John Lee Hooker

Moderators: dejankuki, Trooper

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: John Lee Hooker

Post by nenadnenad » 11 Oct 2012, 20:11


User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: John Lee Hooker

Post by alfonso » 10 Nov 2015, 21:17

Jedna od onih stvari koju nikada necu zaboraviti i koju rado pricam ljudima kada se prica o muzici.
Drugar imao blues legend 4 cd-a. Naravno iskopirali svi zivi (tada nije bilo kompa u svakoj kuci,pa sam slusao sa diskova). Imena pesama su bila track 1,track 2... Hobo blues sam cuo i morao da saznam ko je taj. Potpuno sam bio odusevljen. Ali,em sto nisam znao imena pesama,nego kreten nisam ni upisao brojeve diskova. Pa kod jednog drugara koji je imao internet pokusao da saznam,nema sanse. Pa kod drugog,treceg dzabe sve,kad ne znas ko sta peva. Srecom bila je i boom boom pesma na jednom disku (slucajnost savrsena :) ) i onda smo provalili. Pesme koje su mise najvise svidele su bile od hookera :) . Mada mi je i Howlin' Wolf bio bas bas usao u glavu.
Eto,to je moj susret sa time. Nije bilo bas toliko davno,alisada kao drugi svet deluje.
Kada sam dobio adsl, mislim da sam jedno 4 dana samo JLH slusao. Blues before sunrise je moja omiljena pesma. I naravno,kada god smo se opijali ja sam pustao one burbon,one scotch and one beer :) LEGENDA
Mislim da mu je sin JLH jr bio pre 10ak godina u bg
Pozdrav!

ConfuzedMind
Posts: 14
Joined: 24 Sep 2017, 18:39

Re: John Lee Hooker

Post by ConfuzedMind » 25 Sep 2017, 22:53

Skinuo sam bio sa torenta celu diskografiju, ala se covek nasnimao ploca, ali skrenuo mi je
paznju Real Folklor Blues, JLH je za bluz kao sto su guslari za crnogorce.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: John Lee Hooker

Post by alfonso » 26 Sep 2017, 07:13

Lik je boom boom pesmu za par dana snimio u nekoliko studija pod razlicitim imenima, jer su ih tad malo placali. A on kao vlasnik prava na pesmu je mogao to da radi (jer nije imao ugovore sa izdavackim kucama) samo je morao da promeni ime :)
Ocuh mu je rekao da kad ode da svira u velikom gradu ostane svoj i svira kako je svirao. Tamo je fora da svi sviraju sto brze i bolje. Ne trudi se tonda radis nego sviraj kako si svirao i bices drugaciji od drugih. Mislim da je potpuno pogodionsa savetom

ConfuzedMind
Posts: 14
Joined: 24 Sep 2017, 18:39

Re: John Lee Hooker

Post by ConfuzedMind » 26 Sep 2017, 14:12



Ova stvar mi je jedna od znacajnijih u poslednje vreme.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest