Hej ljudi??? Ima Li Ovde Ikog Ko Sluša Elektrondžu?

Moderators: toza, Trooper

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: hej ljudi???

Post by Duane » 13 Jun 2008, 00:38

sto bi rekao cenjeni srpski mislilac antonije pusic aka rambo amadeus... jedno te isto, jedno te isto, jedno te isto... a to je njegov djed radio tri veka ranije(oj djevojko skoci skoci da ti vidim crne oce i to loopujete)....

alavuk
Posts: 25
Joined: 16 Feb 2008, 13:39

Re: hej ljudi???

Post by alavuk » 15 Jun 2008, 10:10

a i gospodinu velikomislilicu da skines vokal dobio bi to sto cujes u tehnu jedno te isto ,jedno te isto ... tj bilo kojoj muzici da skines glas bilo bi jedno te isto ...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: hej ljudi???

Post by Duane » 23 Jun 2008, 23:15

naravno da ne... to je stvar kod muzike... da uradis nesto neponovljivo sto nece moci niko da ponovi kao i ti, a ovde sednes i vrtis plocu i to je kao neko znanje... i nekontam sta je tu oupste zanimljivo... mislim ok da pustas muziku i to sve... ali tog coveka da zoves muzicarom je previse i jos pogotovo sto je to muzika za koju treba da se razbodes po veni da bi ti bilo lepo, e pa derane to nije muzika...

User avatar
underfoot
Posts: 16
Joined: 12 Aug 2008, 02:46

Re: hej ljudi???

Post by underfoot » 12 Aug 2008, 03:49

Poz malo pre sam se uclanio slusam dooosta dugo Elektroniku,iskljucivo Psychedelic sve vrste i pod vrste.Ipak omiljeni zvuk imaju Midi Miliz,Shiva Chandra,Pleadians,Etnica.

Full on je izgubio na kvalitetu u zadnje vreme kao i citava psy scena.Nisam dugo cuo nista autenticno i dobro.Poplava producenata iz celog sveta i komercijalizacija uticali su dosta na kvalitet Full on pravca,Progresiv se malo bolje drzi ali i tu se vidi bezidejnost i masa slicnih projekata.

User avatar
underfoot
Posts: 16
Joined: 12 Aug 2008, 02:46

Re: hej ljudi???

Post by underfoot » 12 Aug 2008, 04:05

ali tog coveka da zoves muzicarom je previse i jos pogotovo sto je to muzika za koju treba da se razbodes po veni da bi ti bilo lepo, e pa derane to nije muzika...

Jean Michel Jarre jedan od tvoraca elektronske new age muzike [za koju ti tvrdis da nije muzika i da te ljude ne mozes da nazoves muzicarima]je najmaldji kompozitor ciju je kompoziciju izvela francuska filharmonija u istoriji,i ti za tog coveka hoces da kazes da nije muzicar.
Raja Ram svira flautu i bi[j]o je clan Sinfoniskog orkestra sad se bavi ambientalnim tranceom i psy tranceom uopste,i takvih je mnogo mnogo i ti kazes da to nisu muzicari.....

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Re: hej ljudi???

Post by Acidum Dominicum » 12 Aug 2008, 13:07

Strashno!! Ovolika zadrtost od strane obrazovanih ljudi... Uzas!! :grummel_2:

Kao prvo: Odakle ti ideja da samo "razboden po veni" mozes uzivati u elektronskoj muzici?!?!?!? Ja je slusam vec GODINAMA (oko 11 godina, preciznije) i nikad se nisam gudrirao nisachim!! A i dalje mi predstavlja pravo uzivanje! 8)

Kao drugo: Ovakvom tonu poruka je mesto u "Battlefield/Spitt Fest"-u, niko Vas nije zvao ovde da pljujete po onome uz sta mi uzivamo!!! :twisted: :x

Kao trece: Ako je to tako neponovljivo, otkud "tribute" bendovi!?! HA!! :twisted: Poenta muzike je nesto drugo... A i zar je moguce da ste toliko ograniceni da u elektronici, a narocito trensu, ne uvidjate suptilne promene i varijacije koji ih cine toliko genijalnim!?!

...sramota...


Da, Shiva zvuci vrlo dobro uzivo, a da i ne pricamo o Infectedu! Mmm, Freaked Frequency... 8) Kako vam se svidja Syndrom, i jel im to poslednji album koji su do sada izbacili?

User avatar
Fat Old Sun
Posts: 57
Joined: 23 Jul 2008, 13:26
Location: Beograd

Re: hej ljudi???

Post by Fat Old Sun » 13 Aug 2008, 14:19

Pa ja od elektronike volim Jean Michelle Jarra .On je pionir elektronske muzike i njegova elektronika se ne moze porediti sa ovom elektronikom o kojoj je bilo reci ,iz prostog razloga sto je drugacija.Naime on se koristi sintisajzerima i ostalim elektronskim pomagalima i ne koristi ploce o kojima je bilo reci.Jean Michelle dolazi u Beograd negde u novembru i u Areni ce izvesti ceo album "Oxygene" povodom tridesetogodisnjice objavljivanja albuma.Ovo ne bi trebalo propustiti! :smilie_keyboard1:

User avatar
underfoot
Posts: 16
Joined: 12 Aug 2008, 02:46

Re: hej ljudi???

Post by underfoot » 14 Aug 2008, 03:55

priajtelju to sto se nalazi na plocama neko treba da naprvi i isproducira.

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Re: hej ljudi???

Post by Acidum Dominicum » 14 Aug 2008, 04:52

Ljudi MNOOGO grese u nekim stvarima... Ne moze se porediti DJ koji pusta ploce sa instrumentalistom ili vokalnim izvodjacem neke druge vrste muzike!!!

DJ je zabavljac u neku ruku, koji koristi svoj osecaj da pusti ploce/diskove drugih ljudi na sebi svojstven nacin, napravi atmosferu koji drugi zele a ne mogu, i eventualno se osili pa iskombinuje neciju stvar sa jos nekim deonicama i napravi svoju obradu, kojom ne preuzima (ne krade) stvar kao nasi izvodjaci, nego joj daje novi izgled, i odaje pocast onom ko je napravio original.

PRODUCENTI i LIVE izvodjaci su ekvivalenti dirigentima, kompozitorima i cesto i instrumentalistima kod drugih vrsta muzike!!! Oni ne pustaju tudje ploce, kao ni jednostavne obrade tudjih stvari, vec komponuju i cesto odsviraju delove koje niko ranije nije pravio! Eventualno obrade tudju kompoziciju ali na sebi svojstven nacin, ne kao DJ-evi! E oni su pravi elektronski muzicari!! Shvatite da su se instrumenti promenili...i elektricne instrumente su u pocetku pljuvali i nazivali izopacenim, zar ne shvatate da to sada radite i sa elektronskim?!?! A trance definitivno ne moze da se napravi samo lepljenjem brzog beat-a preko vec postojece stvari!

User avatar
underfoot
Posts: 16
Joined: 12 Aug 2008, 02:46

Re: hej ljudi???

Post by underfoot » 14 Aug 2008, 05:10

Producenti koji rade Live actove rade svoje stvari,sto znaci da je on tu stvar napravio,odsvirao,iskomponovao i stoga njega sa svim pravom mozemo zvati muzicarem isto kao i sve ostale muzcare koji izvode drugacije muzicke pravce.

Dj koji samo vrti tudje stvari njega netreba nazivati muzicarem jer on ne stvara muziku vec je samo prenosi,ali u elektronskoj muzici imamo veliki broj Dj koji su ujdeno i producenti tako da je tesko odvojiti zito od kukolja.

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: hej ljudi???

Post by jolana » 14 Aug 2008, 05:26

braco moja , muzika i muzicari su jos od ranije, znate ono, pored vatre, lupanje u tikve i to...... za mene je i dj muzicar... ne vidim neku veliku razliku u ritmu iz tikve i miksete....treba biti sirokih vidika , pogotovo sad kad je u toku smak sveta

User avatar
Hmmm
Posts: 21
Joined: 20 Aug 2008, 09:35
Location: Beograd

Re: hej ljudi???

Post by Hmmm » 20 Aug 2008, 18:37

za neupucene a vidim da ih ima vecina ljudi koja vrti muziku se bavi i produkcijom..i uopste nije lako pustati muziku a da to bude dobro,pustanje muzike je prica,i treba je lepo ispricati u svom setu...a ako se dohvatimo gramofona (a u zadnje vreme i cd plejeri imaju funkciju skrec) mogu vam reci da je skrec kao sviranje....idite na youtube i ukucajte DJ Q-Bert ono sta on radi sa gramofonom je sviranje...ono je 5 puta teze neko uzti gitaru i svirati

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: hej ljudi???

Post by sinisake » 20 Aug 2008, 18:42

More, ima pod stare dane da naucim da sviram ove ploce&gramofon, pa da budem rezident DJ, ('el se tako kaze, ja se ne razumem u to) tezga u nekom klubu jedared nedeljno, pa da me bog vidi... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

'Bes gitaru, od tog se ne mo's leba najesti... :cekic:

User avatar
Hmmm
Posts: 21
Joined: 20 Aug 2008, 09:35
Location: Beograd

Re: hej ljudi???

Post by Hmmm » 20 Aug 2008, 18:51

samo napred ali ne ocekuj da ces skrec da naucis brzo...za to je potrebno dosta dosta rada....ako nekoga zanima moze slobodno da skine film Scratch. Radi se o poznatim Hip Hop DJ-ima..odlican dokumentarac

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: hej ljudi???

Post by sinisake » 20 Aug 2008, 19:06

Pa znam, taman bi mog'o da, kad uvezbam te komplikovane vestine, dam sebi umetnicko ime Dj Deda, pa da gradim karijeru tako...
Mada verovatno ne bih odoleo zvucnosti ove kombinacije: DJ Ramadanovski! :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest