Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Boogie Woogie » 27 Aug 2012, 21:39

hudafakiz Ace Frehley..?

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Kill surf city » 27 Aug 2012, 21:39

Djede Derszu,

mani djecu

mrsi Meszu.

:butthead:

Mixer
Posts: 95
Joined: 03 Jan 2012, 17:47
Location: Novi Sad

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Mixer » 27 Aug 2012, 21:47

http://www.youtube.com/watch?v=AlqBIYq4_ys ko ne voli karanfile ne treba da zivi :smil_guitar:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Dersu Uzala » 27 Aug 2012, 21:47

Cortex wrote:
Dersu Uzala wrote:
Cortex wrote:Don't feed the troll guys.
ti bi ga u krematorij, a? Pa i mi trolli imamo dusu.

Feed the troll, by all means. samo ne burekom. I SRV-jem. Juce culi za SRV, JH, JB, EC i sad bi da gnjave do smrti. Ej, bilo pa proslo, tio momci su davno passé.

A i sta ces ti ovde, pali nazad na fuzz face. :bambi: :ziveli:
:lol: :lol:
ma bre deda ti si meni simpatichan shta god da napishesh nego ono...ovi shto im SRV miliji od rodjene majke su zasebna sorta, ne smesh ti tu da kazhesh svoje mishljenje, a kamoli da kenjash tolko kolko ti njashke :mrgreen: :ziveli: Mora se odrzhi opshti mir na rumufo
Pa bilo bi docadno. to se zove jednoumlje.

A znam da su ti momci ono, neko opste mesto, ali dokle bre vise. Misim, zamisi kad bi ja sad poceo da kenjam (u mojim) godinama, kako je Les Paul ili George Van Epps za njih kevanija. Tojes, ne za njih, nego keva. Ono kao, nisam odraco, i dalje zivim u 40-tim godinama proslog stoljeca. Svakog gosta tri dana dosta.

Tako da mi je to ono, smaranje. SRV 20 godina kasnije bi bio isto gde i JB, jos veca legenda. Nigde. Na YT, i u vasim srdascima (aj priznajem, volEo sam ga i ja, al sam se odljubio davno, "tri dana dosta'). Misio sam (opet ja) da je i Ace Frehley izmis'io rupu na saksiji. Jedno vreme mi i onaj zwelja bio idol. Uopste se ne zajebavam pri tome. Ali prodje to coeka.

A ovi mu ga daju iz generacije u generaciju. :grummel_2: Kako nova generacija otkrije cari interneta (obaska bluza) slusamo istu pricu. Kako niko nije otvorio temu Peter Green, keva kevanija.

A da, posto su za vas Fleetwood Mac one cupi. :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Dersu Uzala » 27 Aug 2012, 21:48

Kill surf city wrote:Djede Derszu,

mani djecu

mrsi Meszu.

:butthead:
A sedim za kompjuterom, satro radim. Bar bi trebalo.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Dersu Uzala » 27 Aug 2012, 21:55

E odo da radim, pardoniram se sto sam trolovao. I got it out of my system. :ziveli:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Boogie Woogie » 27 Aug 2012, 21:59

kapiram da peter green ne zaslužuje da mu se otvori tema jer ne sviri lepo

iebiga, neke stvari su jednostavno - lepe.

svaka čas i čes trudu i naporu, ali razlika između Vrednosti i treša, je što vrednost opstaje i uvek je draga srcu i tojes duši..

ono istina, mislim da bi se i srv radovao da uoči nekoga ko je bolji i inovativniji plejer od njega, ali avaj..

Mixer
Posts: 95
Joined: 03 Jan 2012, 17:47
Location: Novi Sad

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Mixer » 27 Aug 2012, 22:16

Maaa,volemo mi i Peter Green-a,samo ovde je reč o tome kako se posle 20,svima koji počnu da sviraju gitaru u jednom trenutku pojavi Stevie Ray Vaughan i opiči ih,kao maljem,po glavi tako da ne mogu godinama da spavaju.Verovatno zato što ne valja,nema pojma ili....?Takva praćka u rukama će teško ponovo da se rodi,a to ima li boljih (tehnički gledano) gitarista,verovatno ima.I Keith Richards kaže da njegov tehničar bolje svira od njega,samo što će taj ceo život da nekom štimuje gitaru.Pa sad možemo da merimo ko je više uradio za gitaru :rockstar:

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Hotstepper » 28 Aug 2012, 00:33

Dersu Uzala wrote:
Hotstepper wrote: I dalje tvrdim da je on jedini čovek koji je odsvirao pesmu od Hendrixa a da je (meni) bolja od originala http://www.youtube.com/watch?v=bm6AIYGbYbM
To si sinoc skapirao?

Za Hendrixa, i SRV je bog i batina. Medjutim, Ace Frehley.
Šta da ti kažem, mnogo bre ubavo kad si mlad pa ti sve novo...

Ne daj se đede, samo hard samo tvrdo! :ziveli:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Boogie Woogie » 28 Aug 2012, 09:34

Mixer wrote:Maaa,volemo mi i Peter Green-a,samo ovde je reč o tome kako se posle 20,svima koji počnu da sviraju gitaru u jednom trenutku pojavi Stevie Ray Vaughan i opiči ih,kao maljem,po glavi tako da ne mogu godinama da spavaju.Verovatno zato što ne valja,nema pojma ili....?Takva praćka u rukama će teško ponovo da se rodi,a to ima li boljih (tehnički gledano) gitarista,verovatno ima.I Keith Richards kaže da njegov tehničar bolje svira od njega,samo što će taj ceo život da nekom štimuje gitaru.Pa sad možemo da merimo ko je više uradio za gitaru :rockstar:

a i keith richards je virtuozo do mojega..

Mixer
Posts: 95
Joined: 03 Jan 2012, 17:47
Location: Novi Sad

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Mixer » 28 Aug 2012, 10:27

Boogie Woogie wrote:
Mixer wrote:Maaa,volemo mi i Peter Green-a,samo ovde je reč o tome kako se posle 20,svima koji počnu da sviraju gitaru u jednom trenutku pojavi Stevie Ray Vaughan i opiči ih,kao maljem,po glavi tako da ne mogu godinama da spavaju.Verovatno zato što ne valja,nema pojma ili....?Takva praćka u rukama će teško ponovo da se rodi,a to ima li boljih (tehnički gledano) gitarista,verovatno ima.I Keith Richards kaže da njegov tehničar bolje svira od njega,samo što će taj ceo život da nekom štimuje gitaru.Pa sad možemo da merimo ko je više uradio za gitaru :rockstar:

a i keith richards je virtuozo do mojega..
Baš tako ,shvatio si poentu,neko će da kenja a neko će nešto da uradi...

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Gagi » 03 Oct 2012, 14:26

Srećan rođendan Stiviju!

Image

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Boogie Woogie » 03 Oct 2012, 21:03

stivi bi bio hepi


Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Boogie Woogie » 03 Oct 2012, 21:09


Varenika
Posts: 197
Joined: 04 Jun 2010, 13:19

Re: Stevie Ray Vaughan - 20 godina kasnije

Post by Varenika » 03 Oct 2012, 22:48

tu i tamo se nadje neki pametnjakovic da kaze kako je stevie samo iskopirao svoje uzore i to blijedo, i da nista novo nije smislio...
Medjutim...po meni on je napravio ogromnu stvar za blues, sto nijedan od njegovih prethodnika, Kingova i drugih(osim Hendrixa koji nije bio cistokrvni bluzer) nije uspio...unio je potrebnu energiju u blues i time ga priblizio omladini-populaciji koja je glavni konzument muzike globalno... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest