

To te neko nalozio. Neko ko ti imponovao. Mozda neki tetak koji je u to vreme kresao neku tetu koju bi i ti kresao (znam, desilo se i meni, ne Stivi, nego tetak koji kresao tetu koju bi ja kresao bez problema).

A ovo, vizavi muzike, dosada bozja, nem tu ama bas nista. Sem pravljenja faca. Za tu ekipu citavu koju si naveo , Ace Frehley je bog i batina. :ziveli: :metal: :bambi: :bow: :grummel_2: :hide: :kokice: :mrgreen:

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Hotstepper » 27 Aug 2012, 20:01

Mišljenja su kao dupe... Svako ima svoje i svakom tuđe smrdi.
Što se mene tiče, možeš biti ko god hoćeš, al ako pljuneš na bilo čiju muziku i rad ( a da ne govorimo o muzici SRVa, Kleptona, BB Kinga i Alberta King itd.) onda si pre svega mikroskopski mali čovek... gnjida.

Za mene SRV i dalje ostaje jedna od najvećih gitarskih legendi, kog slušam i gledam i upijam... to nam je u amanet svima ostavio.
I dalje tvrdim da je on jedini čovek koji je odsvirao pesmu od Hendrixa a da je (meni) bolja od originala http://www.youtube.com/watch?v=bm6AIYGbYbM

i to samo zato što se nije trudio da zvuči kao Hendrix.

I ja sam lud pa nikad ne volim datume na koje je neko umro, malo mi to morbidno, poštujem datume rođenja. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest