HardCore Techno? Gabber?

Moderators: toza, Trooper

AgentOfFun
Posts: 1
Joined: 17 Aug 2007, 20:31
Location: Vienna

HardCore Techno? Gabber?

Post by AgentOfFun » 17 Aug 2007, 23:35

Moze li mi neko preciznije objasniti o cemu se ovde radi?

Hardcoretehno muzika?

Sta je to zapravo?

i drugo pitanje sta je to Gabber ?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 17 Aug 2007, 23:56

To je do j*j*!...

...ako voliš "tuc-tuc", naravno.

Idi na =>Ishkur's Guide to Electronic music<=, a onda biraj "Techno", pa tamo nađi "Hard" (aka Hardcore Techno, aka Tekno, aka Teknival), i tamo ti piše sve. Imaš kratko objašnjenje, imaš da poslušaš par pesmica: Spyral Tribe, Banditos, FKY, Metek, Network 23, Punk Floyd.

A gabber ti je ovo:

=>Wikipedia: Gabber<=

Image

alavuk
Posts: 25
Joined: 16 Feb 2008, 13:39

Re: HardCoreTehno

Post by alavuk » 17 Feb 2008, 08:36

pozdrav momce , gabba ili hardcore techno je muzika specificna za germansko podrucije tj nemacka i holandija (odakle je i potekao izraz gabba sto bi znacilo ortak drugar i sl.) , sama muzika se krece u rasponu od 150 bpm-a (pravi i cisti hardcore techno ) pa do nekih extremnih varijanti 200/250 bpm-a (speedcore) , inace hardcore tj gabba je sasvim slucajno nastao , citiracu da kazem rodonacelnika tog pravca tj nije ni sanjao da ce se to desiti sa njegovom muzikom ritchie hawtina aka plastikman-a , "Kada sam dosao u amsterdam na zurku nisam mogao da verujem , pustali su +8 (njegova izdavacka kuca zajedno sa john aquaviva-vivom) na +8 i to na 45 obrtaja pa su pesme bile duplo brze jer su smatrali da su pesme previse spore za njihovu publiku " !!!!!!!! , znaci tu je sve distorzirano pocevsi od ritma (Roland TR-909) pa sve do bass linija i naravno ne izbezne Roland TB 303-ke :) , sam hardcore techno / gabba se razvio u mnostvo kombinacija od kojih je happyhardcore najpoznatiji a i najkomercijalniji (scooter , marusha , paul elstak , dune , menthal theo & charly low noise i sl.) , mada po meni je bila odlicna kombinacija semplova iz hiphop-a i gabber-a , dj-evi i producenti za slusanje po mojoj preporuci su :

Omar Santana (obavezno poslusati terror corps. kompilaciju) , Original Gabber , Speed Freak , HellRaiser , Lenny D , kompilaciju terrordome , thunderdomme je poznata kompilacija ali je kasnije pocela da se komercijalizuje i pocela da ubacuje i drugaciju muziku .

danasnji "derivat" tj "oblik" gabber-a moze da se nazove hardstyle koja je (po meni grozna kombinacija) hard techna tj schranca (koji je ustvari sporiji gabba samo vise tehno ) , hard trance-a (onog viva tj nemackog trensa nikad vece djubre) i naravno gabber-a ...

Pozdrav !

Nemanja
Posts: 33
Joined: 02 Apr 2007, 12:50
Contact:

Re: HardCoreTehno

Post by Nemanja » 19 Feb 2008, 09:47

jer si video sa kakvim se znanjem ide u kafanu ! :mrgreen:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: HardCoreTehno

Post by Rocket Roll » 19 Feb 2008, 12:22

Nemanja wrote:jer si video sa kakvim se znanjem ide u kafanu ! :mrgreen:
:bow:

User avatar
Hmmm
Posts: 21
Joined: 20 Aug 2008, 09:35
Location: Beograd

Re: HardCoreTehno

Post by Hmmm » 20 Aug 2008, 18:23

kako sam se ja przio na hardcore tech...mislim da i dalje imam sve thunderdromove i ponesto od terrordroma, masters of hardcore i earthquake kompilacija...mada secam se da su bile i neke nightmare in rotteram...dok sam happy hardcore manje gotivio..earthquake mi je bio najgotivniji jer je tu bilo dosta jungle zvuka

R A V E N
Posts: 1
Joined: 13 Jan 2009, 22:00

Re: HardCoreTehno

Post by R A V E N » 13 Jan 2009, 22:04

alavuk wrote:citiracu da kazem rodonacelnika tog pravca tj nije ni sanjao da ce se to desiti sa njegovom muzikom ritchie hawtina aka plastikman-a , "Kada sam dosao u amsterdam na zurku nisam mogao da verujem , pustali su +8 (njegova izdavacka kuca zajedno sa john aquaviva-vivom) na +8 i to na 45 obrtaja pa su pesme bile duplo brze jer su smatrali da su pesme previse spore za njihovu publiku " !!!!!!!!
Šta pričaš ti,kakve neistine,kakav rodonačelnik?! :shock:

equlibrium
Posts: 12
Joined: 14 Jan 2009, 11:42
Location: Pozarevac

Re: HardCoreTehno

Post by equlibrium » 14 Jan 2009, 11:51

HardCoreTechno i Hardcore i Gabba su totalno tri razlicite stvari ljudi vi neznate o cemu pricate.

HardCoreTechno - Lenny Dee,Speed Freak,Stormtrooper,DJ The producer,DJ promo...
Hardcore - Neophyte,Tha Playah ,The stunned Guys,Angerfist,Amnesys,DJ Promo...
Gabba je i muzicki pravac koji ne postoji vise,pocetak 2000 je bio kraj gabbe.

A sto se tice kompilacija i partyja najpoznatije su:
MOH (Holland i Italian edition)
Earthquake
Thunderdome
Ground Zero
Nightnare in Rotterdam
Nightmare in Italy

JA iskreno Hardcore slusam od 2000 god. ako neko ima pitanja vezana za HC neka slobodno pita

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: HardCoreTehno

Post by Dete epruvete » 14 Jan 2009, 19:30

evo ja da pitam.
Kako te ne smori?
ja to mogu da slusham 2 sata max, ali ne znam da li bih mogao 5 sati u nekom klubu.

equlibrium
Posts: 12
Joined: 14 Jan 2009, 11:42
Location: Pozarevac

Re: HardCoreTehno

Post by equlibrium » 14 Jan 2009, 20:20

Mozda ces misliti da sam lud ali ne smara me uopste nego me opusta :lol: a i pre godinu dana sam poceo sa produkcijom Hardcora i jedan moj track se prosle godine pojavio na jednoj kompilaciji.A reci mi da li kod nas ima klubovi gde se pusta HC?

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: HardCoreTehno

Post by Dete epruvete » 14 Jan 2009, 20:31

jbm li ga. mozda ima nekad u Trens kafani u Skadarliji, ali nisam siguran. nema kluba u kome se iskljucivo pusta ta zika, ali pretpostavljam da ima nekih veceri u Akademiji, Francuskoj sobarici...xLagoom-u, ali ne verujem. nisam nesto upucen

equlibrium
Posts: 12
Joined: 14 Jan 2009, 11:42
Location: Pozarevac

Re: HardCoreTehno

Post by equlibrium » 14 Jan 2009, 20:33

Znaci ne postoji :cry:

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: HardCoreTehno

Post by Dete epruvete » 14 Jan 2009, 21:17

to je tvoja zika, ako ti ne znash, onda...

equlibrium
Posts: 12
Joined: 14 Jan 2009, 11:42
Location: Pozarevac

Re: HardCoreTehno

Post by equlibrium » 15 Jan 2009, 00:31

Jeste moja zika ali ovde u Pozarevcu osim Grandovca po kaficima i klubovima drugo se nista ne pusta elektronika nije aktuelna a ti predpostavljam zivis u BGD?Pa? :roll:

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: HardCoreTehno

Post by Dete epruvete » 15 Jan 2009, 13:43

ako naidjem na neshto postovacu ovde i to je sve shto mogu da uradim. btw iz bg-a sam

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest