Richie Havens

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Richie Havens

Post by frkadela » 12 Mar 2009, 02:21

Pomenuh ga na jednoj temi, a šteta je da se i ovako ne osvrnemo na njegov rad.

Čovjek je jako zanimljiv i sve me više oduševljavaju njegov način sviranja i njegova muzika.
E sad, zanima me da li je neko pokušao da ga 'skine' (ne pjesme, nego stil), imate li neke savjete i slično...

Dosta interesantnih stvari možete naći i na njegovom zvaničnom sajtu (koji štim koristi, kako hvata akorde...), pa vam preporučujem da ga posjetite.
A evo i linka za one koje mrzi da googlaju: http://www.richiehavens.com/

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Richie Havens

Post by frkadela » 14 Mar 2009, 23:25

Evo i par snimaka, da razbiju monotoniju:






User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Richie Havens

Post by Rocket Roll » 14 Mar 2009, 23:29

Dobar primer onog što Riči radi se čuje u njegovoj obradi "Tombstone Blues" iz filma "I'm Not There" (podrazumeva se da poznaješ Dilanovu verziju i da možeš da uporediš Ričijev i Dilanov pristup).

Dok ne nađeš "I'm Not There OST", odlomak iz filma u kojem Riči svira je na YouTube:


User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Richie Havens

Post by frkadela » 14 Mar 2009, 23:36

Rocket Roll wrote:Dobar primer onog što Riči radi se čuje u njegovoj obradi "Tombstone Blues" iz filma "I'm Not There" (podrazumeva se da poznaješ Dilanovu verziju i da možeš da uporediš Ričijev i Dilanov pristup).
Imam OST, a i gledao sam film. Dobro si me podsjetio na ovu verziju...
Strašno mi se sviđa i "Licence to kill" (koju sam postavio), pa sad razmišljam kako Richie odlično obrađuje Dilanove pjesme. :)
Imaju oni dosta toga zajedničkog, rekao bih.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Richie Havens

Post by Rocket Roll » 15 Mar 2009, 00:22

frkadela wrote: Strašno mi se sviđa i "Licence to kill" (koju sam postavio), pa sad razmišljam kako Richie odlično obrađuje Dilanove pjesme. :)
Aha. Ali čudi me što je izabrao baš "License To Kill", "Infidels" pripada osamdesetima u kojima je Dilan pokušavao da bude nešto drugo i da zvuči drugačije...

No, Riči je odradio odličan posao, vratio je tu pesmu u "Blood On The Tracks" zvuk kojem ona možda više i odgovara.

To me uvek i fascinira kod Dilana - on nikad jednu pesmu ne svira na isti način, jer za tim zaista nema potrebe (svaka pesma mu pruža velike mogućnosti).

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Richie Havens

Post by frkadela » 15 Mar 2009, 00:46

Rocket Roll wrote:
frkadela wrote: Strašno mi se sviđa i "Licence to kill" (koju sam postavio), pa sad razmišljam kako Richie odlično obrađuje Dilanove pjesme. :)
Aha. Ali čudi me što je izabrao baš "License To Kill", "Infidels" pripada osamdesetima u kojima je Dilan pokušavao da bude nešto drugo i da zvuči drugačije...

No, Riči je odradio odličan posao, vratio je tu pesmu u "Blood On The Tracks" zvuk kojem ona možda više i odgovara.

To me uvek i fascinira kod Dilana - on nikad jednu pesmu ne svira na isti način, jer za tim zaista nema potrebe (svaka pesma mu pruža velike mogućnosti).
Vjerovatno je i Riči tako razmišljao i odlučio da je vrati tamo gdje joj je mjesto. A sjajno zapažanje, u svakom slučaju.

A vezano za Dilanovo "bježanje od sebe"... Gledao sam danas, po prvi put, "No directio home" i na samom početku Dilan opisuje kako se osjećao dok je slušao country ploče i kaže: "Osjećao sam se kao da sam neko drugi, kao da me nisu rodili pravi roditelji i slično..." Onda preslušah njegov Unplugged, i stvarno - svaki put je drugačiji. :bow:

No da ne zalazimo u off... :)

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Richie Havens

Post by mateuspoz » 05 Dec 2012, 10:39

frkadela wrote:Evo i par snimaka, da razbiju monotoniju:







:1: :1: :1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest