Džo Bonamasa

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Džo Bonamasa

Post by Santana » 27 Aug 2010, 23:04

Jedan od svirača sa prejakim melodijskim linijama i zmajskim tonom.
Ume da zaglavi u klasičnom bluzu ali u nekim pesmama kao ,,sloe gin", ,,stop", i svojom možda najkompletnijom i najsavršenijom ,,colour and shape"
mi pogađa žicu više nego Geri Mur.


Evo, uz ovo upadnem u težak karasevdah.
[youtube]6AvUD114Fts&feature=related[/youtube]

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Džo Bonamasa

Post by Stevan Hinic » 26 Sep 2010, 14:52

Ako se ne varam covek je gostovao kod nas i sad mi je zao sto nisam otisao na koncert ali tada nisam znao nista o njemu. Mada mozda se tripujem da je uopste bio u Srbiji?! U svakom slucaju nabasao sam na njegovu obradu neke pesme na YouTube-u i odusevio se. Planiram ozbiljno da preslusam njegove stvari jer covek otkida. Evo linka za jedan njegov intervju pa ko hoce neka pogleda http://www.licklibrary.com/Search.aspx? ... 0bonamassa

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Džo Bonamasa

Post by Stevan Hinic » 26 Sep 2010, 15:30

http://www.youtube.com/watch?v=VEEfDdJy ... re=related
Bonamassa i Klepton, nastup u Rojal Albert Holu

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Džo Bonamasa

Post by guv'nor » 26 Sep 2010, 15:53

Muzicar koji pije! wrote:Ako se ne varam covek je gostovao kod nas i sad mi je zao sto nisam otisao na koncert ali tada nisam znao nista o njemu. Mada mozda se tripujem da je uopste bio u Srbiji?!
Ne treba da ti bude žao, SKC je bio rasprodat i sve je odloženo na sam dan koncerta - srpska carina ga nije pustila u zemlju zbog neke frke oko papira za opremu ili tako nešto...Image

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Džo Bonamasa

Post by Stevan Hinic » 05 Oct 2010, 17:10

Nema sta, nasi revnosni drzavni sluzbenici, u ovom slucaju gospoda carinici, su uvek na braniku otadzbine! Uvek sluze narodu, naravno u njihovom tj. nasem najboljem interesu. Ma sram da ga bude, nije imao papire! Ccc.... Ma nabijem ih ja sve redom bas...

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Džo Bonamasa

Post by SomiKnight » 05 Oct 2010, 20:54

A Bonamassa je kao neka jaka faca pa moze da ulazi u zemlju uz beneficije?
Ako treba nekoga da pljujete onda uzmite organizatore njegove pa ispljujte, sta vam je kriva carina koja radi svoj posao kako treba? Ovako ispada kad vi pricate kao da su na carini posebno za njega izmislili pravilo neko i namerno ga nisu pustili u zemlju, briga njih ko je on, niti treba da ih je briga, meni cak i drago kad cujem tako nesto, deluje mi normalnija zemlja koja postuje svoje propise nego da "gleda kroz prste" po svojoj volji. Ne kazem da nam je carina idealna, ali ovaj njihov potez podrzavam, odradili ljudi svoj posao.

Mislim sta ste sentimentalni toliko prema njemu, ko da on iz milosti da nama ucini dolazi ovamo, dolazio da uzme pare covek. Ja nesto kao volim hifi i tako to, pa kad pogledam njegove albume studijske, svaki sledeci je sve gori, produkcija blagi uzas. Loudness war snimci idealni kao primer kako to zvuci, i kompresovano do bola. Poenta ovoga je da se to radi da se uzmu pare od sirokih narodnih masa, a ove koje interesuje zvuk ko sljivi. Kao Bonamassa ima onakav zvuk gitare, ima ovakav, ma bre ima OCAJAN zvuk gitare, ko ne veruje nek poslusa neki cd njegov noviji na boljem sistemu i nek se uveri sam, i da se rezumemo sve ovo zna i on sam, nije pao sa kruske, ali ga bas zabole jer tako se to radi kad su pare u prvom planu, a ne obozavaoci .

Eto pa zapitajte se sledeci put kad uzmete nekog da pljujete ko je zasluzio u stvari da bude ispljuvan.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Džo Bonamasa

Post by guv'nor » 05 Oct 2010, 21:40

ŠomiViteže, pa da sam znao da će ovoliko da te pogodi i razjari ne bih ništa ni napisao, sada mi glupo jbga. :lol:

Evo malo da se smirimo, svi zajedno
Image
:bambi: :ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Džo Bonamasa

Post by sinisake » 05 Oct 2010, 21:41

E, stvarno, Ljubo, jos jednu ruznu rec o srpskoj carini reci i...

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Džo Bonamasa

Post by SomiKnight » 05 Oct 2010, 22:14

U pravu si, mogao bi malo vise da se opustim 8) .

Carina je tu najnebitniji momenat, da je ne pominjemo vise.

Ali eto nije bio skroz offtopic, dadoh svoje misljenje o bonamassi, ceo taj fazon je ok, ali sa obzirom da se covek opredelio za novac te su mu albumi neslusljivi, pa eto ni ne slusam ga uospte.
Cela ta produkcija usmerena je na slusanje na krs mini linijama ili u kolima, pa kad se vozikam ponegde sa oboss-om poslusamo ga u kolima gde i zvuci dobro, i onda mi je jos zalije zbog te muzike jer imam zelju a ne mogu da je slusam kuci. Poprilicno neshvatljiv fenomen da neko ko toliko trazi neki svoj zvuk i kvalitet tog zvuka dozvoli zbog drugih interesa da to i ne ostane zabelezeno kako dolikuje. Evo i novi albu Sade , ocaj zivi, neslusljivo. Makar me uvek utesi novi album Yello-a na primer, gde se vidi kako to treba da zvuci kad je muzika i ljubav prema zvuku vazniji od prihoda od prodaje.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Džo Bonamasa

Post by Guitar_thrill » 08 Oct 2010, 13:35

Odlican! Vise mi se svidja njegov raniji period, cak mi se vise svidja i onaj album Bloodline, od ovog novog BCC....sto ne znaci da su novi losi, samo su mi stariji vise lezali....
Mada bih se slozio sto se tice produkcije poslednjih albuma, ali na ovom Black Rock posebno, uopste mi se ne svidja produkcija, prekompresovano zvuci sve :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest