Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 06 May 2015, 11:52


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 06 May 2015, 11:53

I zašto ne?

:)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by tommytigh77 » 06 May 2015, 12:07

:povrac:
P.S. Koliko znam, BB King je još živ. Clapton takođe.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 06 May 2015, 15:02

dobro to je old skul, jasno je da JB svira 10 puta veštije od obojice..

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by tommytigh77 » 06 May 2015, 16:08

Pa glupo bi bilo da ne svira, koja je beše godina danas... Nego je malo glupa tema, iskreno. Aj da si postavio temu, npr. ''Ko su po vašem mišljenju najbolji živi blues gitaristi'', pa i nekako (mada je sličnih tema već bilo skorije), ili otvorio temu posvećenu Bonamassi... Ovako, deluje suviše pretenciozno.
No, kako god. Za mene Bonamassa definitivno nije najbolji blues gitarista, a razloge sam pisao već onoj prošloj temi gde se diskutovalo o tome. Bonamassa je blues isto onoliko koliko je McDonalds klopa - dobro upakovano i reklamirano đubre bez ikakve nutritivne vrednosti.
A da ne bi bilo da stalno pljujem, trebalo bi da navedem neke blues gitariste koji su po mom ukusu, je l'? Pa, u tome je problem, vidiš. Najtalentovaniji gitaristi u zadnjih par decenija se retko opredeljuju da grade karijeru u čistom bluesu ili blues-rocku, zato u pomenutim žanrovima i cvetaju mediokriteti. Npr. moji omiljeni gitaristi, Scott Henderson i Michael Landau, su takođe i moji omiljeni blues gitaristi, kad reše da zasviraju blues. Ako me razumeš. Robben Ford takođe nije 100% blues. Od baš retkih čistokrvnih bluzera, gotivim Matt Schofielda i Kirka Fletchera (koji je između ostalog i po tehnici zver u odnosu na Bonamassu, ako te to pali). Eto. :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 06 May 2015, 20:44

Naravno da ne \elim da bude pretenciozno

Slušao sam sve te likove koje pominješ i opet nekako, mislim da je JB još viša instanca u odnosu na njih.

Naravno sve zavisi kakav ko blues voli, sad tu ima mnogo svačega..ali mene zanima sama tehnika sviranja gitare pa mi se čini da ovde nema šta da se zameri

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 08 May 2015, 23:30


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 08 May 2015, 23:53


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Overdrive » 28 Oct 2015, 13:34

some real playing now...


User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Fenderica » 31 Oct 2015, 10:09

Moram da kažem da kada sam prvi put došao u dodir sa Bonamasom je bio jedan večernji izlazak u lokalnom pab-u. Tada sam čuo par njegovih pesama, došao kući i preko torenta sve poskidao i na tenane preslušao. Gitarista je kompletan da ne može biti kompletniji. Nije autor poput SRV-a ili Geri Mura, ali je tehničar potkovan znanjem i te kako. Danas stvarno imamo mnogo modernih bluz rok gitarista koji znaju znanje, ali ovaj postaje sve priznatiji od većine slavnih gitarista starog kova. Nekada je on njih pozivao kao goste, sada vidim najslavniji pozivaju njega. Bonamassa ide u pravcu gitarske bluz rok legende kao što su bili Stevie Ray Vaughan, Gary Moore, i sl. Pojavili su se mnogi, Kenny Wayne Shepherd, John Mayer, Jonny Lang, Derek Trucks,. & the rest, ali mislim da Bonamassa prednjači.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by Fenderica » 31 Oct 2015, 10:16

Overdrive wrote:some real playing now...

Extra obrada! Uzivancija

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by pisac » 31 Oct 2015, 18:20

Da je to neki delta blues,nije.Nije ni teksaski blues...pa,nije ni vazno,jbg.A da postaje neka vrsta gitarske legende,izgleda da postaje polako.Da svira gitaru,svira...maltene pa nema konkurenciju vise,u tim nekim sferama soliste-individualca.Njegov izgled moze nekog da iritira(kao i mene sto je u pocetku,pa i sada me nervira,da budem iskren-izgleda kao neki veciti student, pravi dendi);ali kad razmislim-momak nema skandala,nema ruznu rec ni za koga,izgleda da gleda svoja posla i svira Gibby-a,i to je to.Nekako ume zestoko da svira,ima svoj stil,pomalo sterilan,ispeglan,precizan(da nije Svaba slucajno?),ali bas da ga svrstam u bluzere,tesko.Tu je negde,u kategoriji Gary Moore-a-bluzer je koliko i ovaj Irac,samo sto je Joe stvarno siguran gitarsta i dobar tehnicar.Malo monoton ponekad,ali...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by pisac » 31 Oct 2015, 18:22

...on je ipak vise za nesto gde Gibby dodje na svoje...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by pisac » 31 Oct 2015, 18:27

Dok ovaj plavusan svira blues,tesko da ce neko dobiti ocenu najboljeg zivog BLUES gitariste...plus,ima argumente,plus ima istoriju-Allman-e...

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Da li je ovo najbolji živi blues gitarista?

Post by djomla » 31 Oct 2015, 22:07

zaboravljamo neke ljude, ha?



Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest