Marčelo

Moderators: Reverse, Trooper

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Marčelo

Post by Ivinci » 04 Nov 2008, 15:02

šta vi mislite o ovom liku

jeste da ponekad deluje kao da je non stop u nekoj depresiji ali lirike su mu stvarno odlične

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by Blingo » 04 Nov 2008, 18:02

Sigurno je da je jedan od naljboljih tekstopisaca na celoj ex-YU teritoriji (naravno,kada je hip-hop u pitanju).

Takodje,mislim da je dao jednu novu dimenziju hip-hopu.Slušajući poslednji album,primetio sam da dečko pomera i vidjenje "fluo"-a u srpskim hip-hop krugovima,a to je i više nego pozitivno.

Sve u svemu,jedan od retkih hip-hop izvodjača u nas Srba koga bih preporučio svima koji su poklonici urbane kulture, bila ona strip, muzika, pozorište ili šta već...

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Marčelo

Post by Zlo » 04 Nov 2008, 19:16

Ne volim Hip-hop i ne znam ni jedan njegov ceo tekst ali ako zaista misli ono sto prica u tekstovima bilo bi mi drago da jednom popijem pivo sa njim. :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 05 Nov 2008, 17:07

onda ga otpisi, pouzdano znam da se folira, tj, mozda i misli to sto prica (zasto i ne bi, pa svi mi normalni imamo neko slicno misljenje sto se tice te tematike), ali sto se tice nastupa i neke filozofije, igra namerno na tu kartu. tipa ode lik na zurku, svi bleje, zajebavaju se, on ode u sobu i sedne da cita knjigu, mislim, koga ti zajebavas...i onda se klinke ekstra naloze na njega posto je tako alternativan, radikalan, poeta, nacitan i sta ne sve jos...

e sad, sto se tice tehnikalija, odlican je, tekstovi su od odlicnih do prosecnih, flow mu je mozda i najbolji 'u nas', jebe ga dikcija i naglasak, ali sve u svemu vrlo dobro. medjutim, pivo, neka hvala, za pivo imam drugare koji su stvarno kul:)

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Marčelo

Post by Nyarlathotep » 05 Nov 2008, 23:59

meni je do jaja slinav. nekako, ne volim te mirisljave fenski hip hopere, jbg, ili smrdis kao prava stoka iz beogradskog predgradja (Prti i Bad Copy), ili si slina. taj Marcelo, mnogo mije nesto "pametan".

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Marčelo

Post by sinisake » 06 Nov 2008, 00:05

Hehe, ja biJo pored coveka, u nekom bekstejdzu, posle neke svirke, a da nisam ni znao, posto je Sky Wikluh vodio glavnu rec. :mrgreen:

Ovaj je samo sedeo i cut'o. Posle kazu - to je Marcelo.
Znaci, on tako bari ribe. Dobra fora! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 06 Nov 2008, 00:13

Nyarlathotep wrote:meni je do jaja slinav. nekako, ne volim te mirisljave fenski hip hopere, jbg, ili smrdis kao prava stoka iz beogradskog predgradja (Prti i Bad Copy), ili si slina. taj Marcelo, mnogo mije nesto "pametan".
jeste, ali ako gledas cisto tehnikalije, stvarno nije los. a ono, ja sam hop prestao da slusam pre vise od deset godina bas zbog toga sto ti pricas.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Marčelo

Post by Nyarlathotep » 06 Nov 2008, 00:16

ja slusam apstraktni hop i to prilicno aktivno... ali slabo ova domaca sranjca, izuzev kao sto rekoh Moskrija i ovih mentola - tada umirem od smeha.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Marčelo

Post by Nyarlathotep » 06 Nov 2008, 00:18

Doolio wrote:tipa ode lik na zurku, svi bleje, zajebavaju se, on ode u sobu i sedne da cita knjigu, mislim, koga ti zajebavas...i onda se klinke ekstra naloze na njega posto je tako alternativan, radikalan, poeta, nacitan i sta ne sve jos...
sinisake wrote:Hehe, ja biJo pored coveka, u nekom bekstejdzu, posle neke svirke, a da nisam ni znao, posto je Sky Wikluh vodio glavnu rec. :mrgreen:

Ovaj je samo sedeo i cut'o. Posle kazu - to je Marcelo.
pa nek ide lepo kuci nek cuti i cita knjige, da mu niko ne smeta, ovako ga pritiska tezina citavog naseg drustva pa se asketski osamljuje u literaturi i samopreispitivanjima... pametnica samosvesna, mukica porztvovana. hahaha... recite koji retard!

ja nisam znao za te njegove filozofske kapacitete, vec mi bio slinav onako na keca. cim sam ga video.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Marčelo

Post by sinisake » 06 Nov 2008, 00:25

Pa da, delovao je onako... prefinjeno. :mrgreen:

'Bem li ga, meni se ucinilo da je jednostavno stidljiv, malko asocijalan (to razumem, jbg), ali ovo sa knjigom na zurci pokazuje da je ipak ozbiljnija stvar u pitanju - sujeta jednog tupavka. :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 06 Nov 2008, 00:38

dobro, to je drugo, apstraktni hop je otprilike sad do jaja jak, ja pricam o gangsta i lirickom hopu koji je crko odavno.

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: Marčelo

Post by Ivinci » 06 Nov 2008, 16:20

ja sam slusao njegove pesme ali nisam znao ni kako izgleda ni kako se ponasa, znaci bio sam skoncentrisan samo na tekst i beat

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Marčelo

Post by vasko » 06 Nov 2008, 22:05

meni je njesra,i textovi i muzika i pevanje

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by Blingo » 07 Nov 2008, 10:46

E sad...Kako se on ponaša na žurkama, u autobusu ili komšiluku me zaista ne interesuje! Ubacim CD i ili mi se svidja ili ne. Mislim da je Marčelo neko ko je vrlo originalan i definitivno iskače iz klišea "kurve-droga-pare".

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Marčelo

Post by Kole man » 07 Nov 2008, 11:07

Realno i ja koji ne slusam rep uopste bi mogao da zgotivim nesto od njega jebiga dal je pametan il ne ili sta radi na zurkama Marcelo ima neke pametne tekstove,za razliku od Bad Copy-a i Prti Bg-a.To je meni cista glupost i proseravanje i degradiranje reci muzika.Kako to nazvati muzikom,gde ajs nigrutin peva o drogiranju,sarmama i alkoholu,ok moze to da bude smesno ali kako to neko moze stvarno da SLUSA to mi nije jasno...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest