Ima li repera?

Moderators: Reverse, Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Imal' repera?

Post by Doolio » 04 Jan 2009, 00:30

ljudi, lazna uzbuna. podforum je dobro nazvan. hip hop muzika obuhvata ceo zanr koji karakterise hip hop kulturu, a tu, pored repovanja (MC-inga) ulazi i instrumentalni hop. prirodno je da muzicki zanr dobije naziv po subkulturi za koju se vezuje i obrnuto, uzmimo za primer pank, metal, emo...ni ovde nije drugaciji slucaj.

[M.R.K.]
Posts: 5
Joined: 03 Jan 2009, 17:51

Re: Imal' repera?

Post by [M.R.K.] » 04 Jan 2009, 04:59

Doolio wrote:ljudi, lazna uzbuna. podforum je dobro nazvan. hip hop muzika obuhvata ceo zanr koji karakterise hip hop kulturu, a tu, pored repovanja (MC-inga) ulazi i instrumentalni hop. prirodno je da muzicki zanr dobije naziv po subkulturi za koju se vezuje i obrnuto, uzmimo za primer pank, metal, emo...ni ovde nije drugaciji slucaj.
???
E i da, netacno je to sto si rekao, hip hop obuhvata ne samo Rep i Producing vec se sastoji iz 4 elementa jelte: MC (rep muzika), DJ (producing), BBoy (breakdance) i Writer (grafitti)... Tako da nije lazna uzbuna, zar ne :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Imal' repera?

Post by Doolio » 04 Jan 2009, 13:07

ne znam sta nisam jasno rekao, muzicki zanr koji karakterise hip hop kulturu je hip hop. hip hop postoji i kao muzicki i kao socijalni termin. isto kao i pank, emo ili sta vec.
hip hop muzika obuhvata ne samo rep vec i instrumentalni hop, a hip hop kultura obuhvata jos i brejk i grafite.
ljudi su cesto u zabludi i sto puta do sada sam cuo (pogotovo je to bilo popularno pre nekih petnaestak godina, ne znam zasto) izjave tipa 'hip hop nije muzika, to je ceo trip, rep je muzika!'. hip hop jeste termin koji obuhvata jednu subkulturnu grupaciju i specifican stil, medjutim, termin hip hop se takodje koristi da bi se opisao muzicki zanr koji se vezuje za doticnu grupaciju bas zato sto je hop muzika siri pojam od rep muzike. zato kazem, forum je dobro nazvan, jer se termin hip hop moze sasvim legitimno koristiti i za definisanje muzickog pravca. odnos izmedju hip hopa i repa kao muzickih zanrova je isti kao recimo izmedju metala i blek metala. ja ako hocu da diskutujem o krushu stavicu ga ovde, a ne znam gde bih ga stavio da postoji samo forum za rep. u jazz?

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Ima li repera?

Post by Dete epruvete » 04 Jan 2009, 22:49

ma repovi su keva

[M.R.K.]
Posts: 5
Joined: 03 Jan 2009, 17:51

Re: Ima li repera?

Post by [M.R.K.] » 05 Jan 2009, 03:19

kapiram ja to brate, rep muzika i producerski instrumentali su muzicki deo hip hopa... Tu se slazemo... Ali sama muzika koja se slusa i o kojoj se diskutuje jeste rep, a mnogi je nazivaju hip hopom... Kapiram da bi rep trebalo da ima svoj podforum ili ovo da se podeli nekako na dva dela jer ne vidim da je neko otvorio temu o instrumentalima i bitmejkerima (ovo nikako ne znaci da ih omalovazavam, naprotiv oni su vazan deo cele price) i to mozda ne zato sto nikog nije briga (iako je verovatno tako al ajd da predpostavimo da nije) vec sto kapira da je hip hop ustvari ono sto se zove rep... ali ja sam tu 2 dana tako da ne bih da se mesam i pravim frku jer mi nije mesto da radim tako nesto... U svakom slucaju, nadam se da ce neko poslusati ove pesme i uvideti da rep nije ono sto vecina kapira da jeste, puno pozdrava svima i sve najbolje...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Ima li repera?

Post by Doolio » 05 Jan 2009, 04:40

pazi, ja verujem da ako neko bude hteo da otvori temu o dj shadowu recimo, da ce da dodje ovde. sto se tice deljenja na dva dela i tome slicnog, vidis da ima jako malo korisnika koji se ovde oglasavaju, tako da mislim da bi se time osiromasio jos vise ovaj deo foruma, a to nikom ne treba. sto se tice toga da si nov, to apsolutno, sto se mene tice barem, nema veze ni sa cim, tako da ako lepo diskutujemo, nema veze da li si dosao juce ili pre tri godine.
takodje, posto vidim da te ne mrzi, mene mrzi jer sam hop pricu batalio pre desetak godina:), a ti ako oces, otvori par informativnih topica, pa onda predstavi par muzicara za koje mislis da su dobri ili bitni, pa mozda i ispadne neka diskusija. mada, za sada je ovaj deo foruma slabo posecen iz prostog razloga sto korisnici vecinom neguju neke druge muzicke zanrove, uglavnom zbog toga sto 90% korisnika svira neki instrument sto ih prirodno vodi ka gitarskoj muzici.

[M.R.K.]
Posts: 5
Joined: 03 Jan 2009, 17:51

Re: Ima li repera?

Post by [M.R.K.] » 09 Jan 2009, 18:19

ne mrzi me brate nego sam slab sa vremenom ovih dana, ali cim budem slobodan videcu da se iscimam u vezi toga... pozdrav!


damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: Ima li repera?

Post by damir MC » 08 Mar 2009, 18:22

evo i mene reper 8) samo zelim da nema svadje poznato je da se o ukusima ne raspravlja... neko voli rock neko rap neko opet folk...znate na sta ciljam :D

mcmilky
Posts: 3
Joined: 10 May 2009, 14:09

Re: Ima li repera?

Post by mcmilky » 10 May 2009, 14:28

E JA SAM REPER,BAVIM SE VEC SEDAM GODINA.SVRSTAV SE U NEKI UNDERGROUND,OLD SCHOOL RAP.

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Ima li repera?

Post by friedman » 10 May 2009, 14:32

Baviš se, a?

Nego, računa li se ovo u Hip-Hop? Ako da, onda sam i ja reper, jer volim RJd2. :D
http://www.youtube.com/watch?v=uKJeLG8-M5I

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Ima li repera?

Post by Nyarlathotep » 11 May 2009, 12:06

RJd2 je legenda!
akos e racunaju cLOUDDEA, 13 and the God, Sage Francis itd...
onda sam i ja reper. :ziveli:

SZT
Posts: 37
Joined: 29 May 2009, 04:13

Re: Ima li repera?

Post by SZT » 29 May 2009, 04:41

ima li repera ??? WTF???? sr@nje tema....
evo npr ja
od kad znam za sebe pisem tekstove. Od 10 dine sam poceo da pisem pretezno sve liricki i da rimujem recenice jednu za drugom i tako i danas.... E sad zasto bas rep ? pa mislim da je lagan odgovor .. moje tekstove sam mogao samo tu da uklopim jer ne znam niti jedan drugi pravac u muzici u kojem bih ja npr. mogao da u 3 minuta uklopim 5 strana teksta ...... Iskreno krivo mi je sto nema toliko dobrih matrica ( mislim ima dobrih ali to su obicno semplirane stvari tako da.... ).
E sad najgore je sto postoji velika razlika izmedju (sh1t)Komercijale i (real)Repa... npr. danas pola RS, HR, BiH, MNE slusa Cviju ( sto se tice publike koja slusha rep ) a to vise nije rep jer u repu nema zavijanja i pjevanja kao sto pjeva CECA Npr i obrade glasa preko auto tuna ..... Dok ljude poput Suid-a mnogi i ne znaju, nisu ni culi za njega a tip je za dosta repera izmislio rep a i liricki je mnoooooogoooo ispred vecine ljudi....evo npr. ima da se skine Suid - Drama Koja Se Sunja Sama album njegov pa poslusajte i razumecete da rep nije samo pare, pistolji, lanci, bla bla bla..... TA J3B3n@ komercijala je unistila Rep......
E da i mnogi domaci reperi se stide da kazu npr. da vole da cuju nekog domaceg repera nzm u cemu je problem ( ako neko radi kako treba i ako se to tebi svidja sto ne bi rekao da ti se svidja, zasto ljudima to smeta- to nije priznanje da je neko bolji ali ajd...ne bih sad da skrenem sa teme ) ...
Hip hop ko kultura.... ah jbg, z3znuto objasniti, jednostavno moras videti i osetiti taj nacin zivota da bi shvatio da je ipak to nesto sto budi dobrotu u tebi ( nije sve ajmo kill kill kill ) :) ....
Mnogi ljudi kazu da je rep za uzrast od 10- 18 godine e sad sto se tice toga ja to priznajem ako je u pitanju Komercijala e sad ako je u pitanju Real thing e to ne moze dete da razume....
Ima tu par ljudi na Balkanskoj sceni za koje ljudi kazu da su booomba i da su ono vrh domaceg repa a njihov rep se sastoji od snimanja pesama i produkciji glasa u auto tunu ( gde promene skroz boju glasa i nacin izvodjenja- dobiju onaj ruzni zvuk koji samo nasi narodnjaci imaju ).... ako ne razumete sta hocu da kazem instalirajte auto tune VST i snimite bilo sta i zadajte bilo koje podesavanje u VST i videcete o cemu vam pricam.....
I za one koji slusaju 50 Centa nek se jave da im prodam postere :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :hide: :P :P :P ( realno najpametnija recenica jer stvarno onaj ko ne razlikuje real od fake neka se drzi Narodnjaka nasih )....
Eminem - ljudi kazu retard sprda se sa svima ... Samo se zapitajte zasto se sprda sa ostalim reperima ??? Da nije mozda zato sto 3 recenice razvlace kroz citavu pesmu i to zovu hitom... eh.... mozda zato sto u spotovima pricaju kako nemaju para a na sebi kajle od 50 hiljada eura..... !!!
Peace out... nadam se da nikog nisam povredio:)

User avatar
Dusan-FoReX
Posts: 7
Joined: 24 Jun 2009, 14:20

Re: Ima li repera?

Post by Dusan-FoReX » 24 Jun 2009, 14:39

Evo jos jednog repera u nizu..... :dance:
Slusam rep od kako znam za sebe, takodje i pisem textove i snimam...... :wink:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Ima li repera?

Post by Kole man » 25 Jun 2009, 10:50

Dusan-FoReX wrote:Evo jos jednog repera u nizu..... :dance:
Slusam rep od kako znam za sebe, takodje i pisem textove i snimam...... :wink:
Koje ti je repersko ime?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest