Ima li repera?

Moderators: Reverse, Trooper

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Imal' repera?

Post by Nyarlathotep » 04 Feb 2008, 01:00

ja gotivim RJD2, Sage Francisa, Boom Beep i gomilu stvari sa Mush etikete. to me trenutno od hip hopa interesuje. mislim, nekako, muzicki gledano, jedino su oni vredni i zanimljivi.... u sustini, i ranije sam se uglavnom przio na neki crossover, tipa: Urban dance Squad, RATM, Beastie Boys, Senser, cist rep slabo, sem bas klasika koji se podrazumevaju.

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: Imal' repera?

Post by milosch » 20 Mar 2008, 02:43

pozdrav, svima
Ja sam novajlija na ovom forumu.
Poshto vidim da se ovde vodi neka diskusija o rep muzici ovde, mislio sam da ne bi bilo loshe da se i ja ukljuchim zato shto najvishe slusham bash rep.
Ne bih se slozio sa nekim chlanovima ovde koji misle da je to mrtav zanr kod nas, naprotiv, nova shkola se razvija, iako scena nije velika polako shirimo nashu hip-hop kulturu.
Jedna sugestija za one kojima je rep sa ovih prostora stran, ako mislite (ili ste uvereni) da se nash rep moze porediti sa novokomponovanim narodnjacima shto se tiche txtova, poslushajte Marchela i bicete ubedjeni u suprotno, dechko ima najjache lirike od svih (po meni najbolji nash reper, iako cenim mnoge izvodjache na nashoj sceni), iako vam se rep ne svidja, posle slushanja njegovih pesama definitivno prirasta za srce.
Pozdrav za sve______hip-hop shirom sveta :wink:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Imal' repera?

Post by Reverse » 20 Mar 2008, 05:45

Moj komshija me nagovarao da cujem Marcela, i pustao mi je neke njegove pesme, i mogu reci da nije lose, ali brate, ima li jedna jedina pesma u kojoj se on ne zali na neshto, znachi svaka pesma mu je "tuga, nema se para, Srbija je propala, lose se zivi, hej zivote, hej sudbino, zashto nisi svima ista" :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Imal' repera?

Post by Doolio » 20 Mar 2008, 08:55

marcelo je nabedjeni kompleks od decka, znam to pouzdano. zalim, ali ne mogu da se primam na njegove 'u sto sam pametan, a i sranje je ovde' tekstove. a nasa 'nova skola' mi lici na americku pre 15 godina, sto ce reci da se svodi na neko kopiranje necega sto je bilo pre vise od decenije. sto se tice instrumentalnog hip hoparanja:) nije mrtvo, naprotiv (dj crush, shadow, honda, herbalizer), ali sto se tice nekog socijalnog gangsta repovanja, to je cao vec 10-15 godina i stojim iza toga.

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: Imal' repera?

Post by milosch » 21 Mar 2008, 02:57

Reverse wrote:Moj komshija me nagovarao da cujem Marcela, i pustao mi je neke njegove pesme, i mogu reci da nije lose, ali brate, ima li jedna jedina pesma u kojoj se on ne zali na neshto, znachi svaka pesma mu je "tuga, nema se para, Srbija je propala, lose se zivi, hej zivote, hej sudbino, zashto nisi svima ista" :mrgreen:
Pa zato vam i kazem, uzmite da ga slushate, siguran sam da ste chuli eventualno 2 pesme od njega i na osnovu toga gradite mishljenje, ne svodi se sve kod njega na drushtveno socijalni problem 8) moj savet, preslushajte sve njegove pesme, promenicete mishljenje 100%

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: Imal' repera?

Post by Ivinci » 23 Jun 2008, 11:40

slusam i ja ponekad hip hop, ovaj domaci mi je interesantan a od stranih mi je jedini koga mogu bez smaranja da slusam DMX, ovo ostalo bitch mothafucka bitch mothafucka mi brzo ide na zivce, jos kad ih vidim u onim "dzakovima za krompir" sto oni zovu pantalone i one flastere po licu da bi izgledali "opasno" ... idi begaj

najvise volim mesavinu sa hip hop i metal, to se valjda zove Nu Metal ili tako nesto a najbolje mi odgovaraju Limp Bizkit, Linkin Park a sto se tog pravca tice Kid Rock je zakon

od domacih BG Sindikat (gostovali su u svajcarskoj cela ekipa pre par meseci - bilo je strava iako ozvucenje nije bas bilo najbolje)

a kad cujem ponekad Bad Copy onda se ukenjam od smeha, stvarno imaju neke otkacene rime :lol:

Marcelo ima stvarno strava lirike ali previse se zali na sve i svasta i sve mu smeta, red bi bio da napravi neku pesmu bez "tuge i kuknjave, pa u nasim pesmama samo tuga i kuknjava" sto bi reko pokojni ckalja


ali opet ja nemam neki odredjen pravac muzike tako da slusam sta mi se trenutno svidja ili sta mi "zapadne za uvo"


User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Imal' repera?

Post by jolana » 12 Jul 2008, 20:59

vec godinama zelim da napravim band slican sunshine-u, ali da ima jache gitare, opasnije mc-eve i zenske vokale zxa emo delove.... just wishing

User avatar
[T]aSh[K]a
Posts: 3
Joined: 15 Jul 2008, 03:02
Location: .. gde prestajem ja , gde pochinjesh ti , gde stali smo mi , gde sada su drugi ..

Re: Imal' repera?

Post by [T]aSh[K]a » 15 Jul 2008, 03:25

Ja wolim da slusham domacji rep :))

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Imal' repera?

Post by Doolio » 15 Jul 2008, 04:26

jolana wrote:vec godinama zelim da napravim band slican sunshine-u, ali da ima jache gitare, opasnije mc-eve i zenske vokale zxa emo delove.... just wishing
bas si skroman ahahhaha:)
ako nadjes, javi obavezno:)
u medjuvremenu poslusaj OST za film Judgement night, to je po meni to

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Imal' repera?

Post by jolana » 15 Jul 2008, 10:46

sluso kad je izasho.... a zasto ostali pecinski ljudi mogu da sviraju u bendovima, a ja NE?a skroman sam... :wallbash_2:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Imal' repera?

Post by Doolio » 15 Jul 2008, 16:31

pa jebiga, sansajn jeste prilicno kvalitetan bend (bio). a ti pamet u glavu dupe uza zid, pa se potrudi, pa mozda i napravis, ja pravim kao bend vec sigurno pet godina i nista, gomila razocarenja i prslih likova ili je nemoguce praviti bend sa okej likovima iz nekih razloga (kritikale javi se:) ), imam desetak pesama i jos tridesetak tekstova koji bleje:) tako da, nije sve tako crno, moze jos crnje da bude:)

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Imal' repera?

Post by malisha » 20 Sep 2008, 05:32

Naivno receno, rep volim, a repere ne volim. Naravno ne genaralizujem, ovo se odnosi na ljude koji su cisti sabani u dusi i tripuju se kako je Hip-hop kada se siris i peglash i sl. Tj. branis svoju teritoriju i stavec... A po Hip hop nastupima ih je puna kapa... Naravno, nadju se i normalni ljudi, ali tesko. Ako bih mogao da preporucim novu skolu, preporucio bih vam VTO, Verbalno Teroristicku Organizaciju
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =195104838

Igrom slucaja, moj klavijaturista je u ekipi, tako da sam blize upoznat sa radom grupe. Imate na spejsu cak i omogucen download... Ako zelite da skinete.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Imal' repera?

Post by Kole man » 17 Nov 2008, 23:02

VTO gotivim ja koji inace prezirem rep uopste tako da su stvarno likovi nada za rep u Srbiji

[M.R.K.]
Posts: 5
Joined: 03 Jan 2009, 17:51

Re:

Post by [M.R.K.] » 03 Jan 2009, 18:27

Darth Vercundus wrote:Hehe, bas sam pre neki dan vodio isti razgovor sa doticnim FM-om o tome da li je hip-hop, rap, techno, house i slicno muzika ili ne... Po meni nije, al' misljenja su podeljena...

E evo registrovao sam se na ovaj forum cisto ono da odgovorim na ovo... Kao prvo ceo podforum ste pogresno nazvali, ne postoji muzika koja se zove "hip hop", zanr se zove >rep<... Kao drugo brate ti si vodio razgovor sa ljudima vecinom koji nemaju pojma o repu verovatno koliko ni ti, ali ga slusaju cisto iz nekog tripa (diskutabilno je da li se i njima svidja to sto slusaju)... Dalje, da li si ti sam ikada cuo makar jednu kvalitetnu dobru rep pesmu? Evo posto kapiram da je zabranjena piraterija, da okacim evo recimo 2 pesme za koje ja imam dozvolu izvodjaca malo da vidite sta je rep... Rep se uglavnom oslanja na liriku i liricke sposobnosti samog repera, pa su stoga reperi ubedljivo najbolji na tom polju... Kompleksnost rima koje su daleko dublje od prosecnih "zadnja 2 slova su ista" rima koje preovladavaju u ostalim muzickim pravcima izdvajaju rep kao sigurno najbolji zanr po pitanju lirike...

Delfagor - Zasto Nema Nas

Code: Select all

http://www.sendspace.com/file/4x6qzw
Delfagor - 1000

Code: Select all

http://www.sendspace.com/file/kgrp59
hmm, ajde moze i

Blokovski - Stanica

Code: Select all

http://www.sendspace.com/file/w4ct3g
Truo - Retardirani Drugar

Code: Select all

http://www.sendspace.com/file/ekhi8a
Eto otprilike, otprilike da vidite sta je kvalitet, i to sam ubacio samo nase likove, i od njih samo one koje znam... Zamislite kakvi su tek oni strani, pravi reperi (mislim na non-gangsta)... Pozdrav!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest