pozdrav svim ljubiteljima bluza

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: pozdrav svim ljubiteljima bluza

Post by komil » 16 Dec 2013, 16:23

Kristijan wrote:Искрено, ако и нисам тренутно у забрањеној зони, онда сам бар некад испуњавао све услове да не смем да се бавим блузом :) И још приде устајем врло рано :) Но све једно - увек ми је забавно да ово прочитам. Чини ми се да је пре неколико година на форуму неко поставио врло духовит превод овог текста, онако сасвим у духу нашег језика, то је исто било врло забавно.
Mislio sam baš bukvano na bluzere koji zaista pevaju "Woke up this morning...", pevaju u kasne sate, pa im ne verujem da se bude rano :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: pozdrav svim ljubiteljima bluza

Post by Overdrive » 26 Dec 2013, 14:26

evo da i ja dodam par njih koje sam nedavno otkrio


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: pozdrav svim ljubiteljima bluza

Post by Overdrive » 26 Dec 2013, 14:27



User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: pozdrav svim ljubiteljima bluza

Post by Overdrive » 20 Jan 2014, 11:29

Ja sam paradoksalno otrkio da zapravo ne volim crnački blues, ali uopšte.

Naročito ne volim kako crnci sviraju gitaru. Nekako je svi sviraju suviše "pickavo" i sa dosta falša.
Sličan način sviranja primetio sam kod afričkih pop, rock, ska i ostaqlih muzičara..ne znam u čemu je tu štos.

Znam da ima ljudi koji taj način sviranja vole i u tome vide nekakvu "iskrenost", ali ja to volim više ispeglano i muzički doterano, pa mi nekako mnogo više u tom smislu odgovara blues kako ga sviraju belci.

U tom smislu više recimo volim bilo koju verziju Hendriksove pesme, kada je svira recimo SRV ili KWS.
Isto važi i za BB Kinga
Tu i tamo mi se dopada Robert Cray, mislim da čovek ima stvarno super stvari, ali opet, kad dođe red na sviranje..taj strat zvuči i svuiše tanko i pickavo i nikako da se otmem utisku da može da zvuči mnogo bolje i moćnije.

S druge strane, kad je jazz u pitanju, opet paradoksalno..više volim kako ga pevaju i sviraju crni nego beli muzičari :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest