Marčelo

Moderators: Reverse, Trooper

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Marčelo

Post by Dete epruvete » 25 Mar 2009, 14:30

mogu da priznam samo da treba da ima odredjeni medijski prostor na sceni, kao antiteza street reperima. znaci on ima svoju poruku, sa kojom se ja ne slazem ali, kao sto se da primetiti, ima ljudi kojima to odgovara. ipak ne mogu da se oduprem misli da je on u stvari pritajeni kompleksash.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 25 Mar 2009, 20:15

on jeste kompleksas, znam to iz prve ruke. e sad, zavisi kako gledas na te stvari, posto njegovi tekstovi jesu kvalitetni, ima i dobar flow i dobre matrice. mislim, kvalitetan je. ali meni preteze njegova jadnost i umisljenost, tako da mi je odbojan, pa mi je odbojno i da ga slusam. sa nekim bendovima mi to nije slucaj, ali sa njim jeste. mozda zato sto rep od svih zanrova shvatam nekako najiskrenije u smislu da je jedan bitan segment u repu da budes tr00 kako se to vec kaze:) da ne govorim o tome da on uopste nije toliko kvalitetan koliko je dobro popunio rupu u zanru.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by frkadela » 25 Mar 2009, 20:58

Dete epruvete wrote:ipak ne mogu da se oduprem misli da je on u stvari pritajeni kompleksash.
Jeste kompleksaš, to sam i rekao.
Ali da je dobar pjesnik i reper - dobar je. :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 25 Mar 2009, 21:07

pa znas kako, malo sam razmisljao i dosao sam do zakljucka da bi me bolelo dupe sto je kompleksas da je kompleksas za sebe gajbi, ali ovako, u svakom njegovom stihu postoji lajn 'pogledajte me, ja sam kompleks', tako da je, po meni, njegov kompleks utkan u njegovu muzicku prezentaciju i stoga ne mogu da ga slusam jer me gadja time sve vreme.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by frkadela » 25 Mar 2009, 21:17

Doolio wrote:pa znas kako, malo sam razmisljao i dosao sam do zakljucka da bi me bolelo dupe sto je kompleksas da je kompleksas za sebe gajbi, ali ovako, u svakom njegovom stihu postoji lajn 'pogledajte me, ja sam kompleks', tako da je, po meni, njegov kompleks utkan u njegovu muzicku prezentaciju i stoga ne mogu da ga slusam jer me gadja time sve vreme.
Moguće, ali ja se trudim da ne obraćam pažnju na to. :?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 25 Mar 2009, 21:31

ja to ponekad uspevam i trudim se da uspevam generalno, posto imam neku filozofiju da ne bi trebale takve stvari da uticu na neko moje poimanje same muzike nekog izvodjaca. ali u repu ne mogu, verovatno sve nesvesno poredim sa 2pacom.

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Marčelo

Post by Dete epruvete » 25 Mar 2009, 22:26

pa u repu su stihovi siroviji nego u drugim zanrovima, valjda tako i lichnost izvodjacha vishe dolazi do izrazaja preko pesme. jbg valjda se prepoznaju isforsirani stihovi od onih ''iz dushe.'' Marchelovi mozda i jesu iz dushe, ali mu je dusha pokvarena.

User avatar
BlesavaDoYaya
Posts: 67
Joined: 25 Mar 2009, 14:46

Re: Marčelo

Post by BlesavaDoYaya » 26 Mar 2009, 20:03

marchelo..njega od domaćih repera nekako najviše gotivim..em su mu pjesme super,em čovjek zna o čemu priča.lirika mu je ono...gotivna. :bow: skinula sam sa neta njegov zadnji album ,,treća strana medalje" i oduševila sam se..pjesme su stvarno..nemam riječi..neznam ko sere da se lik pravi ,,pametan"..po mom mišljenju,jeste.jer,koju god pjesmu da poslušam pronađem se u njoj.doduše,i nasmijem se kod nekih dijelova :D npr šarada.ja sam se pokidala od smjeha...ili tri želje sa najnovijeg albuma xD xD :lol: ...ništa loše nemam reć za njega...samo big rispekt :P

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Marčelo

Post by Critical » 26 Mar 2009, 20:25

Marchelo mi je kul ovako kao pojava ,sav je nekako mali ,hahhahahhahah, nisu mu lose stvari ,rado slusam stvari tipa: Bekstvo ,pismo bratu itd.... sad se kanim da preslusam novi album :d

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 26 Mar 2009, 21:35

BlesavaDoYaya wrote:marchelo..njega od domaćih repera nekako najviše gotivim..em su mu pjesme super,em čovjek zna o čemu priča.lirika mu je ono...gotivna. :bow: skinula sam sa neta njegov zadnji album ,,treća strana medalje" i oduševila sam se..pjesme su stvarno..nemam riječi..neznam ko sere da se lik pravi ,,pametan"..po mom mišljenju,jeste.jer,koju god pjesmu da poslušam pronađem se u njoj.doduše,i nasmijem se kod nekih dijelova :D npr šarada.ja sam se pokidala od smjeha...ili tri želje sa najnovijeg albuma xD xD :lol: ...ništa loše nemam reć za njega...samo big rispekt :P
da razjasnimo neke stvari:)

-on jeste pametan, niko nije rekao da nije pametan.
-delujes mi kao mlada osoba, mozda ga zato tako percipiras.

User avatar
BlesavaDoYaya
Posts: 67
Joined: 25 Mar 2009, 14:46

Re: Marčelo

Post by BlesavaDoYaya » 01 Apr 2009, 13:03

Doolio wrote:
BlesavaDoYaya wrote:marchelo..njega od domaćih repera nekako najviše gotivim..em su mu pjesme super,em čovjek zna o čemu priča.lirika mu je ono...gotivna. :bow: skinula sam sa neta njegov zadnji album ,,treća strana medalje" i oduševila sam se..pjesme su stvarno..nemam riječi..neznam ko sere da se lik pravi ,,pametan"..po mom mišljenju,jeste.jer,koju god pjesmu da poslušam pronađem se u njoj.doduše,i nasmijem se kod nekih dijelova :D npr šarada.ja sam se pokidala od smjeha...ili tri želje sa najnovijeg albuma xD xD :lol: ...ništa loše nemam reć za njega...samo big rispekt :P
da razjasnimo neke stvari:)

-on jeste pametan, niko nije rekao da nije pametan.
-delujes mi kao mlada osoba, mozda ga zato tako percipiras.
ok.da razjasnimo

-pročitala sam nečiji post u fazonu ,,lik se pravi pametan" tako nešto...zato sam se usprotivila tome :D
-da,mlada sam osoba,zato ga tako percipiram ;)

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Marčelo

Post by Critical » 03 Apr 2009, 17:39

frkadela wrote:Ovde imate novi intervju sa njim, interesantan je (mada je malo čudno sročen :)):

http://www.youtube.com/watch?v=uXMuWi0dUBc

(mrzi me da stavljam svaki video posebno :))
Brate opet si stavio onog ludaka one man band :D

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by frkadela » 03 Apr 2009, 18:03

E jbg, nešta me u zadnje vrijeme jebe touchpad... :)

Elem, evo linka: http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7269

(a ti ove postove iskombinuj i obriši šta ne treba i eto :))

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Marčelo

Post by LazaRocker » 15 Mar 2010, 12:28


juce mi je drug pokazao ovu pesmu. :XD:

User avatar
ChildOfBodom
Posts: 19
Joined: 12 Nov 2008, 18:58
Location: Bosna i Hercegovina- Republika Srpska

Re: Marčelo

Post by ChildOfBodom » 28 Mar 2010, 14:54

Njegovi tekstovi su savršeni, opisuju sve što čovjeka muči danas. Takvim kao on uvjek dajem podršku, jer je muzička scena u globalu prepuna gay pozera kojima je stalo samo do novca, blještavila i slave. Neki ga mrze zato što u određenim numerama govori protiv nacionalizma, religije i sl. , ali ja se u potpunosti pronalazim u njegovim tekstovima i takvog čovjeka uzimam za svog uzora. Hail Marchelo!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest