Top 10 Modern Blues Guitarists

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Top 10 Modern Blues Guitarists

Post by hipihill » 04 Feb 2015, 12:04


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Top 10 Modern Blues Guitarists

Post by Overdrive » 04 Feb 2015, 12:23

da je listu pravio Fender, verovatno bi među prvima bio i Tommy Castro, a ovde ga nema uopšte, tako da...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Top 10 Modern Blues Guitarists

Post by tommytigh77 » 05 Feb 2015, 15:22

Uff, ovakve liste su mi uvek žalosne, al' kad je već spitfest u najavi, što da se ne zabavimo malo...

Meni je npr. Bonamassa odvratno precenjen gitarista, nema osećaja i dosadan je k'o kica. Kenny Wayne Shepherd... Pa čoveče, napravi i neki svoj ton i lick jednom u životu, nije mi jasno po kom kriterijumu su od zilion klinaca koji hoće da budu SRV umesto SRV-a baš njega izabrali, i to baš tamo u Amerikama gde se kao puca na originalnost... Jack White? Jack White??? OK, urge to kill fading... fading...
S druge strane, Tommy Castro odličan. Takođe, od relativno novijih blues gitarista, Matt Schofield je definitivno moj favorit. Umesna i ukusna svirka, sa odličnim tonom.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Top 10 Modern Blues Guitarists

Post by Gagi » 05 Feb 2015, 18:03

Ne mogu da verujem da je neko stvarno postavio ovakvu listu na Gibsonov sajt, Bonamaca je jedan od malobrojnih gitarista na koji bih eventualno otišao samo u par slučajeva (da imam super društvo, da sam dobio džaba karte, da ima dobra predgrupa...) malo mi je glupo ali apsolutno se ne identifikujem sa stilom, muzikom itd :hide: ja to malo bezobrazno nazvam geek blues-om...
tommytigh77 wrote:Kenny Wayne Shepherd... Pa čoveče, napravi i neki svoj ton i lick jednom u životu, nije mi jasno po kom kriterijumu su od zilion klinaca koji hoće da budu SRV umesto SRV-a baš njega izabrali, i to baš tamo u Amerikama gde se kao puca na originalnost...
:1: pa je l' ti znaš čiji je Kenny zet
Spoiler:
Image
:bambi: za Schofield-a

od mene Bramhall kao favorit i ostali za njim, znate ih sa one teme :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Top 10 Modern Blues Guitarists

Post by Overdrive » 05 Feb 2015, 19:29

ajd da iskoristim večitu podložnost ovakvih listi ka proširivanjima, pa da dodam još nešto:

Meni je Bonamassa svojevrsno čudo. Nekakav Matrix-Blues koji se dobije kada kiborgu daš levu ruku Garry Moora a desnu od Eric Johnsona. Slušao sam sve od njega i dosta toga mi zvuči moćno. Nadasve mi je fantastično kako je doterao glas, jer iako visok, ume da mu doda dosta šodera, which is fine..

Ako bi SRV bio nekakav reper za guitar blues (a ne vidim zašto ne bi bio), onda i JB gazi po jednoj drčnoj crti koju je i SRV imao, i sve uspešnije izbegava ono u šta blues uvek nekako preti da sklizne, a to je neki patetični momenat.

Dodao bih onda ovde i Alberta Cummingsa. Čovek neverovatne lakoće valdanja stratokasterom koji je (po njegovim rečima) posle koncerta Double Trouble i SRV, rekao gudbaj bendžo. E sad, taj bendžo je ostao malo u načinu pevanja (nekakav red neck akcenat rekao bih, ali bože moj). U svakom slučaju više nego vredan pažnje. Preporučujem slušanje sa diskova, ne sa YT, jer 90% stvari na YT ni nema.



Henrik Freischlader - za mene nedavno otkriće i osveženje, pre svega što se tiče sviranja i ideja u okviru blues skala.
Pevanje..ooo-kej, ko može da svari njegovo nazalno "wom(ouaa)an" :D

Neko je u komentarima na onoj Gibson listi pomenuo Chris Duarte-a, i to sa pravom, mada..lično bih voleo da je malo produktivniji i da ponudi nešto više od njegove verzije Bigg Legged Woman i My Way Down. Inače, old fashon način sviranja, malo brljav, malo više squeaky ton žica za moj ukus, ali svakako autentična blues energija. I dobar lik skroz ! Poslao mi reči za svoju pesmu na fesju, jer nema nigde da se skinu ovako.. :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Top 10 Modern Blues Guitarists

Post by Overdrive » 05 Feb 2015, 19:39

što se Bramhalla tiče..ne zna čovek šta da misli
Dok ga samo slušam, ništa specijalno.

Kada ga gledaš, interesantno..i način sviranja i pojava, mada mi je ovo poslednje uvek malo diskutabilno kad su u pitanju deca muzičkog džet seta u pitanju. S obzirom na mogućnosti i iskustvo koje su mogli da steknu (za razliku od običnih smrtnika),ovaj nivo svirke je nekako - dovoljan i potreban uslov da se nastupi sa Claptonom i sličnim likovima. Ali..nekako nisam siguran da bi ga iko primetio da nije sin poznatog ćaleta, te da bi u najbolju ruku bio nekakav najbolji talenat. Možda grešim.

Tako sam nedavno saznao da je Lenny Kravitz zaticao kevu sa Bouvijem u krevetu..Da je keva Bili Idola bila zaposlena kod Paul McCartney-a..i malo mi sve te veze i vezice prave smetnju kada treba da ih sagledam kao muzičare. Više volim te neke samonikle za koje do juče niko nije čuo, a bez kojih muzika više ne može da se zamisli.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Top 10 Modern Blues Guitarists

Post by pisac » 29 Sep 2015, 19:59

Nije keva Lennya,vec Slashova kehva...ima toga u Slashovoj biografiji,koja se pojavila u knjizarama poodavno,kao i biografije Claptona,RedHotPeppersa,Bowiea,Keith Richardsa...nemoj molim te,Leniju je dovoljno sto su mu skoro pukle pantalone na koncertu pa mu cuna ugledala svetlo dana i reflektora,pa jos sad i kehva...mnogo je,kume.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Top 10 Modern Blues Guitarists

Post by alfonso » 29 Sep 2015, 22:04

Lenijeva mama je bila jedan od glavnih likova serije The Jefersons sedamdesetih godina.i Slesova mama je bila u soubimisu i on i Leni su isli u srednju zajedno

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest