Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Moderators: dejankuki, Trooper

joe_b-luzer
Posts: 4
Joined: 20 Sep 2008, 00:31

Re: Sva pitanja u vezi sviranja USNE HARMONIKE

Post by joe_b-luzer » 20 Sep 2008, 00:46

hello..............pozdrav
ja sam vas novi smarac, pocetnik, friend 8)

zelim da kupim i naucim da sviram usnu harmoniku, zbog blues muzikice, koju mnogo volim
slusam blues vec od 2000.godine, tada malo manje, sada "malo najvise" hehe.

mnogo se unapred zahvaljujem na svim savetima i pomoci, nadam se da cemo se lepo druziti.

ovo bih bilo moje prvo pitanje....pitanja:
koju usnu harmoniku da kupim za pocetak? ili koja moze trajati i kasnije.
koji program da pribavim za ucenje? http://www.maric.co.yu/srp/proizvodi/?c ... =40&l3=640 da li je ovo ok, ili savetujete nesto bolje?
da li je ok, da naucim da sviram usnu harmoniku sa svojih sada vec 27 godinica? nije li to kasno?

pozdrav za frendove bluesere !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Sva pitanja u vezi sviranja USNE HARMONIKE

Post by xspaceman » 07 Oct 2008, 16:17

Kupi Hohner Marine Band iz C tonaliteta...to ti je dovoljno za pocetak,a za skolice harmonike pogledaj po netu ima ih sasvim dovoljno! Vremenom ces videti da su harmonike veoma potrosna roba i da ce ti trebati poprilicno novaca ako budes hteo ozbiljnije da sviras taj instrument! :)

vodr
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2008, 22:18

Re: Sva pitanja u vezi sviranja USNE HARMONIKE

Post by vodr » 07 Dec 2008, 22:33

evo ovako,ja skoro pa skroz nemuzikalan,aritmican:)))doluta na ovaj sajt,e sta ti je zivot:))pa cu malo da vas smaram totalno amaterskim pitanjima:)

evo ovako,od uvek sam voleo usnu harmoniku,i prolazim skoro gradom i vidim dve u izlogu,jedna je kostala 2200 a jedna 1100,a ja o usnoj skoro nista nisam znao a uz to i imam mali dzeparac,pa pogadjajte koju sam kupio:))da bila je to od 1100 i provalio sam da se zove SilverStar i kolko vidim po ostalim foruma kazu da nije dobra:)jbg a i nastimovana je na G.Evo imam je vec dva dana i polako nabadam note za oh susana:))a neznam dal moze da se iskoristi za bluz a duvam od prilike sat vremena na dan mislim da mi se usta deformisala:)
Pa da vas pitam jel moze ova harmonika da se iskoristi za pocetnika?
Jel moze da proizvede bluz zvuk?
Jel dugo vremena treba da se savlada?i jel tesko?:)
Jel znate neki nas sajt za usne harmonike?(posto engleski pomalo nabadam)
I jel znate sajt gde su ukacene note:))za neke nase pesme za usnu harmoniku:))
i poslednje mada ne manje vazno

Jel hocete da trpite mene na sajtu posto sam relativno ne muzikalan:)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Sva pitanja u vezi sviranja USNE HARMONIKE

Post by dejankuki » 07 Dec 2008, 22:39

naravno, i na kraju napravicemo nesto od tebe... ;) samoooo ja sam gitarista i ne znam puno o harmonici, ali ima ljudi koji znaju.. tako daaaa. dobrodosao..!!!

vodr
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2008, 22:18

Re: Sva pitanja u vezi sviranja USNE HARMONIKE

Post by vodr » 07 Dec 2008, 22:43

hehe hvala ja sam uvek govorio da ce od mene neko nesto da napravi,i jedan drug me napravi na budalu:))

e bas sam iznenadjen brzinom odgovora:))

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Post by Sava » 08 Dec 2008, 10:50

Za prvu harmonikicu predlažem Hohner Special 20 jer se lako duva, jako lep ton ima, glasna je, a plastika je po meni bolji izbor za prvu harmonikicu, tako da je ne bez razloga je predlažu u svim školama. Tonalitet je pomeren za dva tona tako da je izbor na tebi u skladu sa onim što bi svirao, meni recimo odgovara D.

vodr
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2008, 22:18

Re: Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Post by vodr » 08 Dec 2008, 12:14

e ok hvala ja nisam bio znao pa kupio ovu koju sam video SilverStar G,mislim da na njoj ne moze da se odsvira bluz,a mozda i moze nego ja neznam:))

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Post by Duane » 08 Dec 2008, 15:09

hohner marine bend rulez... iako sam ja amaterchina nad amaterima meni je ova honerka odlicna... ja imam neku u C, jos samo da skontam nesto na njoj :)

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Post by Djole_BB » 08 Dec 2008, 22:06

ha, ja imam neku u C koja zvuchi "kao machka koja jodluje"...

vodr
Posts: 4
Joined: 07 Dec 2008, 22:18

Re: Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Post by vodr » 09 Dec 2008, 13:26

hehehehehehe macka koja jodluje lol:))

blues_shadow
Posts: 1
Joined: 24 Mar 2009, 15:34

Re: Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Post by blues_shadow » 24 Mar 2009, 15:43

Cao ljudi !
Nista lepse nego videti i cuti nove ,stare , harmonikase i bluzere uopste... Lepo je sto si zapocela ovu temu, mene jako zanima....Usnu harmoniku sam poceo da sviruckam pre 5,6 meseci ali nista ozbiljno, najvise preko nekih kurseva sa neta i sl...Cuo sam za tu skolu usnjaka u Bg ali ja sam iz Backe Palanke,sad sam terenutnou NS pa mi je bilo neizvodljivo... Voloeo bih da cujem sta se radi kod Joce u prvoj fazi ucenja.....Bio bih veoma zahvalan kada bi mi dala neke korisne savete materijal ili slicno....Ja sam se malcice kasno zaljubio u ovaj instrument,imam 30 g ali kontam ,nikad nije kasno :) . Pozdrav !

navajo
Posts: 15
Joined: 27 Feb 2008, 18:26

Re: Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Post by navajo » 26 Mar 2009, 15:58

Drugari, mali Update:)

Skolica usne harmonike i dalje postoji.....samo smo se preselili u Kuglas.

Okupljamo se dva puta nedeljno, obicno utorkom i cetvrtkom u Kuglasu i uz pivce i dobro raspolozenje sviramo ili pokusavamo da sviramo blues:)

Neki od nas su vec imali iskustvo sviranja sa Raw Hide, koji uvek uspesno pokrije nase brljotine pa jos ispadne da kao i znamo da sviramo:)

Ako nekog zanima da se prikljuci Harp Bandi nek mi se javi na ana.radzic@gmail.com ili neka me potrazi cetvrtkom u Kuglasu.
Obicno sam na svakoj svirci Raw Hide-a:)

Veliki Harp Pozdrav!!!!

User avatar
Funky_Bassmasta
Posts: 64
Joined: 18 Dec 2008, 23:15

Re: Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Post by Funky_Bassmasta » 07 Apr 2009, 01:11

ja imam jedne mn lose kineske harmonike koja ustvari i nije ni moja imam je negde oko 8 meseca ali je skoro uopste ne znam da sviram samo svirkam nesto onako bezveze sto fatim po sluhu :S pomos??

User avatar
Funky_Bassmasta
Posts: 64
Joined: 18 Dec 2008, 23:15

Re: Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Post by Funky_Bassmasta » 09 Apr 2009, 02:44

inace evo i slike od nje [img]DSC00001[/img]
[img]DSC00002[/img]
inace ne sam siguran da sam dobro stavio slike ali ako nesto nije uredu pokusat cu opet

navajo
Posts: 15
Joined: 27 Feb 2008, 18:26

Re: Pitanja u vezi sa sviranjem usne harmonike

Post by navajo » 10 Apr 2009, 17:10

Ajde pokusaj ponovo da postavis fotografiju kako bih mogla da vidim koja harmonika je u pitanju:)

Ukoliko te zanima da sviras blues onda bi bilo najbolje da nabavis dijatonsku harmoniku i to Blues Harp ili Marine Band koje su sa drvenim telom ili mozda Special 20 koja ima plasticno telo i laksa je za odrzavanje.
Sve tri harmonike su Hohner-ovi modeli i mogu se naci u nasim muzickim prodavnicama.
Najbolje bi bilo da krenes od harmonike iz C tonaliteta.
Kasnije kas savladas single tonove, oktave i savijanje tonova nece ti biti problem da predjes na druge tonalitete jer je princip sviranja isti.

Za sada toliko i ukoliko ti treba bilo kakva pomoc, javi:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest