Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Cortex » 17 Aug 2011, 14:34

guv'nor wrote:
sl0e wrote: Valjalo bi kada bi ga dovukli u BG.
:lol: ... :cry:
Not in this lifetime. Skoro je zavrsio turneju po Evropi, skrenuli ga iz Austrije za Sloveniju i(li) Madjarsku... Nema ovde ko da ga dovede.
Cortex wrote:Jel pominjan ovaj chika?
E, 'fala, imadoh nedge ceduljicu sa njegovim imenom ali zaboravih da pogledam sta je i ko je pre nego sto sam je izgubio! :bow:
Setio sam se sada ove slike omota albuma sa LP-om.
Cortex wrote:Ne, Ljuba ga ima.
Do sad nisam bio odushevljen Klonom neshto posebno, mada mozhda sa ovom trenutnom opremom bih i prichao drugu prichu.
Nekoc mi je utisak bio, drajv mu je odlichan, kao booster exciter mi i nije neshto. Dok su ostali prichali upravo obrnuto.
Cemo probamo opet, sa trenutnom opremom. OCD gi prima k'o blesav, ODLICNO saradjuju, tako da kapiram da bi Jive (na ivici drajva) bar isto tako, a verovatno i mnogo bolje, saradjivao sa njim. Nema isti karakter drajva kao original, nema istu tranziciju iz klina u drajv kao original, ali kapiram da je close'nuff da bi video o cemu se radi - pogotovU™ na klin bustu.
Ma da bre, ovaj mladi chovek kida. Bash mi se svidja njegov glas, i ceo shmekerski fazon, ima i fine textove, odlichan zvuk, totalno je smooth, nishta nije zhivotinjski so Sayce npr :lol: nikad se chovek ne izgubi, uvek je sve napeglano i profy. Treba imati ovakvog baju na plejlisti. :ziveli:
[youtube]aWsmQy6HANg&NR=1[/youtube]

Sayce je iskidao na linku koji si postavio, znachi ja nemam rechi za onaj vibrato i divljashtvo pri sviranju, kralj.

Btw vrlo bih voleo da probash Rangemaster koji sam ja napravio, koristio sam mega kvalitetne komponente, a trenutni tranzistor je ruchno birani i mereni Ac151, Leslie sa glazbenog foruma je koristio bash ovaj tranzistor jer navodno OC44 previshe shushti. ac151 je i tri puta jeftiniji, i dok dodash troshak rada koji utroshe stranci da ti ga testiraju za odredjen opseg HFE-a i da bude low leakage device, onda i on ispadne mnogo. Meni to zvuchi potpuno fenomenalno, zanima me i tvoj komentar, chucesh, probacesh.
sa ebay.de, naruchio sam i CV7003, koji je military spec OC44, nabasao sam na primerak sa hfe-om od 99 shto je idealno, pa mi stizhe krajem meseca te cemo videti bash koja je razlika. :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by guv'nor » 18 Aug 2011, 01:18

Matore, kao i u 90% slucajeva, tu sam! :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Cortex » 18 Aug 2011, 14:27



Znachi volim Bonamassu i sve ali ovo je zaista performans od koga treba da ga bude sramota jbt!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Duane » 18 Aug 2011, 15:06

bonamasa nosi naramenice :o

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by nemirkv » 18 Aug 2011, 15:23

Cortex wrote:

Znachi volim Bonamassu i sve ali ovo je zaista performans od koga treba da ga bude sramota jbt!
Bio je jos uvek suvise zelen, moze da mu se odbije na glupost... Ali, jeste pokazao ogromno nepostovanje prema starijem i iskusnijem kolegi! Nadam se samo da je par puta pogledao ovaj snimak i video koliki je klinac ispao!

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by guv'nor » 18 Aug 2011, 15:24

Dobro, jes' malo degutantno, ali ipak je ovde imao 3 i po godine, a izasao je sa cika Fordom na binu, verujem da je nesvesno sve odradio... Ja bi se u istoj situaciji ili usr'o (bukvalno) ili bih za 20 sekundi pokidao sve zice na gitari od nekontrolisanih udaraca.. :mrgreen:

Ovde mi je npr skroz obrnuta situacija (i ako se pred kraj vratio u kolosek, mogao je Sayce ovo mnogo bolje... :cry: )


User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Milanares » 19 Aug 2011, 17:05

Greg?!
daj Robine nemoj zajebavati!

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Gagi » 19 Aug 2011, 21:58

Cortex ovaj Henrik Freischlader je baš ok, "slow with the flow" kind, malo da odmorimo uši :ziveli: ćirs!

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Gagi » 26 Aug 2011, 10:20


.. i basista za plašenje :krstise:

darko77
Posts: 6
Joined: 16 Sep 2008, 17:02

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by darko77 » 29 Aug 2011, 01:03

..hajd' i ja nesto da nabacim...

matt schofield
[youtube]TxEZuKmLJDI&feature=related[/youtube]

Josh Smith
[youtube]VUxos3LpSR4&feature=related[/youtube]

..ajoj, ne mogu da odolim da njega ne ubacim..mada je ovo fusion
[youtube]Ip3pBWnTr1o&feature=related[/youtube]

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Gagi » 04 Sep 2011, 20:15

:ziveli: darko

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Gagi » 04 Sep 2011, 20:16

Malo je gruvi&fanki

Varenika
Posts: 197
Joined: 04 Jun 2010, 13:19

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Varenika » 05 Sep 2011, 02:06

Cortex wrote:

Znachi volim Bonamassu i sve ali ovo je zaista performans od koga treba da ga bude sramota jbt!
i ja volim neke bonamasine pjesme, npr pain&sorow mi je cool, ali ga uglavnom ne slusam zbog onog gejserskog glasica koji forsira, koji ne mogu da podnesem.
Lik nikako da shvati da nikad nece znati da pjeva. jednostavno za dobar bluz glas je potrebno malo gena i hektolitri zestine da sprze glasne zice, a bonamasica koji je tatin i mamin sincic nikad to sebi ne bi radio.
i ovo sto stanca albume na kilo, izbacuje album godisnje,tako da realno tu nema neke inovativnosti, originalnosti, niti ekspresivnosti, sve mi zvuci 100 puta prezvakano, jedino eto tehnicki dovedeno do nekog ultra visokog nivoa.

..evo ga jos jedan keeper, doduse nije vise bas ni mlad, a ni fit odavno, pa je pitanje koliko ce jos baklju da nosi 8) , ali njegov electric chubbyland uvijek rado poslusam:


i najjace iz biografije na wikipediji, u prvoj recenici :Born the son of a candy store owner :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Cortex » 05 Sep 2011, 07:31

Dzhabe...Lance Lopez kako je krenuo bice fatass koliko i Popa :mrgreen:

Shalim se, dobar post :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest