Bluz pesme koje treba čuti za života:

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by Fenderica » 16 Dec 2015, 18:57

mara wrote:
Već slušano jbg. :roll: , prekopirani SRV i njegov Tin Pan Alley.
To nije BLUZ PESMA KOJU TREBAM ČUTI ZA ŽIVOTA, već sam je čuo milion x do sada. :ziveli:

mara
Posts: 82
Joined: 19 Aug 2012, 01:36

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by mara » 17 Dec 2015, 00:42

Fenderica wrote:
mara wrote:
Već slušano jbg. :roll: , prekopirani SRV i njegov Tin Pan Alley.
To nije BLUZ PESMA KOJU TREBAM ČUTI ZA ŽIVOTA, već sam je čuo milion x do sada. :ziveli:
Idemo dalje, možda naiđe nešto vredno :ziveli:


mara
Posts: 82
Joined: 19 Aug 2012, 01:36

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by mara » 17 Dec 2015, 00:49


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by tommytigh77 » 17 Dec 2015, 03:59

mara wrote:Idemo dalje, možda naiđe nešto vredno
To je duh! :ziveli:

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by Fenderica » 17 Dec 2015, 08:12

Duh razvodnjavanja teme? haha Tomice, molim te ne zamišljaj da si mirodjija u svakoj temi ako nemaš ni jedan sastojak da njime oplemeniš čorbu! ;)
Elem, ako tema nosi naziv kako nosi, onda nije u pitanju da svako postavlja bluz pesme koje mu se svidjaju, za to bi trebala biti tema "Bluz pesme koje se meni svidjaju". Ako se ovde trebaju navoditi najpoznatije bluz pesme, STANDARDI kao prvo, koje su ostavile trag u svetskoj diskografiji, onda je sigurno autor teme mislio na nešto od ovih numera:

"Hoochie Coochie Man"
"Stormy Monday"
"Mannish boy"
"Little Red Rooster"
"Baby Please Don't Go"
"Boogie chillen"
"Boom Boom"
"Rollin' and Tumblin'"
"Sweet Home Chicago"
"Smokestack Lightning"
"The Thrill Is Gone"
"Tobacco Road"
"Dust My Broom"
"Back door man"
"..."
od novijih sigurno i bluz pesme u izvodjenju "Gary Moore, SRV,.. nabrojati po želji ..

Naravno, dobre obrade ovih numera su zanimljive za postavlljanje, ali sve jedno, ovo je mali deo bluz pesama koje svako ko voli bluz treba znati noću u pola tri, a to znači da ih prvo TREBA ČUTI ZA ŽIVOTA. Zašto to tvrdim? Pa zato što su ih obradili i Kurta i Murta, sviraju se u svakoj šupi od lokala obradjene od lokalnih bendova, znači postaju tradicionali, a to sigurno potvrdjuje naslov teme. ;)
Ajd pa tako.

mara
Posts: 82
Joined: 19 Aug 2012, 01:36

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by mara » 17 Dec 2015, 23:46

Fenderica wrote:Duh razvodnjavanja teme? haha Tomice, molim te ne zamišljaj da si mirodjija u svakoj temi ako nemaš ni jedan sastojak da njime oplemeniš čorbu! ;)
Elem, ako tema nosi naziv kako nosi, onda nije u pitanju da svako postavlja bluz pesme koje mu se svidjaju, za to bi trebala biti tema "Bluz pesme koje se meni svidjaju". Ako se ovde trebaju navoditi najpoznatije bluz pesme, STANDARDI kao prvo, koje su ostavile trag u svetskoj diskografiji, onda je sigurno autor teme mislio na nešto od ovih numera:

"Hoochie Coochie Man"
"Stormy Monday"
"Mannish boy"
"Little Red Rooster"
"Baby Please Don't Go"
"Boogie chillen"
"Boom Boom"
"Rollin' and Tumblin'"
"Sweet Home Chicago"
"Smokestack Lightning"
"The Thrill Is Gone"
"Tobacco Road"
"Dust My Broom"
"Back door man"
"..."
od novijih sigurno i bluz pesme u izvodjenju "Gary Moore, SRV,.. nabrojati po želji ..

Naravno, dobre obrade ovih numera su zanimljive za postavlljanje, ali sve jedno, ovo je mali deo bluz pesama koje svako ko voli bluz treba znati noću u pola tri, a to znači da ih prvo TREBA ČUTI ZA ŽIVOTA. Zašto to tvrdim? Pa zato što su ih obradili i Kurta i Murta, sviraju se u svakoj šupi od lokala obradjene od lokalnih bendova, znači postaju tradicionali, a to sigurno potvrdjuje naslov teme. ;)
Ajd pa tako.
Slažem se da gore nabrojane "prvo treba čuti za života", ali ne završava se ni život ni blues tu. Razilazimo se u definisanju naslova teme. Da, tačno je da mi se sviđaju pesme koje postavljam, ali takođe smatram da ih je vredno i čuti. Tebi se ne sviđaju i to je ok.

p.s. Ako repliciraš opet, postidećeš me i ostaćeš uskraćen za možda zaista nešto vredno iz sveta bluesa. :oops:

Šalim se, ne zameri, uživajmo u muzici :ziveli:

mara
Posts: 82
Joined: 19 Aug 2012, 01:36

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by mara » 17 Dec 2015, 23:50


User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by Cope » 18 Dec 2015, 11:41

Fenderica wrote:Duh razvodnjavanja teme? haha Tomice, molim te ne zamišljaj da si mirodjija u svakoj temi ako nemaš ni jedan sastojak da njime oplemeniš čorbu! ;)
Elem, ako tema nosi naziv kako nosi, onda nije u pitanju da svako postavlja bluz pesme koje mu se svidjaju, za to bi trebala biti tema "Bluz pesme koje se meni svidjaju". Ako se ovde trebaju navoditi najpoznatije bluz pesme, STANDARDI kao prvo, koje su ostavile trag u svetskoj diskografiji, onda je sigurno autor teme mislio na nešto od ovih numera:

Naravno, dobre obrade ovih numera su zanimljive za postavlljanje, ali sve jedno, ovo je mali deo bluz pesama koje svako ko voli bluz treba znati noću u pola tri, a to znači da ih prvo TREBA ČUTI ZA ŽIVOTA. Zašto to tvrdim? Pa zato što su ih obradili i Kurta i Murta, sviraju se u svakoj šupi od lokala obradjene od lokalnih bendova, znači postaju tradicionali, a to sigurno potvrdjuje naslov teme. ;)
Ajd pa tako.
Nebitno, neko možda poživi duže, neko kraće, može da se tema shvati i u smislu - bluz pesme koje sve jedno treba čuti... :ziveli:

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by Rocker. » 28 Jan 2016, 11:22


mara
Posts: 82
Joined: 19 Aug 2012, 01:36

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by mara » 13 May 2016, 23:34


mara
Posts: 82
Joined: 19 Aug 2012, 01:36

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by mara » 13 May 2016, 23:42


scirlin
Posts: 5
Joined: 29 Jul 2015, 16:41

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by scirlin » 29 Nov 2017, 00:38

Uff definitivno poslusajte ``Roy Buchanan - Wayfaring Pilgrim`` mnogo dobar gitarista puno sam naucio da sviram uz njega kao i uz gilmura... :))
https://www.youtube.com/watch?v=MSKqEmeONuU

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by tommytigh77 » 29 Nov 2017, 12:45

U zadnjih godinu-dve sam potpuno odlepio na ovu stvar i to mi je trenutno favorit, i rif, i pevanje, i solo, izuva:


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Bluz pesme koje treba čuti za života:

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Dec 2017, 03:07

ne znam da li je bila...ovaj album sam dobio 1995 u fazonu ''moraš da naučiš bluz da bio dobar'' iskreno slušao sam i neke pesme su bile strane skroz...nisam navikao...Ali kada je ova krenula to je bilo to....



bez ''tate'' ništa i večito igranje sa đavolom, iskušenja i druženja sa klonulim anđelom...







njega se plašim kada ga čujem, dotuče me skroz...lik je trovao kako je dobro svirao...

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest