Jimmie Vaughan

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Jimmie Vaughan

Post by Stanko » 05 Dec 2010, 13:36

Bio bi red i ovog gospodina da spomenemo, u senci je svog (mladjeg, ako se ne varam) brata Stivi Reja :)
Sve u svemu svirao i sa bratom, i sa ovim i sa onim, ali meni su mu ponajbolji solo albumi...

I jedan gde se ne zna ko je bolji

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Jimmie Vaughan

Post by Haralampije » 05 Dec 2010, 14:30

Bravo! Dzimi,minimalista medju bluzerima,sto se tice stila.Covek koji nikada ne pokazuje sta stvarno zna,a zna mnogo vise nego sto ljudi misle. :lol:
Bio je idol svom mladjem bratu,koji je kopirajuci svog starijeg batu totalno sjebao vrat na svojoj #1

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Jimmie Vaughan

Post by Stanko » 05 Dec 2010, 14:38

Haralampije wrote:Bravo! Dzimi,minimalista medju bluzerima,sto se tice stila.Covek koji nikada ne pokazuje sta stvarno zna,a zna mnogo vise nego sto ljudi misle. :lol:
Bio je idol svom mladjem bratu,koji je kopirajuci svog starijeg batu totalno sjebao vrat na svojoj #1
Meni bas to odgovara, sto nema nimalo preterivanja, jednostavno i u centar, kako bluz i treba da bude :ziveli: :)
Pustio ga danas, i reko aj da vidim jel ima tema, cesto ljudi cak i nisu culi za njega :) nisam ni ja, hvala kolegi koji mi je pre nekog vremena skrenuo paznju :)

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Jimmie Vaughan

Post by Haralampije » 05 Dec 2010, 14:45

sa zajednickog albuma


[youtube]1NMSZt0EdG0&feature=related[/youtube]

[youtube]zFDSgcsqcOE&feature=related[/youtube]

User avatar
Vaske023
Posts: 510
Joined: 26 Feb 2010, 16:51

Re: Jimmie Vaughan

Post by Vaske023 » 05 Dec 2010, 15:24

Super je Dzimi :),odlican muzicar,prvi ucitelj i uzor svom mladjem burazeru,sto Stivi i potvrdjuje: "My brother Jimmie actually was one of the biggest influences on my playing. He really was the reason I started to play, watching him and seeing what could be done."

[youtube]UXgGFGGiTxE&feature=related[/youtube]
[youtube]Zza_ZYHOe6Y&feature=related[/youtube]

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Jimmie Vaughan

Post by BluesBoy » 05 Dec 2010, 19:54

Nemojte pogresno da me shvatite, nisam hejtmejker ili nesto slicno, sto se Dzimija tice slusao sam ga, ali me nikada nije dovoljno ubedio cak mi je uvek delovao strasno ne siguran u sebe.... Ali bas bas bas nista sto bi mi skrenulo paznju, da se razumemo ne trazim drndanje po pentatonici vec samo blues a da to nije onaj BLUES koji je odsviran x puta....

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Jimmie Vaughan

Post by Haralampije » 05 Dec 2010, 23:42

Znas kako sedamdesetih i osamdesetih je bio specifican

The Fabulous thunderbirds i What's the word su napravili pravi bum te 1979. i 1980.,sada to mozda ne zvuci tako autenticno i posebno,ali tih godina bilo je jako bitno za belu bluz scenu.

Njega ili kapiras ili ne kapiras,uvek je bio minimalista,to je ono po cemu ga stara garda najvise ceni,tacno zna kako i sta hoce,melodija tece iz njega,onako sirovo....kako i rece u onoj pesmi koju sam postovao,Hard to be,samo rokaj,a ja cu vec osetiti nesto... :ziveli:

Pogledajte ovu spontanost......
[youtube]0nVfSfIrHR8&feature=related[/youtube]

User avatar
ndv
Posts: 73
Joined: 28 Jun 2009, 17:43
Location: Beograd

Re: Jimmie Vaughan

Post by ndv » 06 Dec 2010, 00:54

Džimi Vona cenim i poštujem, ali moram da priznam da nije baš moj "cup of tea" (apsolutno verujem da čovek zna i UME mnogo više nego što prikazuje ali ipak to ne menja moj utisak o njemu).

Recimo, sa druge strane, od manje poznatih likova ... Ronnie Earl je baš po mojoj meri.

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Jimmie Vaughan

Post by pedja 81 » 28 Jan 2011, 09:17

Ronnie Earl ima svoj stil, BB king svoj Klapton svoj, Jimmie Vaughan svoj.Kada cujem na radiu solo a da svira Jimmie ja znam da je to on ne treba niko da mi kaze,e vidis u tome je on veliki,nije virtuoz ali za blues to nije neophodno da bi bio vrhunski svirac a to Jimmie Vaughan svakako jeste.Nebi bio na bini zajedno sa Kleptonom, BB Kingom, Badi Gajem da nije.Treba covek mnogo da voli blues i dugo godina da ga slusa da bi znao ko je ko i sta je sta.

Bluesmannus
Posts: 93
Joined: 08 Aug 2011, 14:01
Contact:

Re: Jimmie Vaughan

Post by Bluesmannus » 05 Jun 2012, 14:35

Ne znam koliko zna ili ne zna jer osim one pjesme u filmu od sumraka do zore, nisam ga bas slusao, ali slozio bih se sa nekim od ranije tko je rekao da djeluje nesigurno. Gledajuci Croosroads festivale, meni bas izgleda jaaako nesigurno. Gotovo izgleda kao da si misli "joj sad je moj red"...

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Jimmie Vaughan

Post by mateuspoz » 08 Oct 2012, 22:50

Bluesmannus wrote:Ne znam koliko zna ili ne zna jer osim one pjesme u filmu od sumraka do zore, nisam ga bas slusao, ali slozio bih se sa nekim od ranije tko je rekao da djeluje nesigurno. Gledajuci Croosroads festivale, meni bas izgleda jaaako nesigurno. Gotovo izgleda kao da si misli "joj sad je moj red"...
====================================================================================================================


хехе, ово је најсмешније што сам прочитао на овом форуму....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest