Sve o Bluzu....

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Sve o Bluzu....

Post by frkadela » 15 Mar 2009, 21:06

oldfishermanblues wrote:
frkadela wrote:I nadam se da će knjiga uskoro doći i u moje ruke, a ako neko zna u kojoj knjižari može da se kupi, neka napiše. I ne samo ova, već i sve koje je Stari Pecaroš naveo.
knjizara@solaris.rs
021/472-42-00
Već sam ih kontaktirao. Hvala... :ziveli:

User avatar
oldfishermanblues
Mojo Priest
Posts: 113
Joined: 11 Dec 2007, 20:00
Location: Temerin

Re: Sve o Bluzu....

Post by oldfishermanblues » 15 Mar 2009, 22:19

Molim i drugi put :ziveli:

User avatar
million dollar baby
Posts: 90
Joined: 01 Sep 2009, 20:02
Location: Beograd

Re: Sve o Bluzu....

Post by million dollar baby » 25 Sep 2009, 15:11

Ljudovi, sad sam bas nesto kopala po YouTube-u... i neletela sam na ovo...


jel ovo nesto novije (posto nisam cula za njega ranije) i ako nije.... ko ga ima da mi da :mrgreen:

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Sve o Bluzu....

Post by Dushan-85 » 12 Oct 2009, 08:37

Bluzom sam se 'zarazio' preko Hendrixa. Od njegovih obrada krenuo sam da tragam za korijenima. I stao sam negdje kod Dzon Li Hukera. Svirka i pjevanje, ako ne i pricanje, tog covjeka sastavilo me je sa zemljom. Znam, ima masu dobrih bluzera. Sva tri Kinga, Bi Bi, Albert i Fredi, imali su jak shtih u svemu sto su radili. Pa cak su mi se i neke stvari Alberta Kolinsa dopadale. Stivi Rej Von je dao svoj pecat svemu. I dobri stari Madi Voters, sa svojim macho-grubim glasom, orao je braze chikashkom bluz. Dobar je bio i Dzoni Vinter, u svoje doba, da se malo 'prodere'. Ali, za mene su ostali neki ljudi gromade, nepomicne stijene u cijeloj prici, pritom mislim na Hukera, Haulin Vulfa, Lidbelija. Oni su me vracali u ona vremena kad doslovno nista nije valjalo. Kad ti je falila zena, dom, kora hleba, kad ti je jedino lutanje i cirka bila jedina izvjesna stvar. I naravno-Djavo. Bluz pokazuje da nikada Crnci nisu zaboravili odakle su i zasto dosli u Ameriku. Ostalo im je samo da ispricaju svoje gorke price. Price i pjesme koje su parale bubne opne plantazerima koji su pokusavali svoje kcerke da nauce kako se svira Betoven na rastimovanom klaviru. Oni crni robovi bili su tamo, ispred baraka, posle teskog rada, pjevali su svoje pjesme i nisu lagali. Kao sto kaze Dzon Li Huker, NIKO IZ OVOG BLUZA ZIV NE IZLAZI. Jednom kad se udje u sve to, znas, da ti izlaska nema. Bluz ulazi ljudima u kosti i dusu. Bluz trazi cijelog covjeka. Prima ga u svoju plavu kucu ili ga izbacuje za sva vremena. Po svemu sto sada pisem, izgleda da sam jos uvijek u njoj....

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Sve o Bluzu....

Post by nebeskacarica » 10 Oct 2010, 00:09

Нисам видио да је неко на форуму поменуо овај документарац. Ја сам се најежио док сам га гледао. Наравно, добар дио приче је посвећен раскршћу али и догађајима који су претходили том искушењу, као и последњим данима живота и опроштајном писму. Кадрове у којима свира сам Џонсон одрадио је Кеб Мо. Топло препоручујем свим блузерима као обавезно штиво.

Image

KPGS
Posts: 14
Joined: 05 May 2010, 23:39

Re: Sve o Bluzu....

Post by KPGS » 10 Oct 2010, 13:05

Evo par odlicnih dokumentaraca...

Muddy Waters Can't Be Satisfied 2003

Howlin' Wolf Story 2003

Antone's Home Of The Blues 2004

A.Well.Spent.Life 1971

The Blues Accordin' to Lightnin' Hopkins 1970

The Search For Robert Johnson 1992

Bluesland A Portrait in American Music 1993

Blues Masters 1999

Buddy Guy - Can't Quit the Blues 2006

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest