Marčelo

Moderators: Reverse, Trooper

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by Derrick » 07 Nov 2008, 11:12

Meni je Marčelo OK. Preslušao sam njegova dva albuma, i tekstovi su zaista osvežavajuće kvalitetni za našu scenu.

Inače, koga uopšte boli uvo kako se on ponaša na žurkama i tome slično. Po čemu se od njega razlikuju neki metalci-darkeri koji samo "filozofiraju" (da ne kažem nešto gore) o smrti, krvi, mučenju, iznutricama, tu glume "neki mrak"...a čisto sumnjam da bi voleli tako nešto lično da dožive.

Svako, dakle, ima neku svoju "fasadu" iza koje se kriju neke lične frustracije, sujeta, kompleksi (i pozitivni, i negativni)...

So, batalimo takve diskusije i slušajmo muziku. :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 07 Nov 2008, 16:14

Kole man wrote:Realno i ja koji ne slusam rep uopste bi mogao da zgotivim nesto od njega jebiga dal je pametan il ne ili sta radi na zurkama Marcelo ima neke pametne tekstove,za razliku od Bad Copy-a i Prti Bg-a.To je meni cista glupost i proseravanje i degradiranje reci muzika.Kako to nazvati muzikom,gde ajs nigrutin peva o drogiranju,sarmama i alkoholu,ok moze to da bude smesno ali kako to neko moze stvarno da SLUSA to mi nije jasno...
upravo si potpuno, ali potpuno omasio kompletni fundamentalni trip prtija. njihovi tekstovi niti su zajebancija, niti su glupost, a degradacija tek nisu. ja ne volim da ih slusam, ali su oni za najveci rispekt. ovako nesto moze da napise samo neko potpuno neinformisan. ne prozivam te, ali je tako.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Marčelo

Post by Nyarlathotep » 07 Nov 2008, 16:35

nesreca je ono sto Prti pevaju jeste 100% suva istina i nasa realnost.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Marčelo

Post by dweezil » 07 Nov 2008, 23:00

neam pojma meni se nesto nikad nije svidjao mnogo, deluje mi kao srpska verzija Eminema koji mi takodje ide na k..., isto tako mi se nikad nije svidjao ni recimo Edo Majka i svi ti bosanci ono, kao dosli su sad svi ovde na nam pricaju kako je njima u ratu bilo tesko i sve... pa sto bi jos kupovao disk da slusham o tome. A za Marchela jedino rispect sto je stavio u stihove "...je_o vas Legija...".

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Marčelo

Post by Funkomat » 08 Nov 2008, 16:52

Meni je Marcelo skroz ok...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Marčelo

Post by nemanjavelimirovic » 08 Nov 2008, 17:07

meni to sve sranje. I to zesce. Jebes REP i HIP HOP. Ono kao iz kraja i te price ma daj... Bez DZITRE I BUBNJA I !!!!PEVANJA!!!!!! nema mjuze. :mrgreen:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Marčelo

Post by Kole man » 09 Nov 2008, 01:25

Doolio wrote:
Kole man wrote:Realno i ja koji ne slusam rep uopste bi mogao da zgotivim nesto od njega jebiga dal je pametan il ne ili sta radi na zurkama Marcelo ima neke pametne tekstove,za razliku od Bad Copy-a i Prti Bg-a.To je meni cista glupost i proseravanje i degradiranje reci muzika.Kako to nazvati muzikom,gde ajs nigrutin peva o drogiranju,sarmama i alkoholu,ok moze to da bude smesno ali kako to neko moze stvarno da SLUSA to mi nije jasno...
upravo si potpuno, ali potpuno omasio kompletni fundamentalni trip prtija. njihovi tekstovi niti su zajebancija, niti su glupost, a degradacija tek nisu. ja ne volim da ih slusam, ali su oni za najveci rispekt. ovako nesto moze da napise samo neko potpuno neinformisan. ne prozivam te, ali je tako.
Ha ha ne brini brate bio sam ja reper nekada davno i slusao sam prti dosta,i izgleda da nisam ukapirao njihovu umetnicku poruku

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 09 Nov 2008, 01:37

pa nema umetnicke poruke, ako si slusao rep, valjda si to izvalio i kod ostalih izvodjaca:)
fazon je da pricaju sirovo i surovo svoju i tudju realnost, ja se ne prepoznajem u njihovim tekstovima, ali znam ljude koji se itekako prepoznaju i bas je dobar fazon sto su im pesme toliko odvratne jer je to i poenta. poruka je vrlo jasna i samoprozivacka, sto je rispekt.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Marčelo

Post by Kole man » 24 Mar 2009, 12:04

Brate ja znam dosta repera(shto poznatih,shto nepoznatih)i svi repuju o ovih par tema:geto,klubovi i kurve,reprezentovanje i prozivanje i droga.To je to i ima jedno par repera kod nas koji izbegavaju taj klishe.Kao recimo marchelo...

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by frkadela » 24 Mar 2009, 12:31

Kole man wrote:To je to i ima jedno par repera kod nas koji izbegavaju taj klishe.Kao recimo marchelo...
Zbog čega ga, je li, i volim da slušam. :ziveli:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by Derrick » 24 Mar 2009, 12:38

Ma, kao što rekoh tekstovi su mu definitivno drugačiji od "klišejskih" i zbog toga mislim da, sa čisto tog aspekta, zaslužuje pažnju...
Kole Man wrote:Ha ha ne brini brate bio sam ja reper nekada davno i slusao sam prti dosta,i izgleda da nisam ukapirao njihovu umetnicku poruku
"Nekada davno" si bio reper, a imaš 16 godina? :? Pa koliko je zaista davno to "davno"? :)
Last edited by Derrick on 24 Mar 2009, 12:43, edited 4 times in total.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by frkadela » 24 Mar 2009, 12:40

Derrick wrote:Ma, kao što rekoh tekstovi su mu definitivno drugačiji od "klišejskih" i zbog toga mislim da, sa čisto tog aspekta, zaslužuje pažnju...
Pa i muzika je, realno...
Na znam jeste li slušali novi album; ima recimo jaaaako interesantne bass linije u nekim pjesmama, neke su skoro džezerske... :)

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Marčelo

Post by Dete epruvete » 24 Mar 2009, 15:08

smara me lik, mislim da zaradjuje na prezasicenosti publike mnogobrojnim slicnim ''geto'' reperima (od kojih neke zaista gotivim). ne ubada gde treba, to sto se razlikuje ne znaci da pravi kvalitetnu muziku. teme o kojima drugi repuju su realno stanje nasheg drushtva, e sad drugo je da li lik stvarno oseca svoje rime ili pravi jeftine i smesne ''geto'' pesme koje mu je finansirao tata biznismen da mu sin ne bi bio zaludan. marcelo je isidora bjelica domace rep scene, tj ljigav i pun ''uzvisenih'' s*anja bez pokrica.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by frkadela » 24 Mar 2009, 21:43

Dete epruvete wrote:marcelo je isidora bjelica domace rep scene, tj ljigav i pun ''uzvisenih'' s*anja bez pokrica.
Dobro, poštujem što ga ne voliš, ali sa ovom rečenicom ne mogu da se složim.

Marčelo uglavnom piše jako kvalitetne pjesme (govorim o tekstovima) i ima jako interesantne teme.
Recimo "Suze" i "Pismo bratu" sa prvog albuma. Sa drugog albuma "Sveti bes" i neprevaziđeni "Triptih o Bogu" ("Gola Vera", "Nedođija BB", "Novi Vavilon"). Sa poslednjeg albuma "Mimohod", "Tri prsta"...

Pazi, Marčelo je jako iritantan lik, to priznajem.
Čitao sam sve njegove tekstove na internetu, sve kolumne i prepucavanja. Ne mogu reći da se baš uvijek slažemo. Gledam ga često po faksu... Definitivno mi nije najomiljeniji lik. Ali izuzetno cijenim ono što radi i mislim da nije mogao da izabere bolji način da se izrazi.
Pročitao sam i njegovu knjigu "Zajedno sami"... Jako interesantan koncept, ali ipak nije knjiga koju bih preporučio nekome kao must read. Ipak je bolji pjesnik. I najbolji pjesnik nove generacije u pop muzici kod nas.

Eto... :ziveli:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Marčelo

Post by Kole man » 25 Mar 2009, 13:15

Derrick wrote:Ma, kao što rekoh tekstovi su mu definitivno drugačiji od "klišejskih" i zbog toga mislim da, sa čisto tog aspekta, zaslužuje pažnju...
Kole Man wrote:Ha ha ne brini brate bio sam ja reper nekada davno i slusao sam prti dosta,i izgleda da nisam ukapirao njihovu umetnicku poruku
"Nekada davno" si bio reper, a imaš 16 godina? :? Pa koliko je zaista davno to "davno"? :)
To nekada davno sam rekao da bi post bio dramatican :lol: inace pre mozda 2-3 godine

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest