Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Gagi » 25 Jul 2012, 20:30

Ne treba se stideti John Mayer-a :mrgreen: jeste da ima malo tih kičerajskih melodijica ali neka, sve je to bluz, možda neki plači*ičkasti™ al' je bluz thow...

Na kraju ono šta sam ja primetio je da čovek maestralno sinhronizuje sviranje i pevanje, obratiti pažnju, ne zabušava niujednom dok radi istovremeno, nimalo lako :respekt:

E da, ni meni se ton nije dojmio u početku, ono, uh bljak, mutljak, jbš pet 'jačala u leđima i rig veličine frižidera Jelen piva... ali vremenom mi nekako legao, originalan u svakom slučaju.
Spoiler:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Cortex » 26 Jul 2012, 07:28

http://www.tristudios.com/videos/oz-noy verzija sa Weckl-om na bubnjevima i Jones-om na bassu. Oz redovno svira sa Wecklom, a EJ mu je prijatelj sa kojim i nastupa. Uz Wayne Krantz-a [koji je izdao apsolutno neverovatan novi album Howie 61] definitivno najzanimljiviji gitarista nasheg vremena. Oz je i apsolutni wizard koriscenja gitarskih efekata, ima ih gomilu i slazhe ih na neverovatne nachine, ja ne umem ni blizu tako :nixweiss: Svakako skini celu diskografiju, mozhesh krenuti od albuma Fuzzy, meni je najvishe straight forward i stvarno ima par hitova neverovatnih. Pogotovo obrati pazhnju na pesmu Three Wishes, gde koristi octavia-u na najkul nachin like evah, apsolutno savrsheni solo je odsvirao, atmosferichni. Oh my fucking god I wanna strat.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Cortex » 26 Jul 2012, 12:05

[youtube]dpZLWMo7A7w&feature=related[/youtube]
Mislim da nije pominjan ovde. Ok, nije bash da je nov, chovek je aktivan sto godina, ali je manje poznat baja, pa reko da ga pomenemo jer je opasan yebach i kad svira blues, kao ovde. Ovaj poslednji album mu je vishe artsy a manje blues, nekako je kao miks satrijanija i kaki king, shto je fenomenalno.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Gagi » 26 Jul 2012, 12:18

Skinuo Oz Noyeve radove i oduševio se :D , ne znam kako mi je promak'o, Cortex you old dog, you digger 8) hvala ti za ovo otkrovenje :cao: , baš mi je trebalo neko osveženje u vidu ovakve muzike, iskače iz konvencionalnih okvira pentatonike i ostalog i daje svoj pogled na celu tradiciju bluza, čujem Majka, Skota, Stivija, Džimija, čovek apsolutno ima istoriju električne gitare u prstu :bow: . Moj favorit su skale u oktavnom obliku, vrlo vrlo neobično i upotrebljivo. :ziveli:
(Ova ekipa sa Wecklom i Darrylom je vrh!)
Oh my fucking god I wanna strat.
:1: Ajde već jednom :lol: .


Dat sound...

[youtube]sCkx5O7zUU0&feature=related[/youtube]

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Cortex » 26 Jul 2012, 12:28

Finish svog telca sam gadjao da bude bash kao ovaj shto ga Oz svira na ovom video-u :D
Bash mi je drago da ti se dopada! Meni je on kralj kraljeva, toliko je tu pozitivnog u njegovoj svirci i ponashanju, pravi car, poslushaj samo neki od intervjua i videcesh. I obavezno ono kad pricha o efektima. Sound mu je vrh naravno, iako eto chovek koristi shta stigne, chak i line 6 POD. NEverovatno je vesht sa modulation efektima zaista ne kapiram kako neke stvari radi :?: a shto se istorije el gitare u prstima tiche, oh fucking yes! dodushe, Oz nikada ne koristi mnogo gain-a, on je maximalno na nivou nekog crunch-a, nishta preko toga, manje gaina koristi i od SRV-a, naravno i Hendzhe, a od Scotta mnogo manje hehe, njegov ton je zapravo clean ton samo kompresovan usled odvaljenosti pojachala, to on i kazhe. Ima on neku unknown distortion pedalu, rad lokalnog majstora hehe, ali je koristi fazon za neke stilske pasazhe, nikad za solo niti ritam, valjda i za slajd ne secam se. Ma potpuni car. Sad naravno, blues puristi ce ga mrzeti, ali nadam se da ce potpasti pod sharm humora i dechachke izraeli psece face, totalna dobrichina :ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Gagi » 27 Jul 2012, 22:01

Image


Image
Image
Image
.
.
.
.
.
.
.
Image

Image


Mali obaškotopik, inspirisan guv'nor-ovim potpisom.
:XD:
:ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by guv'nor » 28 Jul 2012, 16:11

Moj potpis iz tvojih usta cut™! :lol:

Nego, vel'ka sramota, kuku lele :bambi: :
- |kompletan| autor i izvodjac
- samo Grammy: 18 nominacija, 7 zlata™
- preko 30 miliona prodatih albuma
- svirao uzivo i na albumima sa: Clapton-om (Back Home), BB King-om (80), Buddy Guy-em (Bring 'Em In), John Scofield-om (That's Waht I Say). Sa Herbie Hancock-om odradio samo turneju...

Necu dalje, sramota me, jer nema toncic™ i nije tr00 :mrgreen: ...

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Gagi » 29 Jul 2012, 22:53

Spoiler:
Cortex wrote:[youtube]dpZLWMo7A7w&feature=related[/youtube]
Mislim da nije pominjan ovde. Ok, nije bash da je nov, chovek je aktivan sto godina, ali je manje poznat baja, pa reko da ga pomenemo jer je opasan yebach i kad svira blues, kao ovde. Ovaj poslednji album mu je vishe artsy a manje blues, nekako je kao miks satrijanija i kaki king, shto je fenomenalno.


Cortex, kao što si video... :)

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by mateuspoz » 21 Aug 2012, 02:48

http://www.youtube.com/watch?v=nxAmqxTyxe4
Dan Auerbach ( Black Keys) i on je jedan od nastavljaca tradicije, inace producirao najnoviji album dr Johna, po meni vec sada, bez premca najbolji soul-blues album 2012.


Varenika
Posts: 197
Joined: 04 Jun 2010, 13:19

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Varenika » 27 Sep 2012, 00:21

slusah bernarda tamo negdje 2006/2007, nastupao je u expo centru... super je bilo, oduvao me iz frizure.. :shocked3:

sad se sjetih igrice Vietkong, s pocetka 2000-ih, imala je najkulju alaHendrix intro muziku ikada, budi lijepe uspomene
barem prvih 2-3 min:


User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Duane » 27 Sep 2012, 00:23

8)

Varenika
Posts: 197
Joined: 04 Jun 2010, 13:19

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Varenika » 27 Sep 2012, 00:43

sjetih se jos jedne paklene svirke iz cini mi se 2006, drug i ja otisli bezveze, sjecam se 800 din je bio ulaz. Najbolje potrosenih 800 din ikada. ne racunajuci jednom kad sam na klaji uplatio 800 i dobio 20 000 :banana:

nenormalna kolicina zaebano dobre energije Jimi the fuckmachine Wood-a, i vrhunskog slide gitariste:

Imperial crown:



ima klipova tu i tamo po youtubju, al nije to to, treba ih dozivjeti uzivo... :ziveli:

Varenika
Posts: 197
Joined: 04 Jun 2010, 13:19

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Varenika » 27 Sep 2012, 01:49

Duane wrote:8)
eh, pocinjem da spamujem forum 8) ali moram jos ovaj legendarni intro da okacim:

''and remember: Respect is everything''!!! :smilie_keyboard1:


User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Sledeće pokolenje bluz gitarista a.k.a. the keepers

Post by Gagi » 01 Oct 2012, 19:34

[youtube]amtLZwS441M&feature=related[/youtube]

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest