Alternative Control

Moderators: toza, Trooper

Post Reply
User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Alternative Control

Post by toza » 25 May 2007, 08:38

Alternative Control je domaca psy grupa. Ja nazalost nemam puno
informacija o njima, osim sto znam da su likovi odavde i da su trenutno
na/u jednom/j od najvecih i najpoznatijih label-a/organizacija Vison Quest-u.

Da li neko moze da mi pruzi jos koju informaciju vise o njima?

Sto se tiche njihovih pesama cuo sam nesto na myspace-u, a
ako neko zna neke njihove naslove mogao bi lepo da ih napise...


Ukratko:
Alternative Control
Info: ???
Pesme: ???

Nemanja
Posts: 33
Joined: 02 Apr 2007, 12:50
Contact:

Post by Nemanja » 21 Jul 2007, 18:50

evo ovo sam nasao. Inace jedna od mojih omiljenih "jutarnjih" trance grupa.
Alternative Control
Hallucinoman’s Interview:
Na jednoj srpskoj trance sceni, gde još uvek jedan diktator i jedna organizacija drže monopol nad svim većim žurkama, gde se drugoj organizaciji u njihov klub šalju vojske oklopnih specijalaca da tuku goste i prekidaju žurke, gde se „kolege iz branše“ punih 10 godina ne mogu da dogovore i zajedno organizuju jedan trance festival... ipak nije sve tako crno. Nije crno jer na srpskoj trance sceni postoje i dva imena, dva para od po dva momka, koji ne vole puno da pričaju i koji se uzdaju isključivo u svoj rad.
Jedno ime je Freaked Frequency. Njih smo pažljivo saslušali, i u novogodišnjem intervjuu, i u novogodišnjoj noći i nastupu na Stargate-u.
Drugo ime je Alternative Control. I oni su bili u SkuCu, a evo ih i na našem operacionom stolu...

H: Kažu da se vaša muzika najbolje doživljava nakon izlaska sunca... Zašto?

AC: Smatramo da naša muzika, iako ostavlja dobar utisak i u klubu, svoj pravi pečat daje tek po izlasku sunca, u tom tihom trenutku kada noć postaje dan. Osim vremena, i mesto igra jako bitnu ulogu, a open-air žurka je upravo ono što nam najviše odgovara. Mislimo da taj spoj okruženja, vremena i atmosfere predstavlja esencijalnu stavku za ovakvu vrstu muzike.

H: Preko 20 izdatih singlova, uz jedan album (Alt + Ctrl) i budućnost koja obećava... Koja vaša stvar vam je najbliža srcu?

AC: Rastko: „Her face in every place“... Toca: „Melodic reality“


H: Kako delite dužnosti u vašem partnerstvu? Ko u Alternative Control-u kosi, a ko vodu nosi?

AC/R: Kosimo i vodu nosimo obojica, s tim što je Toca glavni i odgovorni producent, koji je mene uvukao u sve ovo, i koji me je naučio sve što sada znam o muzici. Kod svih ostalih dužnosti se trudimo da se upotpunjujemo i pomažemo, a sve lepe i ružne momente delimo na ravne časti.

H: Dobro, opišite mi onda jedan vaš radni dan? Gde radite, s kim živite, gde izlazite?

AC: Naš radni dan zapravo počinje kad krenemo na aerodrom i neku turneju ili gostovanje, a završava se kada ponovo sletimo na taj isti beogradski aerodrom. Izmedju te dve tačke u vremenu, svašta se desi. Ali uglavnom je sve, sem žurke, dosadno. Konstantno nešto čekamo ili nekoga čekićamo, bilo po aerodromima, u hotelima, na ulici... Srećom, u nekim mestima imamo dobre prijatelje, pa imamo i sa kim da provedemo vreme.


H: Brazil vs Japan?

AC: U, jako teško pitanje. Trebalo bi da se napravi studija, da bi se dao pravi odgovor na to pitanje. Reći ćemo samo: Brazil – atmosfera, Japan – organizacija.

H: Dobro, ajmo onda jedno lakše pitanje... Alternative Control i žene?

AC: A to nam je slaba tačka, hehe. Toca je sveže ženjen, a za Rastka je još rano. Ne zamerite, ali ostale detalje svojih ljubavnih života ćemo ipak ostaviti za sebe.

H: Pričajte mi o našoj trance sceni iz vaše perspektive?

AC: Ne znamo šta pametno da kažemo na tu temu, a da ne zaboli. Svi hoće pare, neku slavu, da budu glavni... i nažalost, nijedna organizacija u Srbiji ne razmišlja ni o čemu drugom (čitaj: muzici), nego o tome (čitaj: kešu). Ali bilo bi i smešno očekivati da, kao i u bilo kom drugom poslu, tu nema takmičenja, saplitanja, uvaljivanja koske i krutog... Ako dodate tome i činjenicu da smo Srbi, svima dobro poznatog balkanskog mentaliteta, onda dobijamo tu finalnu i tužnu sliku naše trance scene u datom trenutku.

H: Šta je preostalo od Tocine saradnje sa Dovlom (PION) u projektu Manifest? Da li je ideja zamrla ili zamrznuta?

AC/T: Ideja nije ni zamrla, ni zamrznuta, već nam samo trenutna situacija ne dozvoljava rad, kako na Manifest albumu, tako i na AC vs FF albumu. Razlog – nedostatak vremena i normalnog studia. Ali novi studio se završava u Borči, gde ćemo biti komšije sa Freaked Frequency. Tako da, u nekoj skorijoj budućnosti, možete očekivati od svega po malo...

H: Po vama, ko pripada na pijedestalu elektronske muzike, a ko na prestolu trensa? A ko je, pak, precenjen?

AC: Na pijedestalu za elektroniku sigurno pripadaju imena poput Simon Posforda (Hallucinogen), the orb, Underworld, Chemical Brothers, Prodigy... Bogovi trensa su Deedrah, Astrix, Shanti... Ali da nije bilo Man With No Name-a i Astral Projection-a, ne bi danas bilo ni trensa kakvog ga mi znamo i zamišljamo.
A ko je precenjen? Pa nije sve sa dobrim kick-om i bassem – muzika. Izvucite zaključke sami.

H: Highlight karijere?

AC: Naša karijera je kratka, pričaćemo o ovome za nekih 5 godina, da smo živi i zdravi. Ali nosimo neke lepe uspomene iz Brazila, Japana, Meksika, Portugala... sa svakog mesta i iz svake zemlje po nešto, uvek različito.


H: Koliko košta vaš booking?

AC: To sve zavisi... u kojoj državi, za koju organizaciju, da li je u pitanju open-air žurka ili ne, da li radimo sami ili sa drugima, da li je festival, itd. Dakle, imamo svoj cenovnik, ali previše je to nepotrebnih informacija za ovu priliku.


H: Psihoaktivne supstance i doživljaj muzike?

AC: Doživljaj muzike na psihoaktivnoj supstanci je samo pojačani efekat te iste muzike bez supastance. Nije droga esencijalna da bi se slušala muzika na pravi način. Ako si stvarno siguran u ono što ideš da čuješ, ne treba ti ništa drugo osim dobrog raspoloženja, dobrog ozvučenja i dobre livade.

H: Da se pitate više nego što se pitate, šta bi ZABRANILI?

AC: Downloading i share-ovanje muzike preko interneta. Ljudi stvarno ne kapiraju da će pobiti ovo malo dobrih projekata što je ostalo. Razumemo mi da se nema para i da ljudi pribegavaju svim vrstama improvizacije, ali iskreno – koliko para, toliko i muzike.

H: A kuda je upravo krenula vaša muzika?

AC: Istraživački, garantujemo da će naš drugi album pokazati šta smo i koliko smo naučili do sada. Trudimo se da učimo i napredujemo iz dana u dan, iz meseca u mesec, jer još smo zeleni da bi pričali o godinama. Trudićemo se da svaki put to sve bude i izgleda konceptualno bolje i savršenije.

H: Alternative Control, u jednoj rečenici, KO STE VI?

AC: U, mi smo jedan dosta zajeban projekat...
izvor : http://www.psygarden.org/forum/index.ph ... 729.0.html

A sto se tice naslova, znam da imaju album "Alternative Control - Alt Plus Ctrl-2006-MYCEL" i jako puno singlova. :)

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Post by toza » 21 Jul 2007, 19:34

E hvala za info...Lepo je saznati nesto vise o ljudima sa domace psy scene. :D

Nemanja
Posts: 33
Joined: 02 Apr 2007, 12:50
Contact:

Post by Nemanja » 21 Jul 2007, 20:40

pa od domacih, mislim na one koju se probili i uradili nesto imas jos

Prosper - http://www.myspace.com/prospermusic ; http://www.prosper-music.com/

Freaked Frequency http://www.myspace.com/freakedfrequency

to je koliko ja znam ;)

Acidum Dominicum
Posts: 38
Joined: 03 Sep 2007, 17:44
Location: Beograd

Post by Acidum Dominicum » 03 Sep 2007, 18:20

Verovali ili ne, moja prva poruka na ovom forumu...
Cuo sam vec za taj termin "jutarnji (morning) trance", pa me zivo interesuje sta je to? Slusam vise pravaca trance-a vec godinama (psy, goa, progressive, euro...), ali niko koga znam ne zna o cemu se radi...
Btw, Alternative Control zvuci jaako dobro, moje pohvale momcima...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 03 Sep 2007, 20:09

Acidum Dominicum wrote:..."jutarnji (morning) trance"...
Ljudi, Googlanje ne boli, verujte mi!

->Full On (Morning Trance)<-

User avatar
underfoot
Posts: 16
Joined: 12 Aug 2008, 02:46

Re: Alternative Control

Post by underfoot » 12 Aug 2008, 03:09

ALTERNATIVE CONTROL cine Toprek Goran (rodjen 1980) A.K.A Toca i Rastko Palikuca (rodjen 1984) obojica iz Srbije.

Dj-ingom se bave od 1999 poceli su da prave muziku zajedno 2003. Goran pocinje da pravi razlicitu muziku 1997 pravio je techno, hip hop i house music. veliki je fan heavy metal-a i rock-a. Rastko mu se pridruzuje 2003 posle rada u Liquid and Solid organizaciji,onda prave Alternative Control sastav, promovisuci se svuda po svetu, za samo 5 godina postojanja izbacili su veliki broj trackova i mixova.Oni takodje rade i kao Freaked Frequency.

ovo su samo neki od:

Back To The Roots
Differ
Alt + Ctrl
Logic Choise
Mr. Weirdo
Sapphire
Her Face In Every Place
4D Girls
Melodic Reality
Verify
Who You Are
Softy
Who You Are (Shanti Remix)
Get Professional Help
Hijacka



Prosper takodje ima i projekat Manibus

Manibus-Escape je naziv albuma
Prosper-Inpluged[2004] i Speed of sound[2007]
i jos mnogo singlova

Aki i Eli A.K.A Species[Etnica.net]

Species-Groove Don't Come Easy[etnicanet 2004]

Dj vlada i Dj Aki imaju organizaciju pod nazivom [Intelect]

Mozza
Posts: 6
Joined: 17 Apr 2009, 20:02

Re: Alternative Control

Post by Mozza » 08 Nov 2009, 22:39

Uskoro izbacuju novi album "Alternating Current" za Dacru Records...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest