Novosadska blues scena

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Novosadska blues scena

Post by nebeskacarica » 18 Oct 2010, 22:12

Da li se meni samo čini, ili u Novom Sadu više nema bluz svirki ni upola kao ranije? Otišao je Vojvođanski bluz bend, neki mlađi poput Basement Blues Band-a su se brzo izgubili; za Blues Hammer i Blues Halters već dugo nisam ugledao plakat da drže neku svirku…..Tancer, Rajko, Marus i ekipa ne izbivaju iz “Zelenog” – a Mad Dog Boogie Band je nekad tako dobro prašio.. Šta se dešava, zna li ko?
Tu su samo vječito “dosadni” Šinobusi i to je to…Jedini koji ulivaju nade u panonsko presušilo bluz more zasad su jedino učenici pokojnog Mr D-ja, izuzetno mladi i talentovani, Džimi i Gile (Blues Duo/Petting Blues Band/Tribute to Jimi Hendrix)..
Najgore od svega je što bluz bendovi iz Beograda više skoro i ne dolaze ovamo. Ranije su se u Foxtrotu relativno često smjenjivali Blue Family, Rooster Blues, Pera Joe, Old Spice (doduše, oni još jedini i navrate jednom-dvaput godišnje da okade ovo malo preostalih bluzera). Je li u pitanju politika (nadam se samo da to nije) ili pak loše poslovanje klubova, nedostatak novca, entuzijazma, publike?

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Novosadska blues scena

Post by Randy » 18 Oct 2010, 22:52

od svega po malo ,al mislim da nema vise zelje za sviranjem.svi su nekako smoreni.kad ja napravim bend onda cete o meni pisati :lol: :lol: .bice pravi bluz samo jos malo da se uvezbam i da nadjem ritam sekciju.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Novosadska blues scena

Post by guv'nor » 18 Oct 2010, 22:56

Randy wrote:od svega po malo ,al mislim da nema vise zelje za sviranjem.svi su nekako smoreni.kad ja napravim bend onda cete o meni pisati :lol: :lol: .bice pravi bluz samo jos malo da se uvezbam i da nadjem ritam sekciju.
:bow: :ziveli:

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Novosadska blues scena

Post by Randy » 18 Oct 2010, 23:35

i jos nesto da dodam.svi novi bendovi(ne mislim samo na blues bendove)ili imaju smesna imena :cry: ili su neka kobajagi opasna ono destroy,f*ck,deeper,closer,bla bla :povrac:

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Novosadska blues scena

Post by nebeskacarica » 19 Oct 2010, 16:44

Randy,

samo naprijed, napravi bend pa da čujemo nešto novo. I ja pokušavam, ali je teško naći ljude za saradnju. Najviše od svega me intrigira zašto beogradska ekipa, ovi što se pojavljuju na VOX-toku i često su Kuglašu i ostalim klubovima prestonice ne dolazi više da svira u Novi Sad. Da li ih niko ne zove, ili oni ne žele iz nekog razloga? Nemoguće je da nema publike, isti ljudi što su dolazili na njihove svirke su i dalje živi i tu su. Očekujem od nekog iz Beograda da mi odgovori, vjerovatno su ljudi upućeniji...

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Novosadska blues scena

Post by karton » 19 Oct 2010, 17:26

pa eno ti ga Bleki na centru svira svaki dan :)
pre neki dan ga sretnem a on ispred gradske kuce, sedi, a iza njega razapeta zastava Hendrix...
di ces veceg bluza :)

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Novosadska blues scena

Post by nebeskacarica » 19 Oct 2010, 17:33

Eh, da je više Blekija :) On je posebna priča, za mene je u nekim životnim segmentima koji su bitniji i od same muzike ostao veličina i ne izbjegavam ga poput većine, već naprotiv - smatram ga prijateljem i povremeno popijemo pivo i zasviramo.

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Novosadska blues scena

Post by karton » 19 Oct 2010, 17:36

nebeskacarica wrote:Eh, da je više Blekija :) smatram ga prijateljem i povremeno popijemo pivo i zasviramo.
:1:

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Novosadska blues scena

Post by Randy » 19 Oct 2010, 22:21

ima onaj beogradski texas flood al ne verujem da oce da sviraju po Srbiji.kazu da bolje prolaze u inostranstvu

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Novosadska blues scena

Post by karton » 20 Oct 2010, 10:19

Randy wrote:ima onaj beogradski texas flood al ne verujem da oce da sviraju po Srbiji.kazu da bolje prolaze u inostranstvu
pa to su onda neki tezgaroshi, nije to videlo Bluza...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Novosadska blues scena

Post by Duane » 20 Oct 2010, 10:22

ljudi kolko lupate, to nije normalno :D

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Novosadska blues scena

Post by karton » 20 Oct 2010, 10:26

zajebavam se dvejn, sta se primas... :)

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Novosadska blues scena

Post by Randy » 20 Oct 2010, 21:48

karton wrote:
Randy wrote:ima onaj beogradski texas flood al ne verujem da oce da sviraju po Srbiji.kazu da bolje prolaze u inostranstvu
pa to su onda neki tezgaroshi, nije to videlo Bluza...
pa da ti kazem vise nego dobro sviraju ono rokaju :D

User avatar
oldfishermanblues
Mojo Priest
Posts: 113
Joined: 11 Dec 2007, 20:00
Location: Temerin

Re: Novosadska blues scena

Post by oldfishermanblues » 20 Oct 2010, 22:22

Evo jednog utiska sa svirke Texas Flood-a održane 2007. godine u Tremi (II Danube blues festival)...Autor: moj kum...

Texas Flood – here is the proof that I don't criticize just foreign bands J . Their set was the last in the program, so it turned out to be ideal because in half of the 6th song my friend and I could leave the club without missing all other performances. And why leaving earlier was so important? Simply in order to keep my ears in good health for the rest of my life…The band leader/singer/guitarist was the first person (and blues guitarist) I ever heard of being capable to completely "choke" the sound of the vintage Fender valve amplifier (I'm not sure which one was it, but it had 2x12" and at least 100W) turning it too loud and with extensive gain (he added more drive from two(!) stomp-boxes to the already hardly overdriven amplifier – all in all, three drivers in the chain or two drivers and a very miss-used compression-sustainer). It sounded so bad that it wasn't bearable…he managed to make a sound barrier which swallowed the sound from drums and bass. Since my friend/band colleague and I were sitting in front of the stage, my friend tried to give him a signal that his sound is too loud and annoying but, this "big shot" guitarist signaled back that his sound is just fine. Book example of ego-trip, definitely. Not to mention that their repertoire could be named the "SRV best of" with probably few exclusions, which is not strange since the guitarist is copying him in many ways. The bass player is very good and experienced, but drummer is, well, fair enough to sound decently. The guitarist (miss)used plenty of power-chords and bends (half of those bends were senseless and unnecessary) and it seems that its main use was to hide the obvious lack of technical proficiency in his playing. Anyway, I couldn't say much about this band and its performance because there was no actual performance, just self-centered, poorly proficient guitar torture. I have to say that they had a group of loyal fans/friends who supported them without any intention to draw band's attention to the overall sound…and I don't know why.

Read more: http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuse ... z12vrVy5LD

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Novosadska blues scena

Post by Randy » 20 Oct 2010, 22:45

izgleda da im je bolje kod nas :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest