Kako exYU rock grupe sviraju blues

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Kako exYU rock grupe sviraju blues

Post by Sava » 06 Dec 2007, 10:35

Pod navedenim naslovom sam našao link ka primerima domaćih ex Yu rock grupa i pevača kako izvode i blues:

http://rapidshare.com/files/74458726/YU ... s.ZIP.html

Da sam ja sastavljao listu ona bi izgledala drukčije, ali i ovo je dovoljno da ilustruje ono o čemu sam već pisao na ovom forumu, a to je da je blues na ovim prostorima odavno bio vrlo zastupljen i da takoreći nema grupe koja nije odradila i neku blues numeru. I Balašević ima tri blues numere.

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Kako exYU rock grupe sviraju blues

Post by luka000 » 23 Feb 2009, 19:08

Sava wrote:da takoreći nema grupe koja nije odradila i neku blues numeru
Skoro svi rockeri su imali barem malo blues-a u svojoj svirci 8)

stexooon
Posts: 1
Joined: 14 Sep 2010, 22:42

Re: Kako exYU rock grupe sviraju blues

Post by stexooon » 16 Sep 2010, 04:39

Postoji smakova numera blues u parku,a Tocak je ujedno i mzoda jedan od najvecih bluzera u ex yu...

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Kako exYU rock grupe sviraju blues

Post by Haralampije » 16 Sep 2010, 12:04

Bluz u parku je rok balada,nema toliko dodira sa bluzom sem naziva.

Evo jedne fine bluz numere domaceg bluz benda(legendarni Duda Bezuha na gitari)....uz cas iz pevanja profesora Badi Gaja(uglavnom su vokali problem kod domacih bluzera).

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Kako exYU rock grupe sviraju blues

Post by Duane » 16 Sep 2010, 12:34

Haralampije wrote:Bluz u parku je rok balada,nema toliko dodira sa bluzom sem naziva.

Evo jedne fine bluz numere domaceg bluz benda(legendarni Duda Bezuha na gitari)....uz cas iz pevanja profesora Badi Gaja(uglavnom su vokali problem kod domacih bluzera).
a badi gaj nije legendaran, po domaćim standardima? :mrgreen:

zato sto uglavnom pevaju na engleskom... ali da, naši generalno imaju tanji glas nego crnje iz amerike, al to je već stvar prirode(npr hooker, muddy waters, šta su radili ti ljudi da imaju takav glas? pamuk? :) )... i nekako mislim da naši fejkuju pomalo, ono svidja im se sve to, pa kao ajd da svirnemo... ali bluz ide iz dubine duše, sigurno nije površan osećaj... mora da ima onaj Soul Wailin vokal, koji ja nisam cuo ni kod jednog domaćeg bend, mozda par, al ne bi da kopam...


skinite ovaj fajl sto je sava okačio i poslušajte 2. pesmu... da čujete kako je točak ODKINUO! :)


ps. takodje na kompilaciji je i najiskrenija i najbolja domaća bluz stvar ikad.. partibrejkers - najbolje se putuje, e to je pravi bluz... furaju svoj fazon, ne imitiraju ni badi gaja ni blajnd vili nelsona, furaju svoju priču, svoj zvuk, a pesma ko pesma, odlična.. još kad krene na svirki poslednja, pa svi onako odkinuti i prekinuti od skakanja zastanu i zapjevaju... :D

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Kako exYU rock grupe sviraju blues

Post by Haralampije » 16 Sep 2010, 14:01

Duane wrote:a badi gaj nije legendaran, po domaćim standardima? :mrgreen:
Naravno da nije legendaran,po domacim standardima,kad aplicira za nase drzavljanstvo,pa kad bude gulio jos 20-30 godina,e onda ce stekne pravo. :lol: :lol: :lol:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kako exYU rock grupe sviraju blues

Post by guv'nor » 16 Sep 2010, 14:33

Au, ja tek sada skinuo ovaj fajl. Kako vidim, po većini naslova, bolje da ga nisam skidao, ali aj' daću mu šansu. Odo' da preslušam. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest