Rory Gallagher

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Rory Gallagher

Post by Guitar_thrill » 03 Jul 2009, 16:10

Flanger, a cini mi se da je i neku octaviu svirao na solazama... :ziveli:

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Rory Gallagher

Post by Historik » 03 Jul 2009, 16:43

@ Duane:

Pazi, sigurno ima reverba, i to najverovatnije onog sa samog pojacala (kako volim taj reverb, vintage, najbolji na svetu)...Znaci flanger je...Moram samo da mu nadjem meru, a za oktaver cu se nacekati, jerbo ne posedujem tu pedalu ili nesto slicno

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Rory Gallagher

Post by Guitar_thrill » 03 Jul 2009, 17:02

evo, nadjoh i jedan sajt...tu imas sve napisano :)
http://www.rory.de/guitar.html

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rory Gallagher

Post by Duane » 09 Jul 2009, 16:41

uf ja bi voleo da odem u shkocku i nadjem na ulici jedan ovaj hawk booster od flin ampsa... i ono... neke gajde na ulici... i neki scotch... ono... mozda i neku svajcarsku cokoladu

User avatar
roots unite
Posts: 85
Joined: 16 Jan 2009, 10:14
Location: backa palanka

Re: Rory Gallagher

Post by roots unite » 06 Feb 2010, 09:19

ja mislim da sam jedini coek koji na facebooku kaci rory-ja velik covek shinkicker:D

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Rory Gallagher

Post by Guitar_thrill » 06 Feb 2010, 10:05

roots unite wrote:ja mislim da sam jedini coek koji na facebooku kaci rory-ja velik covek shinkicker:D
i ja sam redovno kacio dok sam imao facebook :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rory Gallagher

Post by Duane » 06 Feb 2010, 12:30

Guitar_thrill wrote:
roots unite wrote:ja mislim da sam jedini coek koji na facebooku kaci rory-ja velik covek shinkicker:D
i ja sam redovno kacio dok sam imao facebook :ziveli:
:1: samo sto ga ja nikad nisam imao

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Rory Gallagher

Post by nebeskacarica » 13 Feb 2010, 19:00

Galager je jedan od mojih omiljenih gitarista. Stvarno je bio i ostao poseban, podjednako sjajan i na ektričnoj i na akustičnoj gitari, spoj odlične tehnike i čiste emocije. Evo moje omiljene priče o njegovoj posjeti Beogradu...

Ukus bluza

Kada sam tamo negde krajem šezdesetih narucio prvu plocu Taste (mislim, ploce smo narucivali od Popwords iz Notingema tako što onog crvenog konja - 100 dinara - spakujemo izmedu indiga, to da u pošti ne mogu da vide šta je, u obicnu kovertu; onda pošaljemo za Englesku; oni nam pošalju uredno zapakovanu, protiv lomljenja, plocu; još i vode racuna o kursu, pa nam šalju, uz plocu i konto; svako malo i najnovije kataloge; a o Božicu ekstra poklon, neki singl šta bi bilo drugo) nisam ni pretpostavio na šta ce se sve to izroditi. Mislim, muzika je bila sjajna, beli bluz kakav sam samo sanjao, dakle Rori Galager je bio covek ciji cu postati fan. Na drugoj ploci kad je zasvirao i saksofon, sve se još potvrdilo, ali nije to prica.
Prica je nastala mnogo godina kasnije kada je Rori zasvirao u "Pioniru". Samo bi pitao koliko ima mesta, onda organizatorima rekao svoju cenu: koliko mesta, toliko funti. Klub za sto ljudi? Može, 100 finti! Hala od tri hiljade? Pogadate: 3000 finti. I tako do beskonacnosti. Kao što je to red, koncert je valjalo najaviti, a gde ce to biti bolje, ako ne uživo u emisiji kod Vlade Džeta.
Kao što je to red, Rori Galager je u goste poneo flašu viskija. Kao što je to, takode, red Vlada Džet ga je docekao s flašom loze.Caskali su oni tako oko sat vremena, puštali muziku kako Taste, tako i solo Rorijeve ploce, pijuckali viski, onda kada ga je nestalo prešli na lozu, i to uredno dokrajcili, pa se u ljubavi i razumevanju rastali. Rori otišao da svira, Vlada da sluša. Pricaju svedoci da je izmedu gitarskih rifova ispio još punu gajbu piva. Tako je to bilo, tako se onda živeo bluz, a Irac je bio zaista prvi medu njima. Da mi ne bi prebacili da propagiram alkoholizam, valja naglasiti i tužan kraj: Rori Galager je umro od ciroze jetre, a Vlada Džet više ne pije. Ali, ništa za to: nedavno istraživanje pokazalo je da rok-zvezde umiru mlade, baš u skladu sa devizom hipi pokreta "Umri mlad i budi lep leš". Kaže istraživanje, i dalje umiru mladi, iako niko od njih danas ne živi rokenrol. A kako žive, tako i sviraju.


P.S. Ovaj tekst je objavljen u jednim našim dnevnim novinama, prije godinu-dvije.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Rory Gallagher

Post by Santana » 05 Mar 2010, 16:22

[youtube]LKv8KajGMpI&feature=related[/youtube]

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Rory Gallagher

Post by Haralampije » 15 Mar 2010, 13:27

nebeskacarica wrote:Galager je jedan od mojih omiljenih gitarista. Stvarno je bio i ostao poseban, podjednako sjajan i na ektričnoj i na akustičnoj gitari, spoj odlične tehnike i čiste emocije. Evo moje omiljene priče o njegovoj posjeti Beogradu...

Ukus bluza

Kada sam tamo negde krajem šezdesetih narucio prvu plocu Taste (mislim, ploce smo narucivali od Popwords iz Notingema tako što onog crvenog konja - 100 dinara - spakujemo izmedu indiga, to da u pošti ne mogu da vide šta je, u obicnu kovertu; onda pošaljemo za Englesku; oni nam pošalju uredno zapakovanu, protiv lomljenja, plocu; još i vode racuna o kursu, pa nam šalju, uz plocu i konto; svako malo i najnovije kataloge; a o Božicu ekstra poklon, neki singl šta bi bilo drugo) nisam ni pretpostavio na šta ce se sve to izroditi. Mislim, muzika je bila sjajna, beli bluz kakav sam samo sanjao, dakle Rori Galager je bio covek ciji cu postati fan. Na drugoj ploci kad je zasvirao i saksofon, sve se još potvrdilo, ali nije to prica.
Prica je nastala mnogo godina kasnije kada je Rori zasvirao u "Pioniru". Samo bi pitao koliko ima mesta, onda organizatorima rekao svoju cenu: koliko mesta, toliko funti. Klub za sto ljudi? Može, 100 finti! Hala od tri hiljade? Pogadate: 3000 finti. I tako do beskonacnosti. Kao što je to red, koncert je valjalo najaviti, a gde ce to biti bolje, ako ne uživo u emisiji kod Vlade Džeta.
Kao što je to red, Rori Galager je u goste poneo flašu viskija. Kao što je to, takode, red Vlada Džet ga je docekao s flašom loze.Caskali su oni tako oko sat vremena, puštali muziku kako Taste, tako i solo Rorijeve ploce, pijuckali viski, onda kada ga je nestalo prešli na lozu, i to uredno dokrajcili, pa se u ljubavi i razumevanju rastali. Rori otišao da svira, Vlada da sluša. Pricaju svedoci da je izmedu gitarskih rifova ispio još punu gajbu piva. Tako je to bilo, tako se onda živeo bluz, a Irac je bio zaista prvi medu njima. Da mi ne bi prebacili da propagiram alkoholizam, valja naglasiti i tužan kraj: Rori Galager je umro od ciroze jetre, a Vlada Džet više ne pije. Ali, ništa za to: nedavno istraživanje pokazalo je da rok-zvezde umiru mlade, baš u skladu sa devizom hipi pokreta "Umri mlad i budi lep leš". Kaže istraživanje, i dalje umiru mladi, iako niko od njih danas ne živi rokenrol. A kako žive, tako i sviraju.


P.S. Ovaj tekst je objavljen u jednim našim dnevnim novinama, prije godinu-dvije.

Super tekst...samo Rori ipak tehnicki nije umro od ciroze(mala uteha za alkose :lol: )....Izvrsena je transplantacija jetre,al u bolnici se razvila infekcija(kojoj je ipak predhodila ciroza,jer da jetra nije stradala,ne bi bilo potrebe za transplantacijom,a onda ni sansa za infekcijom,tako da alkosi,cuvajte jetru :ziveli: ),stafilokoke su ga ubile.

Ovo mi je ubedljivo najbolja verzija pesmice Tattoo'd Lady


User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Rory Gallagher

Post by Haralampije » 17 Jun 2010, 10:46

Veceras na RTV1(vojvodina) u 22:40 emisija o Roriki Galagerskom.

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Rory Gallagher

Post by nebeskacarica » 30 Jun 2010, 20:44

E ovo je dragocjena informacija.. Nemam TV, ali znam gdje ću lako pokupiti snimak emisije pa je pogledati sutradan. Hvala ti, Haralampije.

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: Rory Gallagher

Post by vertigo_beat » 30 Jun 2010, 20:55

(who da fak is richi kotzen? joke xD)

Nadam se da je sala.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Rory Gallagher

Post by Driver » 14 Oct 2012, 15:26

Lep dokumentarac, u opisu su linkovi za ostala 4 dela :ziveli:


[youtube]8Z3ule2Ugbg&feature[/youtube]

mikboxx
Posts: 11
Joined: 24 Oct 2012, 12:24

Re: Rory Gallagher

Post by mikboxx » 24 Oct 2012, 14:56

nekad sam ga puno slusao!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest