Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by Stevan Hinic » 16 Oct 2008, 11:47

Kratko i jasno! Gde ima da se nabavi neki dvd sa lekcijama za ucenje bluesa, koja je skola po vama najbolja i slicno... A i ako mozete da preporucite nekog dobrog profesora koji drzi casove, ne bi bilo lose... Pozdrav

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Learning the Blues!!!

Post by Hillybilly » 16 Oct 2008, 13:26

Zavisi koju vrstu bluesa hoćeš da učiš? Jel kao BB Kig, ili neki Texas blues, SRV, delta Blues ili već...
U svakom slučaju mogi ti pomoći sa nekim DVD školama. Mislim da imam negde video škole BB Kinga, Warren Haynes (allman Brorthers), Robert Johnson metod i još neke. A toplo bih ti preporučio da uzimaš privatne časove kod nekog majstora po preporuci. To što neko nože da te nauči za 30 min, sam bi se igrao mesecima.

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Learning the Blues!!!

Post by Stevan Hinic » 16 Oct 2008, 14:01

Zavisi koju vrstu bluesa hoćeš da učiš? Jel kao BB Kig, ili neki Texas blues, SRV, delta Blues ili već...
U svakom slučaju mogi ti pomoći sa nekim DVD školama. Mislim da imam negde video škole BB Kinga, Warren Haynes (allman Brorthers), Robert Johnson metod i još neke. A toplo bih ti preporučio da uzimaš privatne časove kod nekog majstora po preporuci. To što neko nože da te nauči za 30 min, sam bi se igrao mesecima.
Pa svirao bih blues koji vise lezi akusticnoj gitari posto elektricnu jos uvek nemam!!! :( Pa preporici mi nekog majstora! Ja stvarno ne znam nikog zivog!!! Asto se tice tih DVD skola, kako bih mogao to da preuzmem od tebe? E i hvala puno!!!

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Learning the Blues!!!

Post by Hillybilly » 16 Oct 2008, 14:44

Sorry, ne poznajem nikog koga bih ti preporučio osim Macana (Blues Trio), ali on živi u Švedskoj a časove i radionice koje vodi su poprilično advanced. Jbg...

Probaj na http://www.beoblues.com i na njihovom forumu možda iskopaš nekog. BTW imaš na youtube.com gomilu školica blues gitare, samo ukucaj blues guitar lesson ili acoustic blues lessons ili fingestyle blues...

Ako se dogovorimo, mogu ti narežem dvd sa školama, pa svrni na sledeći JAMM.

User avatar
Stevan Hinic
ex Muzicar koji pije!
Posts: 292
Joined: 19 Sep 2008, 14:22
Location: Beograd

Re: Learning the Blues!!!

Post by Stevan Hinic » 16 Oct 2008, 15:40

Ako se dogovorimo, mogu ti narežem dvd sa školama, pa svrni na sledeći JAMM.
E super, dogovorili smo se taman mozda i nesto naucim od vas!!! A vidim da ste bas zaludjenici za muziku.... isto kao ja samo sa mnooogooo duzim stazom! Samo me molim te obavesti kada ce biti sledeci jam! Pa da vas i upoznam! Nadam se da nece biti problem ako se pojavim sa ortakom koji je takodje svirac! Ali dobar.... Jos jednom hvala!

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Learning the Blues!!!

Post by Hillybilly » 16 Oct 2008, 21:52

Info o Jammu možeš naći na http://muzicki-forum.com/forum/viewtopi ... =34&t=1806
Pa se vidimo...

User avatar
Rock-Ker
Posts: 28
Joined: 12 May 2007, 17:48
Location: SoutherN LALABANAT

Re: Learning the Blues!!!

Post by Rock-Ker » 16 Nov 2008, 20:48

Moras biti malo jasniji da li zelis tehniku sviranja ili nesto drugo, ozbiljnije?.... dok,za ovo drugo moras ipak imati osecanja, iskustvo... pricu koju ces
ispricati nekome putem sviranja.
Tehnika se brzo nauci 1,2,3,4.... recimo B#dur....G,B#,G,C# bend D ...etc. to moze zvucati lepo ali ipak to nije ono sto si ti hteo da kazes.
Ako zelis blues svirati komercijalno, tehnicki, picanski ... to moze svako ko se iole malo potrudi ali za pravi blues ti treba jak feeling znaci, nesto sto ce izaci iz tvoje duse preko fingera pa na zicu (ako je gitara u pitanju) pa tek na kraju sound
Ucenjem od drugih ti samo prepricavas njihovu pricu.... ne kazem da to nije blues ali .... ipak to nije tvoje!!!
Naravno, za dobar blues treba i alat sto bi se reklo malo tehnike ali nikako instrument od par hiljada eura, hocu reci, badava ti porshe ako ne umes da ga vozis ili
"hilti" ako ne umes da busis!!! To sve dolazi kasnije kada svoju pricu hoces da ispises na lepsem papiru, lepsim slovima pa na kraju... knjiga..., sa zlatnim povezom! ZIVELI!
Hocu reci, ako imas sta da kazes onda ti sviranje blues-a i nece biti neki veliki problem!
Budi originalan i imaces svoje delo!!!
Izvinjavam se sto je mozda malo strogo receno ali blues je ipak nesto uzvisenije i ne uci se napamet !!!

Puno srece!

Pozz RocK-KeR

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by friedman » 16 Nov 2008, 22:08

Izvinite na malom offtopic-u, ali sta je to B#?
Ako gledamo po zapadnjackom, iliti americkom sistemu to je C, a po nasem je to H (Jer je B snizeno H). Zar ne? Sta je onda B#?

User avatar
alzo
Posts: 333
Joined: 06 Mar 2008, 13:56
Location: NBGD

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by alzo » 17 Nov 2008, 12:27

friedman wrote:Izvinite na malom offtopic-u, ali sta je to B#?
Ako gledamo po zapadnjackom, iliti americkom sistemu to je C, a po nasem je to H (Jer je B snizeno H). Zar ne? Sta je onda B#?
valjda bis.......... :D
shalu na stranu, nije taj blues bas tako prosta stvar , tri akorda i kraj.......
koga interesuje svakog petka pravac u Vox pa gledajte malo Staneta i Gibu, Goksija.......
skidajte fazone ,slusajte, vezbajte i normalno kilometraza......mnogo svirke i uci ces u fazon......
drugi put ne postoji.........

User avatar
Rock-Ker
Posts: 28
Joined: 12 May 2007, 17:48
Location: SoutherN LALABANAT

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by Rock-Ker » 17 Nov 2008, 13:53

:oops:
Pa da ... to je BIS posle ...mis'im, kh..kh... zovu te na BIS .... ako odsviras to kako treba... zar ne!? :lol:

Shalim se naravno....hvala na ukazanoj gresci, znam da je "snizilica" a ne "povisilica" ali eto kad brzam
pa ispadne nesto bez veze. Da, na zapadnjacki nacin sam pokusao da napisem to, gde je B=H ali eto, malo
sam se zezno.

Moje Izvinjenje!

Pozz RocK-KeR

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by Santana » 28 Nov 2008, 16:37

Za bluz nikakva skola ne treba-to ako imas u usima vrlo brzo dodje i u prste.
A da bi svirao ove specificne gitariste koji se sluze bluzom -Mark Nofler i Stivi Rej Von npr. tu ti samo treba iskustva

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by Duane » 28 Nov 2008, 16:56

a oces da kazes da svaki selja sa ulice moze da svira bluz? come on...

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by LazaRocker » 28 Nov 2008, 21:51

Pa kako su najveci bluzeri naucili da sviraju bluz, Duejn? Nisam bas pod utiskom da su B.B king, SRV, Muddy Waters skoknuli na net i odgledali lekcije za bluz. Jednostavno, ako imas bluz u dusi, mozes da ga sviras(uz naravno prethodnu vezbu basic skilsa). Mislis da bi nekome posle 10 godina slusanja i sviranja death metala bilo lako da svira bluz? Ne, nikako.

User avatar
Rock-Ker
Posts: 28
Joined: 12 May 2007, 17:48
Location: SoutherN LALABANAT

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by Rock-Ker » 28 Nov 2008, 23:19

Za pravi blues trebas imati velika m... i bar neko iskustvo, bol, tugu, srecu, dogadjaje,... da bi ostavio nezaboravnu priču... da bi te pamtili, to je prica bre ljudi a ne puko sviranje. Sviranje je samo izraz onoga sta hoces reci, ispričati....
Svi bre ovde nekoga kopiraju i nazivaju sebe bluzerima... BLUES je ozbiljna stvar i ne moze se tek tako nauciti pukim skidanjem velikih majstora... tj,. prepričavati nesto!
Svako ko iole poznaje blues prepoznaće ono sto zelis reci ili kopiju.... jbte...ovaj svira strava, kao B.B.King, S.R.V., Albert C., Robert J.,Moody, ...etc. i sta posle... pamtice te po tehnici i skidanju a to nije to!!! Treba skidati tehniku ali ne i osecaje, mislim, ne treba bas sve skinuti u dlaku.
BLUES JE PRIČA!!! Naravno da ga mozes nauciti i napamet ali to je PSEUDO-FAKE!!!
Drugo je ako zelis da budes necija kopija...onda OK...ovo sve ne vazi!!!

Pozz
Vlada RocK-KeR

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Learning the Blues - Kako? Lekcije? Video-Škole?

Post by LazaRocker » 28 Nov 2008, 23:39

Rock-Ker wrote:Za pravi blues trebas imati velika m... i bar neko iskustvo, bol, tugu, srecu, dogadjaje,... da bi ostavio nezaboravnu priču... da bi te pamtili, to je prica bre ljudi a ne puko sviranje. Sviranje je samo izraz onoga sta hoces reci, ispričati....
Svi bre ovde nekoga kopiraju i nazivaju sebe bluzerima... BLUES je ozbiljna stvar i ne moze se tek tako nauciti pukim skidanjem velikih majstora... tj,. prepričavati nesto!
Svako ko iole poznaje blues prepoznaće ono sto zelis reci ili kopiju.... jbte...ovaj svira strava, kao B.B.King, S.R.V., Albert C., Robert J.,Moody, ...etc. i sta posle... pamtice te po tehnici i skidanju a to nije to!!! Treba skidati tehniku ali ne i osecaje, mislim, ne treba bas sve skinuti u dlaku.
BLUES JE PRIČA!!! Naravno da ga mozes nauciti i napamet ali to je PSEUDO-FAKE!!!
Drugo je ako zelis da budes necija kopija...onda OK...ovo sve ne vazi!!!

Pozz
Vlada RocK-KeR
pametno zboris :deda:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest