Pat Metheny

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pat Metheny

Post by Dersu Uzala » 15 May 2010, 22:22

Drago nam je cuti. Znam iz iskustva da puno cura vole ili lagano zavole Metinija. :ziveli:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Pat Metheny

Post by dweezil » 16 May 2010, 10:18

ja sam Metheny-ja prvo video u novinama sliku pre nego sam cuo sta svira i po dugoj kosi i facama koje slaze mislio sam da je to neka mjuza ubistvo i onako zesce, i onda kad sam provalio da covek vise koristi guitar sint nego overdrive iskreno bio sam malo razocaran. Posle sam nabacio American Garage i ono prija takav zvuk ponekad da se cuje mada se u Srbiji takva muzika uglavnom rabila za reklame o nameshtaju ili neke turisticke destinacije, da posle se na MTV vrteo i spot "Last train home" i onako ...sta znam, Metheny mi nekad deluje kao totalni folirant a nekad ok, iskreno nisam veliki poznavalac jazza mada ja zastupam misljenje da i tu treba slusati ono sto ti se svidja a ne nesto na silu jer svi kazu da je to extra.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pat Metheny

Post by Dersu Uzala » 16 May 2010, 20:05

It's ok, relax. Ne moras sad i ti sve da volis ko neki drugi. Metinija doduse razbija, i meni je drazi od SRV-ja, Becka, Page-a i Claptona zajedno. Sve bi njih menjao za jednog Metinija. Zanimljiviji mi je i kao kompozitor i kao izvodjac (tehnicar :mrgreen: ).

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Pat Metheny

Post by sinisake » 16 May 2010, 20:25

A sto ti, Dersu, poredis jednog jazz/fusion gitaristu sa velikanima blues i rok gitare?
"Don't mix frogs and grandmothers". :ziveli:

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Pat Metheny

Post by Haralampije » 02 Oct 2010, 14:48

[youtube]3XYkcNmdQu0&feature=related[/youtube]
Evo Pata sa svojim cuvenim cernobiljskim cudom.xD

e da i prebacite ga u dzez,ovde se oseca kao gej u haremu. :D

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Pat Metheny

Post by mateuspoz » 06 Oct 2012, 11:15

Duane wrote:dobar je meteni, dobar je odlican je meteni, samo malo dosadan
hehehe, Dvejn, malo vishe entuzijazma i bice sve pod apsolutnom kontrolom....
http://www.youtube.com/watch?v=J_PNJKFgjQc

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pat Metheny

Post by tommytigh77 » 14 Oct 2012, 06:28

Hehehe, interesantno je naleteti na Metheny-ja na ''Blues'' podforumu... Svejedno, Pat je i kao kompozitor i kao gitarista ogromna figura u modernoj muzici u zadnjih bar tridesetak godina. Gitarista koji razmišlja kao trubač, a ima Country tehniku. :) I dan danas me služe fraze koje sam skidao od njega sa ''Have You Heard'', mogu da se uposle u apsolutno svakom žanru; mada mi je ipak omiljeni album ''Offramp'', čak i ploču imam. http://www.youtube.com/watch?v=avwXET5ippQ
Ovo nije izvodjenje od PMG, ali ima svojih čari... Obratite pažnju kako Pat uživa u sjajnom solu saksofoniste, i kako taj saksofonista rešava VIm7b5. Zlata vredno. Ko ne razume, može samo da pljuje, šta mu drugo preostaje.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pat Metheny

Post by Dersu Uzala » 14 Oct 2012, 07:27

Dvejne Dvejne.

Ne gutaj esid dok slusas M'tinija. M'tini je anyway muzika za seks. Nadjes cicu, srolas duvanje, pustis Secret Story na replay, i eto tebi i njojzi bozanstvenog seksa. Curice dig that album like you would not believe. Poslusaj rijeci ishlapjela starca. :kokice:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Pat Metheny

Post by zwelj » 14 Oct 2012, 08:14

tommytigh77 wrote:Hehehe, interesantno je naleteti na Metheny-ja na ''Blues'' podforumu... Svejedno, Pat je i kao kompozitor i kao gitarista ogromna figura u modernoj muzici u zadnjih bar tridesetak godina. Gitarista koji razmišlja kao trubač, a ima Country tehniku. :)
Da, Zapravo truba mu je bila prvi instrument i model na kome je gradio artikulaciju i frazu. Roland GR300 je upravo ta trubacka extenzija gitare, a druga influenca je vibrafon, thumb Gary Burtona. Indikativan je i primer koriscenja prototipa guitar synth controlera koji je demonstrirao i na koncertu u Beogradu 1983. kojim smo svi prisutni koncertu bili zateceni, cudeci se tom sokocalu :), a koji mu je, nedugo zatim, ukraden i gde ga je moguce videti jos samo na koncertu Montreal 1982.
Pat Metheny: Goin' Ahead - Live Montreal 1982, pocinje na 3:33
tommytigh77 wrote:...mada mi je ipak omiljeni album ''Offramp'', čak i ploču imam.
Meni 'As Falls Wichita, So Falls Wichita Falls' i 'Offramp', zapravo, ceo ECM period.
'It's For You' i fantasticni Lyle Mays-ov bass na synthu (u originalu)
tommytigh77 wrote:Ko ne razume, može samo da pljuje, šta mu drugo preostaje.
Mudro zboris ;)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pat Metheny

Post by Dersu Uzala » 14 Oct 2012, 09:47

zwelj wrote: Meni 'As Falls Wichita, So Falls Wichita Falls' i 'Offramp', zapravo, ceo ECM period.
'It's For You' i fantasticni Lyle Mays-ov bass na synthu (u originalu)
Interesantno da nikad takve ljude nisam proucavao, niti istorijat im.

Ja to totalno uzimam zdravo za gotovo (for granted, jel).

Ne slusam uopste nista novo od mnogih muzicara (koje obozavam) od recimo 90. Cuvam to da gustiram pod stare dane kad onedotupavim od emtivije. I clicno.

Nije to samo stvar principa (tj. nije uopste). Nema se vremena ljudi. Zivota mi. :kokice:

Uzgred, kacio sam ja to matori, ali niko se nije odazvao. :mrgreen:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Pat Metheny

Post by zwelj » 14 Oct 2012, 15:48

Dersu Uzala wrote: Uzgred, kacio sam ja to matori, ali niko se nije odazvao. :mrgreen:
Repetitio est mater studiorum :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pat Metheny

Post by Dersu Uzala » 15 Oct 2012, 03:31

Audere est facere. :kokice:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Pat Metheny

Post by Duane » 15 Oct 2012, 07:09

idemo totenhem!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest