Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 31 Oct 2015, 22:42

pisac wrote:Dok ovaj plavusan svira blues,tesko da ce neko dobiti ocenu najboljeg zivog BLUES gitariste...plus,ima argumente,plus ima istoriju-Allman-e...
pfft..svašta.. :roll:


nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by nenadg » 31 Oct 2015, 22:50

Roben Ford ol d vej.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 31 Oct 2015, 23:04

nenadg wrote:Roben Ford ol d vej.
RF je džinijus, ali je malo odlepio od bluesa i otplivao ka jazz pučini, i mislim da se tamo i udavio..

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by zwelj » 31 Oct 2015, 23:12

nenadg wrote:Roben Ford ol d vej.
Ma hajte, molim vas... ;)


User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by pisac » 01 Nov 2015, 09:33

djomla wrote:zaboravljamo neke ljude, ha?



Jeste.Warren Haynes je ziv,i svira jos uvek-nekako sam ga smetnuo sa uma.Robben Ford je isto velemajstor,ali u tim blues prostranstvima Warren je svoj na svome-majstor car kralj prvak u skoku u dalj itd...u pravu si.Zaboravili smo.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 01 Nov 2015, 17:20

čekaj, jel taj Warren svira samo slajd..?

Kolko ja kapiram poznaz je samo po tome

Ako svira samo slajd i ako je poznat samo po tome, onda se ne pika

Mora da bude jednako dobar u svemu, kao J.B.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by pisac » 01 Nov 2015, 18:09

Warren je svirao,naravno,u Allman-ima,a svirao je i u Beloj kuci na nekom jam-u,sa Jef Beckom,B.B.Kingom valjda,Buddy Gay-om i Mick Jagger-om,u cast necega,ne znam cega vise...I'd rather go blind,neka manifestacija pred Obamom i njegovom zenicom.Da,i Buddy Gay jos uvek svira i nastupa,cistokrvni bluzer sa pedigreom,plava krv bluza,a mi se uhvatili za Bonamassu...


Ovaj DVD nisam uspeo da ponesem sa sobom,ali ako naletim na njega negde,necu propustiti priliku da ga imam.Neverovatan dozivljaj-Dicky Bets i Warren na Gibson Les Paul-u,bas i klavijature,i tri coveka na bubnjevima.Svaka pesma na tom DVD-u je relikvija,spontana i nezaboravna.Kao i nekim knjigama,tako se i nekim pesmama vracam periodicno,jer moram.Imaju ono NESTO.Treba videti taj koncert Allman-a.
J...s Bonamassu.Dobar je,ali...jos su zivi oni koji su izmislili bluz.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 01 Nov 2015, 18:15

pisac wrote:Warren je svirao,naravno,u Allman-ima,a svirao je i u Beloj kuci na nekom jam-u,sa Jef Beckom,B.B.Kingom valjda,Buddy Gay-om i Mick Jagger-om,u cast necega,ne znam cega vise...I'd rather go blind,neka manifestacija pred Obamom i njegovom zenicom.Da,i Buddy Gay jos uvek svira i nastupa,cistokrvni bluzer sa pedigreom,plava krv bluza,a mi se uhvatili za Bonamassu...
ja bih rekao da si se ti uhvatio Almana..što je kao ok, ali na njih je bre odavno popadala prašina..

ovo je sveža krv, nove ideje, nova tehnika..osim toga JB i peva, što je za blues važnije nego da samo zna da na srednji prst natakari staklenu cevčicu?

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by pisac » 01 Nov 2015, 18:44

Ne kazem da je J.B.los,naprotiv.Ali najbolji zivi blues gitarista,to je titula koju treba zasluziti.Kroz istoriju.Svejedno,Warren izvanredno peva.Iskreno,i izgleda bluzerskije nego ovaj student,Bonamassa.Ne zaboravi Buddy Gay-a...nije mlad,ali je ziv.Crni bluzer koji svira samo bluz,i to ono-pravi bluz...vec vise od 60 godina.Louisiana,brother...peace.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 01 Nov 2015, 18:52

Buddy Guy - jako loše, Lousiana - dosadno

"pravi blues" ? :roll:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 01 Nov 2015, 19:03

rekao bih da si ti pobrkao u naslovu reč "najbolji" sa "najveći"

Nesumnjivo je da ima ljudi koji su mnogo više, istorijski gledano, doprineli ovom žanru, mnogo veći broj pesama, koncerata itd..

Ali ja sam namerno napisao - najbolji

Jer, realno, ovo što npr Buddy Guy svira, može svako da odsvira žmurećki

Isto važi i za te Almane

i jedni i drugi bi mogli za pedu da se izujedaju da izvedu npr ovo



Dakle ono što svira JB, kda je blues u pitanju, bogami treba malo više i vremena i ušiju a i 4 oro očiju da se otvori

that's what I'm talking about

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Fenderica » 01 Nov 2015, 19:06

pisac wrote:Ne kazem da je J.B.los,naprotiv.Ali najbolji zivi blues gitarista,to je titula koju treba zasluziti.Kroz istoriju.Svejedno,Warren izvanredno peva.Iskreno,i izgleda bluzerskije nego ovaj student,Bonamassa.Ne zaboravi Buddy Gay-a...nije mlad,ali je ziv.Crni bluzer koji svira samo bluz,i to ono-pravi bluz...vec vise od 60 godina.Louisiana,brother...peace.
Daj Pisac, gde nadje Badi Gaja. Pa taj nikada nije znao da svira, nije bio ni neki posebni autor. Nabroj mi neki njegov hit koji je toliko popularan?!? Više je bio kao neki sinonim za crnački bluz, isto kao i pola ostale čikaške scene. A da ih postaviš zajedno na binu čula bi se samo ritam sekcija a oni bi nabadali po koji ton. Slušaj par poslednji halbuma Badi Gaja, ispeglani, perfekt bluz, ali gitare ne svira on, tako ti je to u zivotu.
Autori su John Lee Hooker, Willie Dixon, Robert Johnson, Hendrix, ..ovi ostali su šoumeni, nabodu po koji ton. Pa legendarni BBKing je bio šoumen a ne gitarista. Bonamassa za Badi Gaja je fakultetski profesor. Budimo realni. Koga briga kako čovek izgleda, slušaš valjda šta svira a ne gledaš u njega ko u ribu jbt.
Evo ti tvoj Buddy Guy:

Odjeba ga klinac u *****

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by pisac » 01 Nov 2015, 19:17

Ok,to je sve subjektivni dozivljaj i osecaj,a vec prema senzibilitetu,neko voli Kent a neko Marlboro,nekome je Audi vrh a neko se kune u Toyotu.Ovo sto si poslao sam vec stavio ovde na forum pre mesec dana,a sto samo dokazuje da je Buddy nesebican veseljak i soumen,koga svi vole.I za kraj,daj mi nabroj nekoliko bluz pesama Joeuea Bonnnammmasssse,koji je autenticni bluzer i profesor i majstor i tehnicar i pirotehnicar i sve ostalo?Pesama ciji je on autor,naravno?
Opet kazem,ovo su samo subjektivna misljenja,neko ceni ovog fudbalera,neko onog,ali najbolji zivi bluz gitarista je sirok i rastegljiv pojam,a mi evo pisemo tek da se nesto desava... :bravo:
Last edited by pisac on 01 Nov 2015, 19:27, edited 1 time in total.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Fenderica » 01 Nov 2015, 19:26

Pisac, ja sam ovu temu shvatio kao priču o najboljem gitaristi a ne autoru ili šoumenu. Zato tu Bonamassa prednjači. Nije u pitanju to da li je on autor ili nije. Nabrojao sam Vili Diksona koji je valjda napisao najpoznatije svetske bluz standarde ali nisam rekao da je najbolji gitarista. Badi Gaj je ostavio neki trag u čikaškoj sceni, imao je neki svoj jedinstven stil sviranja, mnogi su tu našli inspiraciju da napreduju i zato ga cene, ali ako govorimo o najboljem gitaristi današnjice, na žalost Buddy Guy nije napredovao, nije naučio sve lestvice koje je trebao naučiti, nije savladao svu tehniku koju je trebao, nije na njegovu lenjost ili nemogućnost. Zato su to neki novi klinci savladali, nisu bili lenji, učili, vežbali i napredovali, nema tu govora ko je bolji gitarista.danas kada je teorija svima dostupna i kada i deca sviraju bolje od Hendrix-a neumesno je u tu priču ubacivati bluzere starog kova. Nisu dorasli gitarskim umećem, ja to shvatam kao priču ove teme.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by pisac » 01 Nov 2015, 19:41

Pa ono jes i to sto kazes...potpuno si u pravu. :cry:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest