Michael Steven Bublé

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Michael Steven Bublé

Post by pipistrello » 12 Aug 2008, 02:19

Ako je neko cuo nekad za ovog muzicara,neka mi pise.Imam par njegovih pesama,i mnogo mi se svidjaju,ali ne znam nista o njemu.Zanima me takodje i vase misljenje o njegovoj muzici. :)

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Michael Steven Bublé

Post by pipistrello » 14 Aug 2008, 03:16

Hmmmmm… :? izgleda da niko nije cuo za Bubla,peh… :( posto niste culi,evo ja cu napisati nesto sto znam o njemu I nesto sto sam pokupila sa drugih sajtova. 8)
Bubl je rodjen u Vankuveru-Kanada pre 25 godina. Swing muziku je zavoleo zahvaljujuci svom dedi koji mu je stalno puštao the Mills Brothers, Ellu Fitzgerald, Franka Sinatru i druge. Bubl je vrlo rano shvatio da se želi baviti muzikom i to stilom koji je relativno nepoznat njegovoj generaciji. Verovali ili ne njegov deda ga je naucio vrlo širok repertoar i omogucio mu da stekne iskustvo nastupajuci s lokalnim bendovima(super deda). Pitate se kako :?: Pomenuti Super deda je po zanimanju bio vodoinstalater i nudio je besplatne popravke muzicarima po Vankuveru , a zauzvrat je tražio da njegov unuk peva s njima(eh da je meni jedan takav deda) :roll: I tako su svi bili sretni i zadovoljni, a zvezda se polako radjala. Sa 17 god. Bubl je osvojio prvo mesto na takmicenju „Canadian Youth Talent Search“,medjutim, zbog toga sto nije bio punoletan nije mogao da primi tu nagradu :o . Sa mjuziklom ,,Swing" je proputovao SAD,to je bila valjda muz.trupa,a on je sa njima pevao Prislijeve pesme. Kada je upoznao slavnog producenta Davida Fostera potpisao je ugovor za Reprise Records i pocetkom 2003. god.izdao je svoj prvi album koji je nazvao jednostavno – Michael Bublé.Mislim da je do sada snimio 4 ili 5 albuma.Jedna od pesama koju on peva,a koja se meni dopada je Anyone To Love. :)
iiii…. :!: da ne zaboravim on je,a verovatno ste to do sad I zakljucili,dzez pevac.

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Michael Steven Bublé

Post by jolana » 14 Aug 2008, 05:39

jel nastupa tako solo, pod svojim imenom? da skinem sa soulseeka ili rapida.....zainteresovala si me

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Steven Bublé

Post by Cortex » 14 Aug 2008, 11:11

pipistrello wrote:Pomenuti Super deda je po zanimanju bio vodoinstalater i nudio je besplatne popravke muzicarima po Vankuveru , a zauzvrat je tražio da njegov unuk peva s njima...
Hahaha ovo sam znao, ali si me ti sad podsetila, secam se da sam se odushevio kad mi je neko isprichao. :)
Slushao sam malo Buble-a i super mi je, dopada mi se to shto je down-to-earth dechko, ima lep glas, i svidja mi se muzika koju je izabrao, jazz pevachica ima danas, a pevacha jako malo! Gde li su se samo izgubili?!? :(

Mada bih uvek pustio Richard Cheese-a umesto njega! :lol: :lol: :lol:

O da, definitivno cu otvoriti temu o ovom choveku http://www.richardcheese.com

:lol:

Fusebop

Re: Michael Steven Bublé

Post by Fusebop » 14 Aug 2008, 11:18

Fin je decko Bjublej... ima dobar glas, gotivan lik.

Samo bi bilo lepse da se drzi big-bend/evergrin/dzez fazona. Od njegovih slatkih pop ekskurzija
mi se povraca - napr. "everything" - od spota do pesme, ne znam sta je gore.


Usput sam se nekako setio jos jednog pevaca-smekera koji nije toliko slican ali je
vrlo moguce da ce vam se svideti - Danny Brillant.


User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Steven Bublé

Post by Cortex » 14 Aug 2008, 12:58

Fusebop wrote: Samo bi bilo lepse da se drzi big-bend/evergrin/dzez fazona. Od njegovih slatkih pop ekskurzija
mi se povraca - napr. "everything" - od spota do pesme, ne znam sta je gore.
U pravu si, big band je zakon.
Meni se bash ne povraca od tog njegovog pop-a, ali mi smeta takodje...medjutim jbg, mora chovek od nechega i da zaradi i promovishe ono shto stvarno voli i radi, takav je danashnji svet i zhivot, nazhalost. Recimo, klinci krenu da slushaju Korn, pa polako polako doguraju do Dream Theater-a i na kraju pochnu da slushaju jazz :) Ovakav scenario je odlichan, ali nije uvek tako, naravno, medjutim nisam chuo da je neko odjednom pustio Dexter Gordon-a, recimo, i zavoleo ga na instant i potom postao nekakav jazz "znalac"...Ono shto hocu da kazhem :D je, neka izdaje Buble takve pesmice, kome se svidi takva pesma, mozhda i kupi album, pa onda moooozhda odlsusha sa interesovanjem ostale pesme na albumu(koje su koliko se secam uglavnom jazzy) i moooozhda mu se one svide i uhvati ga to neko neobjashnjivo jazzy loodeelo i shmek, e onda smo na pravom putu. Pa majku mu, ne mozhe super dekica da mu obezbedjuje svirke do (skorashnjeg)kraja svog napacenog zhivota! Ishijas, reuma su tu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Michael Steven Bublé

Post by pipistrello » 14 Aug 2008, 15:49

jolana wrote:jel nastupa tako solo, pod svojim imenom? da skinem sa soulseeka ili rapida.....zainteresovala si me
E bas mi je drago da sam nekog uspela da zainteresujem.O njemu tako malo ima na netu i bas mi je zao sto je on zapostavljen,on stvarno ima nekih dobrih kompozicija...
Da...,nastupa pod svojim imenom,ali nisam sigurna da li ima bas svoj bend :? Ja stvarno malo znam o njemu,zato sam i otvorila ovu temu,nadajuci se da ce je drugi dopuniti. :wink:

Fusebop

Re: Michael Steven Bublé

Post by Fusebop » 14 Aug 2008, 15:53

@cortex

E tu si 100% u pravu.

Dobro je kada muzika sama od sebe daje smernice ka boljim stvarima!

User avatar
pipistrello
Posts: 501
Joined: 15 Jul 2008, 15:45
Location: Vrbas

Re: Michael Steven Bublé

Post by pipistrello » 14 Aug 2008, 16:04

cortex u potpunosti se slazem sa tobom...i uglavnom dobri muzicari idu tim putem-od komercijale do kvaliteta,medjutim :? ima i onih koje novac iskvari pa ostanu na komercijali.Ja mislim da je Michael Steven Bublé neka
zlatna sredina :wink:
Last edited by pipistrello on 14 Aug 2008, 16:06, edited 1 time in total.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest