Eminem

Moderators: Reverse, Trooper

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Eminem

Post by Kristiko » 05 Jan 2012, 14:20

http://en.wikipedia.org/wiki/Eminem

Mislim da nema potrebe da objašnjavam ko je gospodin, a i nisam zbog toga otvorio temu. Jedan od retkih rep izvođača koji me je još početkom prošle decenije na neki način zainteresovao, po mom skromnom mišljenju, mislim da ima dobar razlog zašto se razlikuje od milje izvođača njegove generacije. U svakom slučaju, volim da ga obrnem s vremena na vreme, danas mi je ova u glavi:


User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Eminem

Post by doyle777 » 05 Jan 2012, 15:24

Retko vidjen talenat, bez geto gangsta niger sranja - car!

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Eminem

Post by Kristiko » 05 Jan 2012, 15:32


User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Eminem

Post by MetalFunk » 05 Jan 2012, 16:13

Em mi je heroj još o'šestog razreda. Napiso bi nešto o njemu, al sam tek usto. Stoga,


User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Eminem

Post by Void » 05 Jan 2012, 22:17

tek kupio novi komp, četvrti osnovne, zvučnike do kraja i "Without Me" da se obrće u winampu!

stadijum bolesne, klinačke sreće..

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Eminem

Post by Doolio » 06 Jan 2012, 05:57

doyle777 wrote:Retko vidjen talenat, bez geto gangsta niger sranja - car!
Не Душане, нећеш реаговати, не...

Ма неам појма, можда је ово погрешан форум за мене... Ево, мајке ми, сузе су ми замало пошле колико сам кренуо да куцам зид текста, само за овај пост, али не, нека, шта год ко воли, битно је да се слуша зика... Али опет, толико некако није океј све ово... не знам... небитно... дисригард што би рекли англосаксонци... попићу пиво и посматрати из фотеље како свет иде у, шта год већ иде...

Не знам, ово је јако емотивна расправа за мене, а опет, мислим да имам ваљане аргументе за исту... а опет, шта сам ја који мој да исправљам криве дрине и да једем говна... све је релативно...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Eminem

Post by Doolio » 06 Jan 2012, 10:36

лол баш сам емо кад сам пјан ко летва

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Eminem

Post by Kole man » 06 Jan 2012, 13:42

Doolio wrote:лол баш сам емо кад сам пјан ко летва
hahah :kiss:
Eh Doolio secas li se one emo za il protiv teme? :lol:
ontopik:
Ok je Eminem

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Eminem

Post by Tenji » 06 Jan 2012, 13:51

Funky_Bassmasta wrote:MRZIM IH :@ MRZIM IH IZ DNO MOJE DUSE KAD VIDIM NEKOGA STO MAKAR ME POTSEKJA NA EMO GAZIM IH POD NOGE

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Eminem

Post by doyle777 » 06 Jan 2012, 16:10

Doolio wrote:
doyle777 wrote:Retko vidjen talenat, bez geto gangsta niger sranja - car!
Не Душане, нећеш реаговати, не...

Ма неам појма, можда је ово погрешан форум за мене... Ево, мајке ми, сузе су ми замало пошле колико сам кренуо да куцам зид текста, само за овај пост, али не, нека, шта год ко воли, битно је да се слуша зика... Али опет, толико некако није океј све ово... не знам... небитно... дисригард што би рекли англосаксонци... попићу пиво и посматрати из фотеље како свет иде у, шта год већ иде...

Не знам, ово је јако емотивна расправа за мене, а опет, мислим да имам ваљане аргументе за исту... а опет, шта сам ја који мој да исправљам криве дрине и да једем говна... све је релативно...
Očekivao sam tvoju reakciju, iskreno. :)
TuPaca neću da diram, ni celu tu hip-hop scenu pre ove današnje, ne znam, meni je jednostavno sve ovo danas od repa "lažno", naročito oni 50Centovi i G-Unitovi, Eminem je jedini reper koga mogu da slušam, mada mi je ovo novo njegovo njesra, scenu 80-ih i ranih 90-ih gotivim (valjda je to old-school, ispravi me ako grešim) - "živ" bas, bubnjevi, đitra, klavijature; al' ne slušam privatno...
doyle777 wrote:... bez lažnih geto gangsta niger sranja...

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Eminem

Post by Void » 06 Jan 2012, 17:16

Nikad nisam previše gotivio Tupaka, bez obzira što je bio lirički jezivo jak i imao neviđen flow.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Eminem

Post by Doolio » 06 Jan 2012, 17:44

Ма ја сам био пјан па сам се исрао мало:)

али не много :mrgreen:

Зашто ја не волим Еминема? Мислим, да се разумемо, он је квалитетан емси. Исто тако је добар продуцент. Међутим, он је настао као прототип прелазног репера (јер се хтело са репом изаћи на геј-поп сцену), у смислу да треба да буде доктор Иги, али да би то био превелики шок за реп публику и они би доктор Игија одбацили. Зато је урађен прелазни модел - Еминем. Дакле, дозирано гангстерство, дозирана сладуњавост матрица, дозирана шокантност текстова... Таман да остане као зајебан мадафака, али да премости јаз између генгста репа и мадона, рихана и осталих. Е, кад је то урађено, а раја се навикла на Еминема, одједном је преко тог новоствореног моста до публике дошло МИЛИОН ликова који су спремани у инкубацији док Еминем омекшава терен. И сјебали су жанр, поента жанра је ПОТПУНО нестала...

Ја гледам велику слику, то што је Еминем тридесет пута бољи емси од Лил Вејна, мени не значи ништа. То јесте технички тачно, али оно што је Еминем урадио за хип хоп, у дулиовим историјским књигама ће остати као највећа операција која је задала најкатастрофалнији ударац жанру икад.

Што се Тупака тиче, о њему стварно не треба ни расправљати и човек је просто један од ретких музичара уопште, не само у репу, који је имао трип и фурао га, који је филозофирао и имао неку визију, притом поседујући и болесне техникалије. И као такав је у посебној групи музичара и Еминем не може да се пореди са њим, ма колико албума продао. Што се тиче директног односа између њих двојице, тј. њихових музика, ту лежи још један разлог зашто га не волим. Тупак је од генгста репа направио нешто што има поруку, смисао, поетику и није бесмислено млатарање китом около, био је, ај да кажем, нека врста музичког црног пантера. И он је једини који је то радио са тим циљем и на том нивоу. Еминем је узео идентичан стилски принцип и идентичан музички жанр и поджанр, али је ту убацио јако слабе лирике, уз јако добро реповање, додуше. Под ''слабе'' не мислим да су текстови лоши пер се, већ да су намењени том доктор иги трансформисању онога која публика се јури и каква су очекивања те публике. Па су тако то биле лирике са плитким текстићима о кризи идентитета, шок лирике са ружним речима и неваљалим стварима:), прозивачке лирике, зајебантске лирике, ''ја сам млад и депресиван'' лирике итд. и све је то било на ниском нивоу (не технички, сваки текст је имао добре риме и био заокружена целина). Савршено да се на њих налепи неки клиња који би слушао нешто, а не зна шта ће, љут је што је тинејџер, не слуша реп, али је бијесни тинејџер и томе слично. И то је био загарантован болестан успех, уз чињеницу да је продукција била прилагођена тако да су матрице одговарале највећем броју људи. Тј. ишло се на максималну зараду, Еминем је исфабрикован лик и као такав је исто направљен да би се улетело на огромно тржиште (МНОГО веће него Тупаково). Тако да имамо, не могу рећи ни музичара, већ, продукт, смишљен и стратегијски пласиран и направљен са јасним циљем и тај циљ се види на све стране. Самим тим, то је морало да утиче на саму музику, текстове, дубину, лирику, понашање на и ван сцене итд. и после су на утабану стазу изашли содома и гомора:)


Мени је тај жанр био јако битан и зато сам емо поводом овога и просто сам био невероватно сјебан кад је то почело да се дешава, тј. кад је Еминем кренуо да се популаризује и нико није контао шта се ту дешава и шта то заправо значи и ја сам само био у фазону, океј, чекајте па ћете видети. И десило се то што сам прогнозирао. Е сад, мене стварно боли то што људи не знају да је то тако, и онда видим коментар типа ''Е, Еминем је репер, а не ови данас'' или нешто слично. Па наравно да је као прелазни ентитет са квалитета на антиквалитет много бољи од продуката који су дошли после њега. А квалитет ових пре њега је опет немерљиво већи. Хајде овако да се изразим: проблем је што Еминем није Тупаков син и последњи мохиканац, већ лил вејнов тата и први јахач апокалипсе:)
Дакле, није он завршио стару готиву, него је започео нову неготиву.

Што се тиче самих песама, могу да слушам неколико комада, али ретко, ја у репу имам другачији приступ, не могу као код осталих жанрова да будем у фазону ''јао овај чика је силово децу и сад пева о томе, ал много је готивна музика, па ћу да слушам''. По мени, личност уметника је што се репа тиче, неодвојива од композиција и кад видим исфабрикован продукт, ту нема те релације. Под два, текстови, иако технички добри, суштински су слаби.

Наравно, нема ништа лоше у слушању Еминема, мој најбољи ортак га слуша, ја мислим, највише на свету и ја одем код њега и слушам Еминема цео дан јер се то код њега пушта. Али рецимо он је потпуно свестан овога што сам ја написао. И то је неки елемент који је за мене битан. Исто као што ја обожавам да ждерем у меку, али сам информисан шта је мек. И наравно да ће да ме растужи ако неко дође и крене да прича нпр. ''мек је бре храна, има и салате и меса, здраво је'', сморим се јер ће кроз десет година стварно људи полако да крену све више да мисле тако о меку. И онда се изгуби оно што је тачно и преправљају се читанке и та срања.
Last edited by Doolio on 06 Jan 2012, 17:59, edited 1 time in total.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Eminem

Post by Void » 06 Jan 2012, 17:53

sledeća misija u mom životu: naučiti na pamet Dulijov post i kenjati najboljem ortaku koji gotivi Eminema više od svoje keve. :ziveli:

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Eminem

Post by djomla » 06 Jan 2012, 19:31

Nezahvalno je uopste porediti tupaca i eminema ... nije mi samo jasno sta je "poenta zanra" po tvom? i da li taj zanr ima pravo da se razvija i da bude drugaciji ili mora da bude identican kroz celo vreme svog postojanja?

A dulio u stvari nije nista ni lose rekao o njemu, i jos jedna stvar sta god da kenjas drugaru on moze jako lagano da ti da odjeb sa recenicom da taj isti eminem ima

http://en.wikipedia.org/wiki/Eminem#Awa ... ominations

word?! :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Eminem

Post by Doolio » 06 Jan 2012, 19:53

Наравно да треба да се развија, ти као да ниси читао мој пост. Али идење силазном путањом није развој. И не могу да верујем да после оноликог мог поста где говорим ЗАШТО је Еминем лош као музички ентитет (не као извођач пер се) добијам коментар ''јел ти мислиш да музика треба да стагнира''. Мислим да га јебем баш. Немој да се сложиш, али да долазиш мени са коментаром да музика треба да се развија, то је тенденциозно и наводи на нешто што нисам рекао.

Поента жанра је био урбани социјални бунт, жесток, бескомпромисан и агресиван. Да се разумемо, причамо о поджанру који негују и Тупак и Еминем, а који је везн за западну обалу и, условно речено гангстерисање (иако је то лансирани поп појам који и није адекватан, бар не за квалитетне представнике жанра, пошто није поента у дркању паје на утоке и рибе) не причамо о репу или хип хопу генерално. Јака социјална компонента је кључна и пре се може рећи да се и музика и текстови равнају по томе, а не обрнуто. То је специфичан субжанр који није дефинисан музички. Све је подређено социјалној или социо-личној компоненти, притом жестоко пласираној. Узети све карактеристике таквог жанра и ту снагу помешати са, ајде да кажем по мени, али тврдим да је то генерално лоше, неадекватним текстовима и порукама, није добро. Тиме се губи поента и обесмишљава се један жанр који је јако специфичан и не може да преживи без тог елемента који му је одузет. Ако ти задржиш остале карактеристике, а промениш ту једну и репујеш о, не знам, девојчици из одељења коју би каро, ту се губи поента жанра. И ту се ломи оно најискреније и најдефинишућије у том жанру и жанр одлази у мајчину, као што смо и видели. Наравно, неки ликови по подрумима и сада праве готивне ствари, али на масовном плану, жанр је изумро. Просто јесте изумро и то просто јесте кренуло са Еминемима и бастардизацијом жанра коју су почели Дреови и Снупови. Еминем се не може посматрати одвојено од тога. Лупам диџеј Краш може и он је потпуно кул ако направи песму о порнићима, господару прстенова или јастуцима, понављам, овде се не ради о хип хопу већ о специфичној под-подврсти која укључује и немузичке елементе. Еминем је преузео сво то наслеђе и направио од тога оно што имамо данас по емтивију. Не одједном, али узрочно-последична веза је јасна. То је бастардизација и систематско уништавање тековина једног жанра, а не развој побогу. Мислим, погледај и сам резултат тога. МНОГО пара, ништа квалитета, штавише, квалитет се намерно срозава да би се публика навикла на неквалитет. И наравно, то није ништа ново, нити је везано за овај жанр искључиво, али то не значи да је то добро, нити да је лупетам безвезе. Пратио сам ту сцену јако дуго и јако интензивно и сам развој, као и пад и све остало што се тога тиче и просто ме вређа кад ми неко дође са ''јел музика не треба да се развија и да се жанр оплемењује а не да буде затуцан'' коментарима, а знам шта пишем и образлажем то што пишем. Кажем, немој се сложити ако нећеш, али отприлике, тврдим да је ово тачно. И ако се не сложиш, не мораш да подбадаш зато што се не слажеш. Ја сам изразито конструктивно и опширно изнео све ово.
Ботом лајн, Еминем НИЈЕ изашао из оквира субжанра или створио нови или нешто слично, а бастардизовао га је, то је оно што причам и то је имало историјске последице које видимо данас. Дакле, не причам о томе да треба бити затуцан и да жанрове треба држати под стакленим звоном, то никако. Али кад извадиш срце нечему, то нешто умире. Проста логика. Ти ниси узео нешто ново, па урадио паралелни трип па као имамо више субжанрова, ти си УШАО у то једно и угушио га као тумор. Што не значи да је Еминем лош лик или нешто, далеко било.

А Тупак и Еминем се могу поредити наравно, зашто да не. Па они су сличнији него, не знам, треш метал бенд и други треш метал бенд. Не само да су жанровски, поджанровски и стилски слични, већ и по, ај да кажемо, појединачним мерилима. Еминем као прелазни продукт је имао МНОГО карактеристика тупаковско-дреовске вест коуст генгста музике, што ни не чуди јер га је управо Дре и нашао и подигао. Мислим, сам Еминем ће ти то рећи ако га питаш, то није нити зли трач, нити тенденциозна изјава, на крају крајева, то може само да му ласка.

А овај одјеб, мислим стварно, јел сад треба да листамо ликове који имају награде и номинације, па јеботе наравно да је имао награде кад је популарнији од папе био једно време отприлике. И те награде не говоре ништа, поготово кад се ради о МТВ машинерији, и још плус МТВ машинерији од пре десет година па на овамо. Мислим, дај, нећемо такве аргументе. Ја сам лепо покушао да објасним нешто, да би ме дочекао коментар који заправо са конкретним развојем везе нема већ са генералним неким тврдњама које просто не могу да се примене на овај случај јер је специфичан. Мислим, није да је то нека теорија завере или нешто тако, то је очигледно и ради се нон стоп. Мислиш да ја волим и ликујем што је то тако? Мислиш да не подржавам развој и гранање музике? Мислиш да имам нешто против Еминема? Онда си дошао да куцаш на погрешна врата.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest