Klepton

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Klepton

Post by Haralampije » 26 Nov 2010, 00:40

Duane wrote:klepton bre bio narkomančina za sve pare, nije to slučajno..

kao slučajno sam pošmrkao dvesta kila horsa... greši čovek, desi se... mislim ne osudjujem, čakštaviše strava, da imam ja kinte ko on šta fali, al ono ne kapiram što bi baronisao kao "slučajno" se navukao na pdo... mislim daj
:1:
Randy wrote:Meni je najlepsi njegov SG iz Cream perioda.Onaj hippie 8)
Zanimljivo da njega zove Les Paul-om(doduse to je jedan od onih SG-ova koji je nosio oznaku Les Paul,dok cika Les nije roknuo zabranu)

Dalji istorijat te Fool gitare,ako neko nije znao...

http://www.gibson.com/en-us/Lifestyle/F ... Saga%20of/

User avatar
Vaske023
Posts: 510
Joined: 26 Feb 2010, 16:51

Re: Klepton

Post by Vaske023 » 26 Nov 2010, 17:56

Svaka cast na temi Haralampije,stvarno si se potrudio :ziveli: !Evo da dodam ja jos par stvari koje rado slusam :)
[youtube]CDJKLLdlzd8&feature=related[/youtube]

i jos jedan snimak(malo je losiji zvuk)dva majstora bluza :)

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Klepton

Post by Boogie Woogie » 27 Nov 2010, 01:50

sve je to lepo i ok, ali..prvo ovo, prvo ono..rok ne bi bio bla bla..
Pre nego se uopšte uzme rok u usta, pa pokuša da se veliča nečije ime,potpuno je besmisleno pominjati bilo koga osim 4 momka iz Liverpula.

Od njih jednostavno počinje sve.
I Hendriksi i Kleptoni i Stonsi i SRV i cela bulumenta kasnijih genijalaca, virtuoza..- svi su oni samo pečurke, rasle u senci ogromnog drveta zvanog The Beatles.

Pre njih, tzv popularna muzika se pisala u jednom soliteru prepunom kancelarija, u kojima su se nalazili klaviri (za komponovanje i pisaće mašine za tekst).
Zbog njih je konstruisano prvo jače pojačalo (kako bi moglo da se svira na stadionu)
Pre njih niko nije ni svirao na stadionu.
Pre njih nisu postojali menadžeri za koncerte, tekstovi pesama na poleđini albuma, snimanje na 4 kanala i toliko toga bez čega ni Kleptoni ni ostali ne bi bili onakvi kakve ih znamo. O muzici uopšte, kulturnoj revoluciji - da i ne govorimo.

Ok je Klepton.
Kapa dole što je uspeo da preživi sva ta brda heroina (da i ja sam čitao autobiografiju) i skinuo se sa pića, ali..Kleptonu je (što i on sam priznaje) uvek falila kreativnost.
Ono što je npr jedan SRV uradio za blues, Klepton nikad nije mogao. Čak je i sam za stivija rekao kako je najbolji bluz gitarista na planeti..Znači - tačka.

Njegova velika uloga (ili tačnije sticaj okolnosti) je što mu dokoni istoričari pripisuju švercovanje crnih muzičara na svetsku scenu. Ta je teza međutim, prilično diskutabilna i pitanje je koliko je celokupna klima tih godina išla na ruku obojenim muzičarima, koliko se kupovao socijalni mir (sa ili bez Kleptona i njemu sličnih), a on se samo našao u blizini onih koje je kao klinac obožavao.

Klepton je uvek bio dobar za saradnju sa drugim muzičarima, ali o nekom "velikom" uticaju na svetsku muzku nema govora.
Koja su mu to velika muzička dostignuća..? Cocaine..(koja čak nije njegova), Leila? hm..šta beše još..A da! After Midnight..(koja tskođe nije njegova)..

btw, i to što je nabio mikrofon blizu marshalla kako bi dobio distorziju, mnogo pre njega su uradili The.....zna se ko..

:ziveli:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Klepton

Post by Boogie Woogie » 27 Nov 2010, 01:52

evo pesme koju volim da čujem od EC,a


User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Klepton

Post by Duane » 27 Nov 2010, 01:53

a šta su Bitlsi naspram Betovena? Pičkin Dim!

ma bre betoven je izumeo javni nastup.. realno, bitlsi mu nisu do kolena... da nije njega bilo ne bi bilo ni bitlsa...

PS. ovo što si rekao za kleptona je wtfantastično... neko ko "sluša" i "ocenjuje" kleptonovu ulogu u celoj priči zvana bluz nemože da stane na Cocaine, After Midnight i Layli... to je čovek koji je izdržao bluz na plećima 40 godina... legenda, prosto nemože ništa manje da se kaže od toga za tog čoveka... i još svira i prži i uništava...
Last edited by Duane on 27 Nov 2010, 01:59, edited 1 time in total.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Klepton

Post by Boogie Woogie » 27 Nov 2010, 01:56

Duane wrote:a šta su Bitlsi naspram Betovena? Pičkin Dim!

ma bre betoven je izumeo javni nastup.. realno, bitlsi mu nisu do kolena... da nije njega bilo ne bi bilo ni bitlsa...
što jes jes..

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Klepton

Post by Haralampije » 27 Nov 2010, 12:39

[quote="Boogie Woogie"][/quote]

Nazalost ovde na forumu ne vidim ni temu posvecenu Bitlsima,a ni Stonsima(a ipak se neko nadje da se brecne kad se pomene neko drugi,pa njih pomene kako su oni zakon)...pa bi bilo lepo da neko otvori i temu o njima(otvori je ti ili ja ili bilo ko,pa da ih velicamo do prekosutra :D ).
A posto ovde otvorih temu o Kleptonu,besmisleno je dalje sirim pricu o Bitlsima(a odrastao sam izmedju ostalog na britanskoj sceni,tako da mi istorija roka,ali i muzike u globalu. nije nepoznata,a i nisam otvorio temu o nekome ko je juce poceo da svira,pa ga sad predstavljam kao legendu,kako rade klinci kada pronadju idola svoje generacije) ili bilo kom utucaju na nekog umetnika, jer cemu onda otvaranje teme o jednoj osobi ako cu da palamudim i razvlacim pricu ko mokracu po kanalizaciji,i onda opisivati sve i pisati o svima sem o njemu.

Ok,tvoje vidjenje,ako mislis da ima samo te tri pesme....ali to mi zvuci kao kad neko pita za Mejdene,upitani odgovara da,da dobra je ona Fear of the dark i to je to.
Realno Kleptonova jedina snaga,a to je za bluzera ipak i najvaznije,je u live natupu....svaki album mu je ,da budem iskren poprilicno sranje(solo karijera),uglavnom je kroz karijeru svirao obrade(mada uredno potpisane za razliku od Pejdza i opusa Cepelina :lol: ),ali su i takve obrade postajale velike i cak i vece od originalnih autora.

Najbolji bluz gitarista nikada ponavljam NIKADA nece biti belac,i to ne zato sto "belci ne znaju da sviraju bluz",znaju jako dobro,vec zato sto belci ne mogu svirati izvorno,vec ubacuju svoje rokerske elemente,a o SRV-u i njegovom uticaju mozemo na njegovoj temi(a isto ovako mogu i ja da se uhvatim za to tvoje SRV uradio za bluz,sto ovaj ili neko drugi nije,jer je i SRV poput Kleptona prepun "zvuka i stila svojih heroja",iako mi je on jedan od omiljenih belih bluzera,ali to je najvise zbog toga sto ga ovi prostori forsiraju vise od bilo kog bluzera i sto je kad se pominje bluz uvek on bio taj koji je padao prvi na pamet)

Nije bitna distorzija s marsala,nego cinjenica Les Pol i Marsal(sitna stvar,ali svakome je to sinonim za neki dobar zvuk i za rok)

Da ne duzim,mnogo se bavite tekstom(koji je samo opsta kraca biografija,koja je manje vise ista za svakoga,i pisana isto kao i svaka,a ako otvaras temu o nekome,vlajda ga malo i velicas(a ne da ga popljujes,jel?) sto mi nije bila prvobitna namera vec kacenje omiljenih stvari,ako koga ima da ga slusa,a nakon vrlo posecivanih koncerata kroz istoriju a i ovaj najsveziji pomislih da imade takvih. :D


elem...ovo je mozda jedini video zapis Dereka i dominosa

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Klepton

Post by Duane » 27 Nov 2010, 12:53

strava link! :ziveli:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Klepton

Post by Boogie Woogie » 27 Nov 2010, 21:13

ma sve je to ok..pišite o kome hoćete. Ja sam samo reagovao na neke nreprimerene rečenice gde se (kada je Klepton u pitanju) koriste reči tipa najveći uticaj..najznačajniji ovo ono - što jednostavno rewčeno, ne stoji.

da bi sada i ti sam napisao "Realno Kleptonova jedina snaga,a to je za bluzera ipak i najvaznije,je u live natupu....svaki album mu je ,da budem iskren poprilicno sranje"

tako da..go on..;)

btw. što se tiče nekih kulturno-muzičkih veličina o kojima se eto ne piše ovde, što se mene tiče i to je ok. Njihova civilizacijska veličina se podrazumeva i odavno je jasna i bez toga da i mi kažemo nešto na tu temu.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Klepton

Post by Boogie Woogie » 27 Nov 2010, 21:25

..ono što bih ja rekao na temu Kleptona however, je nešto drugo..

Njegova životna borba i sve lekcije koje je naučio iz bola, učinilo ga je zaista jednim dragim čovekom.
Postao je zreo, stamen i sva njegova muzika, kao da je tek sada legla uz njegovu ličnost.
Valjda to ide zajedno sa bolom..ko zna..

Uglavnom, jedan od najlepših koncerata koje sam video je upravo u njegovoj organizaciji. Negde sam kačio linkove ali, svejedno, mislim da je to koncert koji i po sastavu muzičara iz te branše, i po kvalitetu izvođenja, a i po razlogu zbog kojeg je nastao, zaslužuje dodatnu pažnju.

obratite pažnju na solažu velikog Bilija Prestona..da li neki instrument može da izrazi takvu dramatičnu tugu kao njegov hejmond, uvek se pitam


Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Klepton

Post by Boogie Woogie » 27 Nov 2010, 21:32

sa istog koncerta..
obratite pažnju kako pesma raste dok joj se dodaju jedan po jedan instrument..

i naročito, dramatičan momenat kada se Pol i Erik okreću jedan prema drugome..
Dva prijatelja, svako sa svojim teškim životnim bolovima, jedan izguvio sina, drugi ženu, obojica izgubii prijatelja..brata..Kao da su u tom trenutku obojica shvatili da su jednim svojim delom srca, ostali sami na svetu.


User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Klepton

Post by Haralampije » 27 Nov 2010, 22:36

Odlican koncert. :ziveli:


Aj da nastavimo u duhu clanova bitlsa...

[youtube]FuEMdfwmQTM&feature=channel[/youtube]
[youtube]HEnRVaDxQE0&feature=channel[/youtube]

i jedna dzanki pesma. :lol:

[youtube]Mu3_2w4ff6Q&feature=channel[/youtube]

Ako se pitate zasto koji moj Lenon ovde...obratite paznju na to ko svira crnog Les Paula. :lol:

e da...i pokusajte da ne obracate paznju na krestanje ove poremecene kucke.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Klepton

Post by nebojsak » 27 Nov 2010, 23:46


User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Klepton

Post by nebojsak » 27 Nov 2010, 23:54

To je to penetriranje LP u Jimov izum


User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Klepton

Post by Randy » 28 Nov 2010, 00:11

sa Bitlsa ste odma presli na Betovena.Gde je KRALJ :D
Lenonu je uzor bio Elvis ,dok se nisu upoznali :D :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest