ALMA cd Almanah

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: ALMA cd Almanah

Post by Overdrive » 20 Mar 2018, 10:44

Biću slobodan da dam kolko tolko konstruktivan komentar:

Ajmo prvo sa plusevima:

Ideja je dobra. Akustik bend sa svojim repertoarom.
Vidi se da se vežbalo ozbiljno, birali se instrumenti, vodilo se računa o zvuku.
Dopada mi se što je My Babe u repertoaru, glas pevača i dopada mi se što su perkusije diskretne.

Ne dopada mi se što je repertoar ipak mrtav. Nema gruva, opšti utisak je dosadan.
Ne dopada mi se što 90% koncerta pevač davi mikrofon sam, te se veoma oseća nedostatak drugih glasova (klasika)
Takođe, matori gitarista nepotrebno solira tokom pesama, (i opet iebeni piezo..)
Nadao sam se da neće kojim slučajem da zaluta u repertoar i najdosadnija pesma svih vremena (Beautiful tonight) ali..

Poradite na gruvu (to je ono što tera ljude da ustanu i igraju)
Ubacite druge glasove
Naglasite perkusije. Dobro ste krenuli ali može to i bolje.
Matori gitarista da malo smanji doživljaj i da čeka svoj deo i to bi bilo to..

:ziveli:

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: ALMA cd Almanah

Post by merk » 20 Mar 2018, 18:42

overdrive:
taj matori, što te tako žulja, to, sam baš ja lično. :D
hvala na kritikama. sve što si napisao, valjda ti to tako i vidiš (i čuješ). očito je, da slušamo i volimo različite muzike i pristupe. naš repertoar i način sviranja je baš takav, kakvog čuješ i kakav mi želimo. ne opterećujemo se ničim drugim. publici koja nas sluša kao takvoj odgovara - takav je barem feedback na svim svirkama dosad. dosadno? subjektivno, ali - možda. kako kome! relativno je govoriti o tome.
i zašto uopšte o muzici puno govoriti? ona treba da se sluša! ali ako baš moram ...
osnovni izazov od samog početka je: akustika drugačije - bez bubnjeva i basa. jedini "ritam" je stompbox. kod pojedinaca to ide (jer sve kontrolišeš sam) ali sa bendom je sasvim druga priča. probaj odraditi čitav koncert na taj način, pa da vidiš!
(oko vokala) nikad nam nije bila namera zvučati kao npr. eaglesi i sl. za ovo što sviramo, iz mog ugla je dovoljan dobar lead vokal i možda još i poneki back, i to je sve. otprilike kao u bluesu. zato smatram, da u "našoj" muzici višeglasje i nije potrebno. možda tu i tamo neka terca... ali bitan mi je lead vokal.
(oko gruva) nije mrtav, ima ga dovoljno, veruj. možda ga ti nisi osetio. i nije ustajanje i igranje na koncertima jedina referenca. ja više volim, da me slušaju. reakcije publike su različite. namera stavljanja tih videa je bila da se vidi feeling. namerno nisam stavljao čitav koncert. kao portfolio je ovo sasvim dovoljno.
(i na kraju o meni) to što ti zoveš "nepotrebnim" jednostavno na svirci izlazi iz mene. dok sviram ne mogu (a i da mogu - neću) da kontrolišem svoje osečaje. takav sam, i sa svojih 61 nemam ni želju ni potrebu da se menjam. ja muziku jednostavno VOLIM!
a da se uvek može bolje: potpisujem! bez dalnjeg! i na tome se radi.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: ALMA cd Almanah

Post by pisac » 20 Mar 2018, 19:17

Iskreno...
Meni se ovo mnogo svidja,sto rece neko-NISTA JA TU NE BI DIR'O.
Zvucna slika je perfektna,bas onako kako ja volim.
Jednom recju,na ovom koncertu u Morski Soboti ste sjajni.
Koju gitaru drzis u rukama,ovom prilikom?
Tvoje kolege u bendu-skolovani muzicari?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: ALMA cd Almanah

Post by Overdrive » 20 Mar 2018, 20:30

merk wrote:
20 Mar 2018, 18:42
overdrive:
taj matori, što te tako žulja, to, sam baš ja lično. :D
hvala na kritikama. sve što si napisao, valjda ti to tako i vidiš (i čuješ). očito je, da slušamo i volimo različite muzike i pristupe. naš repertoar i način sviranja je baš takav, kakvog čuješ i kakav mi želimo. ne opterećujemo se ničim drugim. publici koja nas sluša kao takvoj odgovara - takav je barem feedback na svim svirkama dosad. dosadno? subjektivno, ali - možda. kako kome! relativno je govoriti o tome.
i zašto uopšte o muzici puno govoriti? ona treba da se sluša! ali ako baš moram ...
osnovni izazov od samog početka je: akustika drugačije - bez bubnjeva i basa. jedini "ritam" je stompbox. kod pojedinaca to ide (jer sve kontrolišeš sam) ali sa bendom je sasvim druga priča. probaj odraditi čitav koncert na taj način, pa da vidiš!
(oko vokala) nikad nam nije bila namera zvučati kao npr. eaglesi i sl. za ovo što sviramo, iz mog ugla je dovoljan dobar lead vokal i možda još i poneki back, i to je sve. otprilike kao u bluesu. zato smatram, da u "našoj" muzici višeglasje i nije potrebno. možda tu i tamo neka terca... ali bitan mi je lead vokal.
(oko gruva) nije mrtav, ima ga dovoljno, veruj. možda ga ti nisi osetio. i nije ustajanje i igranje na koncertima jedina referenca. ja više volim, da me slušaju. reakcije publike su različite. namera stavljanja tih videa je bila da se vidi feeling. namerno nisam stavljao čitav koncert. kao portfolio je ovo sasvim dovoljno.
(i na kraju o meni) to što ti zoveš "nepotrebnim" jednostavno na svirci izlazi iz mene. dok sviram ne mogu (a i da mogu - neću) da kontrolišem svoje osečaje. takav sam, i sa svojih 61 nemam ni želju ni potrebu da se menjam. ja muziku jednostavno VOLIM!
a da se uvek može bolje: potpisujem! bez dalnjeg! i na tome se radi.
he he torimaaa :XD:

pazi 'vako. Ako ste vi kao bend o-kej sa ovim, super.
Ono što mene negde svrbi (kad su ovakvi bendovi u pitanju) je što tu uvek vidim veliki potencijal, i onda bih da stvarno vidim i čujem nešto inspirativno za naše prostore.

Vi imate to. I što je najvažnije, kapiram da ste negde osetili da muzika ne mora da probija uši da bi bila dobra.
Lično sam upravo na toj strani, da se najbolje vidi kakvi su muzičari upravo na ovakvim, uslovno rečeno - tišim svirkama. I sve se to meni dopada, nema tu šta, samo eto ovako iz ugla publike (jbg i mi koji gledamo jućub snimke sno neka publika) imam par primedbi koje sam napomenuo.

Što se soliranja tiče, šta da ti kažem..ako ne možeš da se kontrolišeš onda te treba vezati :P
Pomenuo si negde da ste tek počeli, tako da je sve to cool. Ako svi volite iste stvari, ako imate vremena i volje..divota und lepota, mogu samo da vam zavidim što i ja nemam neko takvo društvo ;)

btw baš me interesuje šta ste još od pesama planirali da svirate ubuduće

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: ALMA cd Almanah

Post by merk » 20 Mar 2018, 22:04

pisac:
hvala. od nas četvorice samo je jedan školovan, ostali smo čisti "zaljubljenici", a na tom koncertu sam svirao Maton SRS60C. odlična gitara!
overdrive:
sve dobronamerne kritike su poželjne, tako da ... :wink:
a što se novih pesama tiče (akustika aranžmani + duvači) trenutno radimo na lynyrd skynyrd: call me the breeze, t bone walker: everyday i have the blues, clapton/johnson:they're red hot, mac powell: hard headed woman i clapton/elmore james: it hurts me too.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: ALMA cd Almanah

Post by Overdrive » 20 Mar 2018, 22:19

odličanstveno.

Naročito mi se dopada što ste ubacili They're Red Hot. Tu doduše ima četkica pa ćete valjda da ubacite nekoga da vam to lupka ?

(a tek što bi Last fear deal super čučnula kao šlag na kraju da digne publiku ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest