IDM (Intelligent Dance Music)

Moderators: toza, Trooper

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: IDM (Intelligent Dance Music)

Post by Nyarlathotep » 19 Feb 2008, 19:30

ma oni su carevi!
samo, jbg, n ynam kako bi ih uvrstio u tzv. IDM... ljudi imaju ziv bubanj, i nekako su mi vise kraut-noise-rok provenijencije, nego glitch IDM fancyraj. daleko da ne volim muzicare koje trpaju u taj IDM, ali add N to X su zaista jedinstven bend.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: IDM (Intelligent Dance Music)

Post by Cortex » 25 Jun 2008, 15:52

Ja vrlo chesto slusham IDM i drugu elektronsku muziku iako su mi glavna polja interesovanja jazz fusion instrumental world music i slichno...

Chak sam i otvorio jednu temu na podforumu Vashi radovi u kojoj mozhete chuti jedan moj rad iz ove oblasti(dodushe u MIDI formatu) :)

U poslednje vreme se prosto odushevljavam Flashbulb-om, chovek je genije. Uzeo je najbolje od Aphex-a i Square-a i spakovao to na svoj nachin uz mnoshtvo drugih stvari. Jedan izuzetan i svestran muzichar.

Dok ovo pishem slusham nekog lika I:Cube, nije loshe, kao neki downtempo ali dobar.

Squarepusher - Fat controler je moja omiljena IDM stvar kao i AFX - Fenix Funk. Vashe? :)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: IDM (Intelligent Dance Music)

Post by Nyarlathotep » 26 Jun 2008, 12:47

previse toga za navesti.
pisao sam vec o omiljen "new age" elektronskim bendovima.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: IDM (Intelligent Dance Music)

Post by Cortex » 26 Jun 2008, 14:08

Mislio sam na konkretne kompozicije ne bendove, par komada samo, eto chisto me zanima shta je vama omiljeno... :)

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: IDM (Intelligent Dance Music)

Post by Uncle Moe » 31 Jul 2008, 23:46

Prvo sto mi pada sada na pamet je: The Flashbulb - Lawn Wake I i II, Lucid Bass II, Passage D; Squarepusher - My Red Hot Car, Come on My Selector, Hello Meow... i Aphex Twin - Come to Daddy :twisted:

keroton
Posts: 13
Joined: 03 Jan 2010, 15:10

Re: IDM (Intelligent Dance Music)

Post by keroton » 15 Feb 2010, 23:13

Hmm meni je Clark od "novijih" faca trenutno u nekoj slicnoj fazi kao aphex twin kada je bio kul 1995. Mnogo kvalitetan lik pravi idm na svoj nacin sa nenormalnom stilskom meshavinom.Prefuse 73 je isto sam vrh od novijeg warp-a, i sto se tiche sechenja semplova i aranziranja i toga kako sve to na kraju zvuci.Lo fi ali kvalitetno.Obavezna preporuka za svakoga ko nije slushao a voli idm.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest