Eric Johnson

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Eric Johnson

Post by Guitar_thrill » 06 Nov 2008, 22:12

Nesto ga danas slusam,i jako mi je genijalan i autentican,pa kontam,covek je zasluzio temu,a posto ja ne poznajem vise nikoga da ga slusa osim mene,zanima me da li ga vi slusate,sta va mse dopada,i ako imate da mi preporucita nest od njega sto se tice koncerata i live svirke,jer samo studijske imam,i naravno ono sa G3 i sa Crossroads festivala.....znaci:
Sta mislite o Ericu Johnsonu? :D
(i njegovom Stratocasteru :mrgreen: )

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Eric Johnson

Post by Duane » 06 Nov 2008, 22:58

odlican i on i strat... MNOOOOOOOGOOO sam ga cenio u onim satch vai malmsteen godinama jer je mogao da im parira po tehnici al opet je imao neki trip koji je meni bio drazi od njihoviju tripova... cliffs of dover, srv, desert rose, lepe su to pesme... al ona svirka u ostinu, njegovom houmtaunu, kad odsvira klifs of dover kao na traci je zlo! i tu pokazuje njegovu najvecu vrlinu, cistocu! on covek svira tako cisto da je to prosto nenormalno!
ziveo erik! i da znas erice da kad dodjes u beograd mozes kod mene da prespavas, da znas da sam te cenio od malena!!!

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Eric Johnson

Post by Sava » 07 Nov 2008, 08:42

Duane wrote:odlican i on i strat...
Jeste, taj Strat je "pojeo" mog Strata, ali se treba navići na takav neobičan vrat.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Eric Johnson

Post by Duane » 07 Nov 2008, 10:06

imas njegovog strata? ovaj novi sto je pravio sa fendjerom... cini mi se da kosta oko 4 tisuce... ako to imas ti si onda master of the stratocaster... vrhunska gitara... mislim da je juri shishkov pravio nisam siguran...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Eric Johnson

Post by Guitar_thrill » 07 Nov 2008, 10:30

Duane wrote:imas njegovog strata? ovaj novi sto je pravio sa fendjerom... cini mi se da kosta oko 4 tisuce... ako to imas ti si onda master of the stratocaster... vrhunska gitara... mislim da je juri shishkov pravio nisam siguran...
tako mi je ranije bio nick po forumima itd :lol:
koliko ja znam,nije ga pravio juri shishkov, inace ima soft V neck,ako se dobro secam.....ne znam,imam onaj katalog iz 2005. gde ga prvi put predstavljaju,4 strane pisu o njemu,to mi izgleda prelepo,i cini mi se da tako i zvuci....
a za Erica se slazem za Duaneom, i nekako sam se osecao pobedonosno kad je na tom G3 covek izasao sa Gibson 335 i pokazao ovoj dvojici ko je tata :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Eric Johnson

Post by Cortex » 07 Nov 2008, 10:54

Eric je car! Ali ga ne slusham aktivno jer nejgova muzika, sem desetak kompozicija, redovno uspe da me smori. :(

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Eric Johnson

Post by Guitar_thrill » 07 Nov 2008, 11:02

Cortex wrote:Eric je car! Ali ga ne slusham aktivno jer nejgova muzika, sem desetak kompozicija, redovno uspe da me smori. :(
mene njegova muzika ne moze da smori,ali ponekad me smori njegov nacin pevanja :) ali dobro, meni je on nekako prvenstveno kompozitor/gitarista, pa tek onda pevac :D
mada mi je zanimljiv sklop te njegove ciste svirke,i njegovog nekako mutnog,peskovitog glasa....lepo se uklapaju :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Eric Johnson

Post by Doolio » 08 Nov 2008, 02:03

Duane wrote:odlican i on i strat... MNOOOOOOOGOOO sam ga cenio u onim satch vai malmsteen godinama jer je mogao da im parira po tehnici al opet je imao neki trip koji je meni bio drazi od njihoviju tripova... cliffs of dover, srv, desert rose, lepe su to pesme... al ona svirka u ostinu, njegovom houmtaunu, kad odsvira klifs of dover kao na traci je zlo! i tu pokazuje njegovu najvecu vrlinu, cistocu! on covek svira tako cisto da je to prosto nenormalno!
ziveo erik! i da znas erice da kad dodjes u beograd mozes kod mene da prespavas, da znas da sam te cenio od malena!!!
pa on jeste jedan od najboljih tehnicara, ali covek nije sreder jednostavno:) tu cistocu treba postici, a on je sam pricao da je perfekcionista i da je imao trip da snima milion puta pesmu i da ne bude zadovoljan i jos je pricao da se najvise tripovao sa polozajem prstiju, tj hteo je tu cistocu sto ti kazes savrsenu, pa je onda probao da drzi zice pod uglom od 90 stepeni tacno, onda je naravno izvalio da moze, ali duplo sporije, pa je onda vezbao ko magare da bi uspeo da ostane brz, a toliko cist. mislim, ritopek za posvecenost, ja bi se smorio posle dva dana:)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Eric Johnson

Post by Duane » 08 Nov 2008, 09:44

i jos taj ton njegov... sa kilom mida i onim suludim dilejom... npr. cliffs of dover, god i love that song iako ispada pod one infamous pesme izvodjaca koje zna svaka shusha(npr. stairway to heaven ili smoke on the water, al sta's kad su legendarne a i nemam neki trip da npr najbolja pesma cepelina treba da mi bude neka tamo leva sa nekog levog albuma xD)...
dojaja je bilo ono sa G3 sto je radio sto si ti gitar trilzhe pomenuo, sa e335 kad je radio ona arpedja njemu li karakteristicna...
ima na forumu snimak manhatana od erica, pedjazz je snimio, odlicno je car odsvirao, al bas pro!
ima ipak eric neki suludi groove u svojim pesmama, doista odlican muzicar... sve mu je na mestu, nije tip gitariste usivam brzinu al neam groove... a groove je esencijalan!

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Eric Johnson

Post by Highway One » 05 Dec 2008, 20:30

svidja mi se nacin sviranja-ne izivljava se i jako zdravo svira- uz to i brzo.
lepe pesme ove sto ste naveli-samo izgleda malo pederski i ima onako nedefinisan glas

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Eric Johnson

Post by sinisake » 05 Dec 2008, 23:34

O Eriku mislim da je opasan svirac, a njegov Strat mi se mnogo sviDZa.
A vidim da postoji mogucnost da se kupi i kod nas.

http://guitars.musiciansfriend.com/prod ... sku=511311

A i nije tako skup. :mrgreen:

Nego, u cemu je problem s tim vratom, ako moze pojasnjenje.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Eric Johnson

Post by guv'nor » 05 Dec 2008, 23:59

GuitarPlayer.com wrote:Sharp-eyed types will notice the EJ’s neck is thinner than standard where it transitions into the headstock....Pick it up and start playing, and you’ll quickly begin to appreciate the exceptional feel of its compound neck shape, which gradually transitions from a shallow “V” profile at the first fret to a wider “C” shape at the 12th fret.
Valjda je to, ne vidim šta bi drugo bilo, mada:
GuitarPlayer.com wrote:Plays and sounds like a Custom Shop guitar. Excellent pickups, superb neck, and some clever tweaks you won’t find on any other Strat.
:)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Eric Johnson

Post by sinisake » 06 Dec 2008, 00:03

@guv'nor, hvala, ali ne razumem ja to bas najbolje, mora se to opipat'. :mrgreen:
Kad sam rekao da izgleda moze da se kupi kod nas, mislio sam na ovo:

http://www.draganguitars.blogspot.com/

(Prosli put kad sam pricao sa tim covekom, prodao je jednog Blekija po vrlo normalnoj ceni)
Last edited by sinisake on 06 Dec 2008, 00:04, edited 1 time in total.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Eric Johnson

Post by Duane » 06 Dec 2008, 00:04

kakav je to srtat ljudi... hvr... aj se lepo dogovorimo da svi skupimo pare i kupimo ga meni za rodjendan ;)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Eric Johnson

Post by sinisake » 06 Dec 2008, 00:05

A ne smeta ti ona americka zastava? :P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest