Rory Gallagher

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
oldfishermanblues
Mojo Priest
Posts: 113
Joined: 11 Dec 2007, 20:00
Location: Temerin

Re: Rory Gallagher

Post by oldfishermanblues » 09 Apr 2009, 15:05

Bili su i ovih godina (2008.) na Petrovaradinskoj tvrdjavi i otprasili svirku posteno, ali to nema veze sa Rorijem :)

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Rory Gallagher

Post by kurtrose » 03 May 2009, 23:41

Ja sam pre cuo za njega ali nikada i slusao.. Aj neka mi kaze neko od fanova 5, 6 pesama za pocetak da odslusam, onako neke njegove najpoznatije pjesmice.. Extra mi je Bad Peny...
I nemoj Duane da mi kazes kako su sve poznate i dobre i da ne mozes nijednu da izdvojis :XD:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Rory Gallagher

Post by cccira » 03 May 2009, 23:51

Ja posebno volem Laundromat :)

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Rory Gallagher

Post by Guitar_thrill » 04 May 2009, 16:32

cccira wrote:Ja posebno volem Laundromat :)
i ja! onda za Kurtrose....shadow play, tatooed lady, cradle rock, just the smile....

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rory Gallagher

Post by Duane » 05 May 2009, 10:02

kurtrose wrote:Ja sam pre cuo za njega ali nikada i slusao.. Aj neka mi kaze neko od fanova 5, 6 pesama za pocetak da odslusam, onako neke njegove najpoznatije pjesmice.. Extra mi je Bad Peny...
I nemoj Duane da mi kazes kako su sve poznate i dobre i da ne mozes nijednu da izdvojis :XD:
evo imas moj personal pick, Live On DVD:

Duane - The Essential(Basement Tracks :XD: )

3. I'm Not Awake Yet
2. Million Miles Away(jes da je najpoznatija, al sta da ti kazem jednostavno, al nenormalno)...
1. Laundromat - live at Montreux - energija, cepa tu gitaru, pokazuje covek tacno ogromnu razliku izmedju njega ili nekog average joea... sjajna svirka, razbijanje, nemogu recima da opisem...
4. Let Me In( d saund!)
6. Souped Up Ford(master of the stratocaster :) sjajna pesma)
5. Do You Read Me
8. Country Mile
7. Norman Invasion(the young liam gallagher ;))

bonus features:
Dont Think Twice It's Allright by Alias, sa ovog nekog reizdanja, kompilacije...

and

barley and grape feat Ronnie Drew :D

Obama
Posts: 27
Joined: 24 Jul 2008, 22:04

Re: Rory Gallagher

Post by Obama » 05 May 2009, 16:49

Rory Gallagher je institucija. Clapton je jednom izjavio da se bas zbog Rory Gallaghera vratio sviranju bluesa.
Mislim da bi svako ko ima ambicije da svira dobar blues, trebao jedno vrijeme posvetiti sviranju njegovih stvari. Covjek je bio bijelac, pa jos i irac, al je brate imao dusu i prasio gitaru k'o crnac.

Wagorth
Ex Cane
Posts: 75
Joined: 17 Feb 2009, 18:16

Re: Rory Gallagher

Post by Wagorth » 25 May 2009, 20:15

kurtrose wrote:Ja sam pre cuo za njega ali nikada i slusao.. Aj neka mi kaze neko od fanova 5, 6 pesama za pocetak da odslusam, onako neke njegove najpoznatije pjesmice.. Extra mi je Bad Peny...
I nemoj Duane da mi kazes kako su sve poznate i dobre i da ne mozes nijednu da izdvojis :XD:

Out on the Western Plain

Knight who says NI!
Posts: 2
Joined: 26 Dec 2008, 13:03

Re: Rory Gallagher

Post by Knight who says NI! » 09 Jun 2009, 12:03

Često počinjem dan s Walk On Hot Coals verzijom s Irish Tour-a.
Laundromat, I Could Have Had Religion, Too Much Alcohol, I'm Not Awake Yet, In Your Town, Off The Handle... samo neke... mada mislim da je Rorijeve pjesme nepotrebno izdvajat. Dovoljno je pogledat bilo koji koncert, mora ti se svidjet ma koje pjesme bile.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Rory Gallagher

Post by Historik » 09 Jun 2009, 15:04

Meni je izvanredno zanimljivo to sto Rory nikada nije imao stalni koncertni repertoar. Imam nekih 10ak video i audio njegovih koncerata iz raznih era, i uvek se vecina repertoara razlikuje. Posle Taste-a gotovo da uopste nije svirao stvari koje je snimio sa njima, na primer. Jedine pesme koje je skoro uvek svirao su shadow play, tattooed lady i moonchild. Inace, u poslednje vreme vise slusam Shin kicker, Do you read me, Edged in blue i I fall apart od drugih pesama, ali su skoro sve odlicne. Mom senzivitetu najvise odgovara prvi album Rory Gallagher, i album On Boards (Taste, 1970).

User avatar
UgljenisaniTocak
Posts: 27
Joined: 12 Jun 2009, 14:35

Re: Rory Gallagher

Post by UgljenisaniTocak » 15 Jun 2009, 14:24

Ja iskreno nisam bio upoznat uopste sa rory gallagher-a ali kad sam vidio sta covjek radi sa gitarom..place mi se :) shadow play,shadow play,shadow play... :bow:
PRAVI GENIJE!!!

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Rory Gallagher

Post by Highway One » 01 Jul 2009, 22:58

UgljenisaniTocak wrote:Ja iskreno nisam bio upoznat uopste sa rory gallagher-a ali kad sam vidio sta covjek radi sa gitarom..place mi se :) shadow play,shadow play,shadow play... :bow:
PRAVI GENIJE!!!
:1:
+1000000

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Rory Gallagher

Post by Historik » 03 Jul 2009, 09:19

Jel zna neko mozda sta od efekata Rory koristi na Montreux festivalu 1985? Znam da je oduvek furao Vox AC30 sa top boostom (zato sam i kupio AC15), i treble booster, medjutim na ovom koncertu (to se bas vidi na Bad penny, Moonchild i Philby) kao da ima jos neki efekat koji dodaje neko odzvanjnaje...To moze da se primeti i na studijskim verzijama pojedinih pesama iz tog vremena, i definitivno se razlikuje od Rorijevog zvuka iz '60ih i '70ih. Hvala unapred!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rory Gallagher

Post by Duane » 03 Jul 2009, 11:59

Historik wrote:Jel zna neko mozda sta od efekata Rory koristi na Montreux festivalu 1985? Znam da je oduvek furao Vox AC30 sa top boostom (zato sam i kupio AC15)
moj covek!

pazi koristio je ranije treblebooster, mislim da je koristio dimarziov hawk booster, da je jedno vreme samo njega imao u "lancu" i da je njega samo na marshallima koristio, a koristio je i rangemaster(dallas arbiter) e sad valjda je njega na voxu ili se ja varam, a kasnije je poceo da koristi razne boss-ove distorzije i slicno, zapravo i mene tacno zanima sta je tih godina koristio, mogao bi samo da nagadjam, neznam precizno.

inace poslusaj kicback city, ako vec nisi cuo, tu ima sulud zvuk, onako dosta drugaciji, sa dosta efekata...

al rory je sam izjavio da njega ti efekti ne privlace uopste, da je poceo da svira u vreme te psihodelije i suludih delaya, wah-wahova, svega, ali da je on uvek isao na onu straight-forward svirku, bez ikakvih "pomagala", ako me razumes sta ocu da rechem

za rorija! :ziveli:

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Rory Gallagher

Post by Historik » 03 Jul 2009, 14:32

Zanimljivo! Ne znam, meni zvuci kao da ima malo flangera ili neceg slicnog pored boostera ili distorzije, ali ne mogu da provalim o cemu se radi...Inace se nisam mnogo petljao sa flangerima/phaserima/pitch shifterima, pa ni ne znam sta bi moglo da proizvede takav zvuk. Aj javi ako provalis, bas bi voleo da mogu tako da se podesim kad sviram Rorija

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rory Gallagher

Post by Duane » 03 Jul 2009, 14:49

bas to.. taj flanger neki, ni ja neizvaljujem tacno sta je, ima flangera, ali kao da ima jos stvari, neki delaychić nesto...
ako provalim javljam... :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest