Tommy Emmanuel

Moderators: dejankuki, Trooper

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Tommy Emmanuel

Post by Boogie Woogie » 11 Mar 2008, 10:01

ne, ti ponovo pročitaj moja pitanja.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Tommy Emmanuel

Post by Sava » 11 Mar 2008, 16:35

Boogie Woogie wrote:ne, ti ponovo pročitaj moja pitanja.
Neki drugi put.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Tommy Emmanuel

Post by Boogie Woogie » 19 Mar 2008, 14:59

T.E. u Kolarcu 07. aprila u 20 h. :!:
cene karata 1500 i 2000 din.

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Tommy Emmanuel

Post by Mithrandir » 26 Mar 2008, 02:28

Ide li ko? Ja jos samo karte da kupim :mrgreen:
Note: mislim da su karte od 1400 sve prodate :!:

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Tommy Emmanuel

Post by Mithrandir » 08 Apr 2008, 10:55

Brilijantan, zabavan, energican, skroman, genije i virtuoz - to su reci kojima bih opisao Tommy-a nakon jucerasnjeg koncerta!

Prepuni Kolarac, publike najrazlicitijeg doba. Medjutim, godine ovde nisu bile issue, svi su se podjednako, rekao bih nezaboravno, zabavljali.
Tommy je izasao na binu, kao i uvek, pun energije, sa osmehom koji ga prati celo vece, ne mareci puno za frenetican aplauz i povike iz publike. Tommy je dosao da svira i da zabavalja, ne da uziva u aplauzu!

"Well, I'm just gonna serenade you for a minute there"

Nakon nekoliko "up-tempo" pesama, usledilo je nekoliko laganijih. Nikada nisam osetio takvu ljubav prema muzici, takvo uzivanje onim sto radis. Ortak i ja smo samo razmenjivali poglede divljenja, zaista jedino sto smo mogli da uradimo.

"I sense now is the time for a Rock 'n' Roll song!"

And my God did he deliver! Nije bilo noge u sali koja nije tapkala, nije bilo glave koja se nije prikljucivala grooveu, nije bilo lica koje nije oslikavalo odusevljenje i zanesenost. Jedan covek sa gitarom, prenosio je takvu energiju, kakvu "veliki bendovi danasnjice" ne uspeju da "isfoliraju" pred 200 hiljada ljudi za veeeelike pare! Tommy Emmanuel is God!

"St. Peter's guitar"

Onda je Tommy uzeo jednu malu slatku gitaru i ispricao nam pricu vezanu za nju. Izvesni Peter, koga Tommy zove St. Peter, je imao poslednju zelju, a ona je kada umre da njegova gitara predje Tommy-u. Tommy kaze da je takve gitare slusao mnogo puta u zivotu, ali da su primerci na koje je nailazio bili u losem stanju. Gitara, starija od vecine publike, bila je Gibson iz 1934. "This little guitar" stvarno zvuci staro (ali u onom vintage smislu) and "has a beautiful voice".

"Aboriginal song"

"I'm getting ready to play my Aboriginal song. Let me just stretch my back." Ovo ambijentalno, atmosfericno cudo od pesme budi u vama osecaj kao da ste u divljini. U meni su se javljale slike Indijanaca, ali to je zato sto nisam toliko upoznat sa aboridzinskom kulturom. :mrgreen: Ako mi neko nekad kaze da je gitara "uzak" instrument, predlozicu da odslusa ovu pesmu. Pesma sa kolosalnim delay-om, perkusijama i "kricima" pred kojima bi Pink Floyd ostali zadivljeni.

"Last time I was in Serbia, you sang for me"

O tome da li ce biti bisa mislim da niko i nije razmisljao. Nakon nesto vise od sat i po iscrpljujuce svirke, Tommy se vratio da nam pruzi jos. Imagine je otpevala cela sala.

Na kraju, standing ovations i gromoglasan aplauz je najmanje sto je publika u Kolarcu mogla da pruzi ovom virtuozu i showmanu. Da li su to melodije koje stvaraju nemir u dusi, vrsno poznavanje svog instrumenta, inovativni zvuci, fantastican glas (hm...da li ja to cujem Heartbreak Hotel?), tehnika na kojoj bi i Malmsteen himself pozavideo, ljubav prema muzici i sposobnost prenosenja emocija, Tommy's got it all!

I just sat there in complete awe aware of the fact that something (or someone) huge, god-like, heavenly forever changed my perception of music!

Hvala ti, Tommy, na nezaboravnom dozivljaju!

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Tommy Emmanuel

Post by Boogie Woogie » 08 Apr 2008, 13:32

i tebi na lepom prikazu :)

mala digresija, pominjanje Malmsteen-a je u ovom slučaju možda malo neprikladno, s obzirom da danas na planeti nema čoveka koji po energiji i poznavanju gitare može da stane uz Tommy-ja..

Lično. žao mi je što nisam uspeo da uhvatim komplet žica koje je delio :D

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Tommy Emmanuel

Post by Mithrandir » 08 Apr 2008, 14:27

Malmsteen je donekle sinonim za tehniku (u tom smislu i jedino u tom smislu sam ga spominjao). :)

Da li je bio jos neko na koncertu?

User avatar
kalkulus
Posts: 92
Joined: 09 Apr 2007, 11:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Tommy Emmanuel

Post by kalkulus » 08 Apr 2008, 18:24

ja sam bio i covek je potpuno neverovatan. maltene religijsko iskustvo, ne mogu opisati koliko mi je drago shto sam ga cuo uzivo

ortak je komentarisao da ga ponekad smaraju likovi koji tako sami sviraju ali Tommyju jednostavno ne treba niko drugi, samo bi smetao. kada je krenuo da svira setio sam se jednog komentara Kita Ricardsa o muzici Roberta Dzonsona "Kada sam ga cuo prvi put rekao sam 'odlicno je to, recite mi samo ko svira drugu gitaru?'" :D

ne znam shta vishe da kazem, cenim da ce mi trebati par dana da se slegne da bih uopshte mogao objektivno da komentarishem

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Tommy Emmanuel

Post by Boogie Woogie » 08 Apr 2008, 20:46

slučajno sam saznao za T.E. još pre nego je došao kod nas.
Od tada ga "pratim" i, ako mogu da kažem, od tada sam počeo da učim da sviram.
Sviram gitaru više od dve decenije, ali je Tomi sve to izvrnuo naglavačke.

Neko je rekao kako T.E. svira gitaru onako kako ona treba da se svira (zato su mu gitare u onakvom stanju.
Ona najviše odrljana mu je stara nešto više od 3 gdoine)

Ne znam da li je neko od vas čuo, ali u jednom trenutku, pred solažu, rekao je "tell Them guitar", a to je upravo ono što T.E. radi - on priča kroz gitaru.

Dakle, gledao sam sva tri koncerta koja su bila u BG. Bio sam i na specijalnom koncertu koji je priredio u Hyatt-y u čast Australijske ambasade, bio sam na njegovom
master class-u, a iskoristio sam i priliku da razmenim sa njim par rečenica dok mi je potpisivao gitaru.
Mogu samo da kažem, da je čovek oličenje Ljubavi. I to u pravom smislu najlepše energije koju su uspeli da
iz svog iskustva a kroz svoj talenat, prenesu ljudima sve veličine koje su menjale i oblikovale muziku.
Sećam se kako me je još na prvom koncertu spopala kretenska želja da izađem na binu i zagrlim čoveka..
ali kad mi je to isto rekao drug sa kojim sam bio, shvatio sam da je T.E. dobio svog doživotnog fana :)

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Tommy Emmanuel

Post by Boogie Woogie » 08 Apr 2008, 21:05

Image

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Tommy Emmanuel

Post by Mithrandir » 08 Apr 2008, 22:06

Aaaah...evocira uspomene :mrgreen:
Daj sta god imas od media-e... "obezbedjenje" nije dalo da se snima, probali smo :mrgreen:
shvatio sam da je T.E. dobio svog doživotnog fana
I second that!

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Tommy Emmanuel

Post by Boogie Woogie » 08 Apr 2008, 22:33

ja sam uspeo da ulovim par snimaka i evo sad pokušavam da upload na youtube, ali nisam siguran da će uspeti..

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Tommy Emmanuel

Post by ssmc » 13 Apr 2008, 19:24

Sava wrote:Na tu temu poslušajte Stanley Jordana na primer (predlažem "Live in Montreal"). Atraktivno pre svega. Obojica su dobri i originalni muzičari (po svaku cenu), ali po mom mišljenju neupotrebljivi. Hoću da kažem jednom ih čujem i dosta mi je. Bio sam na prvom koncertu Emmanuela, imao kartu i za drugi pre oko godinu dana i tu sam kartu ustupio drugarici. Takvo je moje mišljenje o njemu (njima).
Da veoma neupotrebljivi....pogotovu Tommy koji je svirao za sijaset ljudi pre nego što je postao ovo što jeste.....

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Tommy Emmanuel

Post by Funkomat » 10 May 2008, 19:30

Jel ima neko neke ispravne tabove ovog gospodina?
I nemojte mi reci da skidam pesme po sluhu jer... ovo ne znam da skinem po sluhu. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest