Hardstyle

Moderators: toza, Trooper

Post Reply
User avatar
Technoboy_90
Posts: 67
Joined: 16 Jan 2009, 12:12
Location: Beograd

Re: Hardstyle

Post by Technoboy_90 » 19 Jan 2009, 12:23

Potpuno se slazem znaci osim grandelije tesko da ista prolazi...Malo je postalo dosadno da se iste stvari vrte na zurkama tipa prvo cist komercijalni haus onda dens devedesetih koji volim doduse i to je jedini deo zurke kad stvarno igram i posle toga grand pesme koje me smore skroz! Ja pokusavam da predstavim ljudima da postoji nesto drugacije al ne vredi svi ko da su zavisnici od granda i tog hausa smornog. Ja licno odavno nisam slusao nista drugacije kod nas osim psy zurki sto idu i to je to. Koliko sam ja cuo bio je neki splav ne znam mu naziv koji je gurao hardstyle tamo nazad s pocetka 2000 ali nista od toga nije islo...Da li je to tacno ne znam.

shodan
Posts: 14
Joined: 19 Jan 2009, 00:03

Re: Hardstyle

Post by shodan » 19 Jan 2009, 15:26

psy je radio npr. od 2000 do 2004/05 i to je bilo bas dosta njih,odjednom je krenuo dole i sada gotovo da ne postoji na sceni,tj. ima ljudi ali je taj broj 5 puta manji,zanemarimo beogard jer svi dolaze tu,nego globalno u celoj zemlji...secam se smederevske tvrdjave koja je okupupljala i po 4000 ljudi za vikend,sada i nema psy tranc-a vise,...
komercijalni haus ima dobrih pesama ali polako i to ide dole,to si primecuje iz toga sto ga sve slabije pustaju a sve vise dominira diesel 90 i grand... .nema vise ni hitova poput beny benasija,david gete,...i ostalih superstara,sve neki mixovi izlaze
jedini nacin je da se dovede grupa stranih ljudi koja zna sta je hardstyle ,tako bi polako jedan deo nasih ljudi krenuo za njima,ali to je jako tesko zato sto nasi investitori nece ni da cuju za tako nesto,sto bi dovodili nesto rizicno ako moze npr. da se dovede beyonce u arenu i znaju da ce 50% ljudi koji je ne slusaju doci samo da je vide....

User avatar
Technoboy_90
Posts: 67
Joined: 16 Jan 2009, 12:12
Location: Beograd

Re: Hardstyle

Post by Technoboy_90 » 19 Jan 2009, 15:59

Razumem te skroz ali zao mi je sto su ljudi tako u fazonu sve sto im nudi TV i radio stanice samo to sljakaju...Ja recimo ne slusam samo hardstyle volim sve sto je originalno posebno volim trance i dance ali uglavnom slusam pesme od perioda 2005 pa do sada nista starije mada uvek ima starih dobrih stvari.Ja sam recimo uvek za to da popricam sa ljudima o ovome ali ne znam kako da okupim veliki broj ljudi i da im kazem sta je to koja muzika kad niko nece ni da cuje.Razmisljao sam da napravim neku zurku u SKC i da malo tamo pustam to ali opet nemam ni para pod jedan a ni vremena tako da nemam nesto puno ideja.Al opet cak i da tako nesto napravim opet to nece biti dovoljno veliko tako da...

shodan
Posts: 14
Joined: 19 Jan 2009, 00:03

Re: Hardstyle

Post by shodan » 19 Jan 2009, 17:33

pa pazi nije problem napraviti zurku,oblepiti plakate po gradu,mada bi to trebalo da bude bas boom reklama,mnogo uvrnuta i mnogo jak marketing nesto novo,nesto specijalno,plesacice,efekti,pokloni,nesto bas bas specijalno,,,,, najveci problem je zvucni sistem koji jako jako puno kosta,ti znas da je tu glavni kick,zamisli da pustis neku pesmu na nekim krdza zvucnicima gde ce svi kickovi biti isti ,bum bum bum ,smorice se svi,mora biti jako dobro ozvucenje svaki kick kvalitetno odradjen u usima,svaki zvuk da bi publika osetila taj ritam i te tonove,prvi put kada sam cuo hardcore meni je bilo kao neki ritam besa sve isto,dok kasnije pocinjes da uvidjas da sve to ima smisla,zato sto je mnogo brza muzika,mnogo prodorna,brutalna,ali moze se sve to omeksati dobrim izborom pesama...

User avatar
Technoboy_90
Posts: 67
Joined: 16 Jan 2009, 12:12
Location: Beograd

Re: Hardstyle

Post by Technoboy_90 » 19 Jan 2009, 17:49

Pa da treba dosta para i dosta marketinga a ja sam to ti je kao da ocu nozem na tenk mislim nema tu teorije.Sve se nadam da ce neko od hardstyle DJ doci ovde da obraduje i nas malo mada sanse su za to vrlo male...Ja licno imam dobre zvucnike bas sa najnovijom tehnologijom bassa (woox se zove) ali nije to nista suvise jako al opet kosta mnogo.Mogu tek da zamislim koliko bi veci zvucnici bili...Uglavnom treba dosta para na prvom mestu ja to nemam tako da se nadam da ce se barem nesto promeniti sto se tice domace tehno scene koje zapravo i nema.E sad ako ova grandelija nastavi ovim ritmom mogu samo da zamislim sta ce biti kroz koju godinu...

User avatar
Technoboy_90
Posts: 67
Joined: 16 Jan 2009, 12:12
Location: Beograd

Re: Hardstyle

Post by Technoboy_90 » 21 Jan 2009, 10:34

Evo par mojih predloga ako zelite da poslusate sta je najbolje u poslednje vreme od hardstyle. Qlimax - Next Dimensional World (mixed by Technoboy) , Italian Hardstyle 14 , Phase04 , Gary d. techno vol. 22 i 23 , Masters of Hardstyle , Hardstyle Challenge , Hardbass chapter 15 , DJ Networx vol. 38 i 39 ... Mislim da se ovo moze naci sada po netu ja sam ih nalazio na sve strane ne znam ni ja sam gde ako se nekom dopada ovo voleo bih da cujem komentare.

shodan
Posts: 14
Joined: 19 Jan 2009, 00:03

Re: Hardstyle

Post by shodan » 22 Jan 2009, 18:38

qlimax je uvek kidao,kao i hardbass fenomenalni zvukovi,evo neke kompilacije koje se meni svidjaju malo su starije ali pored ovoga sto je technoboy naveo...

VA_-_Blutonium_Presents_Hardstyle 18,19....
The_Noise_Of_Act .........isto ima dosta chaptera
Pharmacy Vol. 4 Mixed By Yoji Biomehanika&Hellraiser ima jos par chaptera ali ovaj album razbija

mada sam ja vise hard...

User avatar
Technoboy_90
Posts: 67
Joined: 16 Jan 2009, 12:12
Location: Beograd

Re: Hardstyle

Post by Technoboy_90 » 22 Jan 2009, 19:57

Dodao bih Technodome , In quntrol , a od starijih izdanja uglavnom ima po netu od "starijih" DJ da se nadje svasta al tu ja nisam toliko upoznat jer slusam stvari posle 2005 otprilike

shodan
Posts: 14
Joined: 19 Jan 2009, 00:03

Re: Hardstyle

Post by shodan » 22 Jan 2009, 21:31

taj technodome je bio cist techno poceo je da izlazi jos od 98,99 ,sad su ga izmesali totalno

User avatar
Technoboy_90
Posts: 67
Joined: 16 Jan 2009, 12:12
Location: Beograd

Re: Hardstyle

Post by Technoboy_90 » 22 Jan 2009, 22:39

Znam vidim da je postao blagi uzas poslednji mix je tako los da cak i ja koji volim sve ne mogu da ga podnesem...

User avatar
Technoboy_90
Posts: 67
Joined: 16 Jan 2009, 12:12
Location: Beograd

Re: Hardstyle

Post by Technoboy_90 » 25 Jan 2009, 16:26

Preslusah taj album pharmacy vol.4 ja mislim da je izasao novi skoro nego cini mi se da ovo bas i nije hardstyle al lepo zvuci ,malo stariji tehno.

shodan
Posts: 14
Joined: 19 Jan 2009, 00:03

Re: Hardstyle

Post by shodan » 26 Jan 2009, 14:21

o ti izgleda volis german style gde basovi cepaju bez melodija

User avatar
Technoboy_90
Posts: 67
Joined: 16 Jan 2009, 12:12
Location: Beograd

Re: Hardstyle

Post by Technoboy_90 » 26 Jan 2009, 18:39

Ja volim sve npr obozavam one rane zvuke hardstyle jos kad sam bio mali sto su ih radili. Te pesmice su inace na starijim izdanjima Italian Hardstyle...Bolji mi je Hellraiser mix nego Biomehanikin al mogao bi slusati al opet kazem dopada mi se pola mixa pola ne. Trenutno sam u akciji skidanja starijih mixeva iz 2002-2005

shodan
Posts: 14
Joined: 19 Jan 2009, 00:03

Re: Hardstyle

Post by shodan » 26 Jan 2009, 18:52

sa kog si ti styla presao na hardstyle ,....

User avatar
Technoboy_90
Posts: 67
Joined: 16 Jan 2009, 12:12
Location: Beograd

Re: Hardstyle

Post by Technoboy_90 » 27 Jan 2009, 11:20

Ja slusam sve jos odavno ali ovo u poslednje vreme najvise. Sad uglavnom samo stranu sljakam jer domaca grandelija ne valja nista tako da slusam rok trans pomalo hip hop ali najvise ovo

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest